Diskuse k článku

Nový zvací dopis opakuje rok 1968. S vojsky NATO...

Jaký význam by mohla mít trvalá přítomnost cizích vojsk na územích devíti států východního bloku NATO, jejichž představitelé je pozvali v rozporu s historickou pamětí?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Re: Takové nedůstojné okopávání kotníků

Pane Saure, ale s tím expedičním sborem co tu máme už vůbec nejsme schopni vyřešit otázku národní obrany. Ti neuhájí ani menší krajské město. A pokud jde o spoléhání na cizí armádu nikdy nevíme v který okamžik se z pomoci stává okupace a to je podle mne základní myšlenka autora článku. Bohužel švýcarský model obrany je vzhledem k naší národní povaze nepoužitelný.

0/0
10.11.2015 14:14

T. Sauer 490

Vlastní armáda schopná zásadně řešit naší národní bezpečnost je dnes i v budoucnosti utopie. Očividně se snažíte  podsunout NATO budoucí reálnou okupaci, tak já vám už vaší fantazii o okupaci, kontrole státního aparátu, stovkách politických vězňů a politických procesech prostřednictvím NATO radši nechám na pokoji :-)

0/0
10.11.2015 14:49
Foto

K13a83r32e38l 59P38l34í11h78a29l 2209245448191

Nemám na mysli vystoupení z NATO, ale především budování vlastních bojeschopných armád, které jediné mohou přispět k řádné obranyschopnosti tak, aby vojenské síly v rámci NATO byly rozloženy rovnoměrně a nemusely se zbytečně domlouvat trvalé pobyty zahraničních sil v jednotlivých zemích. Přes příliš velké spoléhání se na západní partnery vede k těmto sporům a snížení celkové síly NATO.

0/0
10.11.2015 17:31

J. Křivan

Pane Sauere, krásně jste naší obranyschopnost schoval za slovíčko zásadně. Na to jsme nikdy neměli, ale na případnou obranu našich hranic, na boj s ozbrojenými skupinami teroristů všech vyznání potenciál máme. Jinak nikomu nic nepodsouvám, to je je Váše pohled na můj příspěvek. V dnešní době reálná okupace probíhá na úrovni nesplatitelných dluhů a ve spirále se točících půjček jak na úrovni států, firem tak jednotlivců.

0/0
10.11.2015 17:42
Foto

Jiri Janecek

To jste napsal pekne...

Jen se obavam, ze to memorandum neni nic jineho, nez predbezny zavazek na vybudovani zakladny vojsk USA...

Samo o sobe je k nicemu, predpokladam, ze pobyt cizich vojsk musi ve vsech zemich schvalit parlament). Na druhou stranu, je sice vicemene k nicemu, az se ty zakladny budou budovat, bude se rezimnim propagandistum asi hodit: "K tomuto jsme se prece zavazali... Souhlasilo s tim devet prezidentu... Nemuzeme zustat bokem..."

0/0
10.11.2015 12:11
Foto

K57a72r69e51l 91P44l83í49h76a76l 2469375718201

Je třeba si hledět toho svého a být řádnými partnery a nedělat ze sebe loutky. Platí to o východních zemích vůči těm západním, ale i o EU vůči USA. Jedině tak přestaneme být hysteričtí v otázkách zahraniční politiky, vrátí se sebedůvěra a s ní i rozumná politika zejména vůči Rusku.

0/0
10.11.2015 17:40

Kéž by to byla nadsázka! Mám za to ale, že není. Oni totiž naši de bilní novináři pletou hrušky s jablky a vynášejí soudy, aniž by čemukoliv rozuměli. Pokud se týče politiků, jedná se o totéž. O tak závažných věcech, týkajících se všech občanů musí být rozhodováno v referendech.  Žádný z politiků k tomu totiž nemá mandát od občanů.

0/0
10.11.2015 16:26

Blbost vydávaná za pravdu.

V kontexu popisovaných událostí zcela vystupuje nesmyslnost takového článku.Nechci použít rovnou lidového názvu pro slabomylnost.NATO se nepřibližuje k Rusku.Pokud tedy se nepočítá enkláva Královce,jako ,,celé" Rusko.Kdyby na nějakém jednání Rusko s Ukrajinou se dohodlo na opětném připojení Krymu.Kdyby jsme nebyli 22 let okupováni stotisícovou armádou,kdyby Rusko de facto neanektovalo části států,jako je Moldávie(Podněstří) a Gruzie,nikdo by po vojenském paktu ani nevzdechl.Mezi státy NATO a Ruskem leží dvojnásobek vzdálenosti přes území Ukrajiny a Běloruska!Na jihu zase odděluje Rusko Gruzie,Azerbajdžán,Kazachstán atd.Nikoliv těsný dotyk,jako v minulosti.Je nutné dále jmenovat všechny důkazy o nesmyslnosti takového tvrzení přibližování NATO k Rusku?Kdo ovšem dopřává místo v novinách takovým komunistickým lotrům?

0/0
10.11.2015 9:28

T. Sauer 490

Re: Blbost vydávaná za pravdu.

Každý stát má svobodné právo požádat o ochranu, když to uzná za vhodné. Srovnávat Biľakův dopis, jenž prosadilo několik připodělaných nomenklatur navzdory přání drtivé většiny národa a koneckonců i zbytku vlády se současným postupem Lotyšska, Litvy, Polska atd. je zvrácené. Normální, svéprávný člověk srovnává rok 68 jedině s rokem 39, nikdy jindy se již nic podobného i zásluhou NATO snad nezopakuje.

0/0
10.11.2015 10:01

J. Křivan

I já jsem stát a mne jako i dalších milionu našich občanů se nikdo neptal.

0/0
10.11.2015 14:16

T. Sauer 490

Vy nejste stát :-)

0/0
10.11.2015 15:44

J. Křivan

Stát jsme my občané.

0/0
10.11.2015 18:57

Pan Schneider pamatuje rok 1968?

Pan Schneider je nejspíše mladý cucák, který rok 1968 a to, co se v něm dělo vůbec nepamatuje. Dění v roce 1968 u nás pouze nastudoval v archivu ze stránek normalizačního Rudého Práva a Tribuny. Pana Schneidera by nemělo smysl brát vážně, kdyby se podobná lova, která pronáší pan Schneider, nesnášela na naše hlavy i od představitelů KSČM.

0/0
10.11.2015 8:44

T. Sauer 490

Re: Pan Schneider pamatuje rok 1968?

Snad se na základě okupace popisované J. Schneiderem neobjeví novodobý Jan Palach.

0/0
10.11.2015 9:00

J. Schneider

Od vás, starý cucáku, jsem se toho věcného moc nedozvěděl, věkem to tedy nebude. Já argumentuji o věci, vy argumentujete ad hominem, což je nepochybný znak, že nemáte žádné argumenty. Nadávky od takovým prázdných nádob, jako jste vy, mi docela lichotí. - Ostatně, stejné názory, které tu přisuzujete komunistům, říkají i ti američtí jestřábi, které jsem citoval, ale to se vám asi v hlavě trochu vzpříčilo, pochopit, že věci jsou trochu jinak - protože to byste napsal něco k věci, a nesnižoval se k osobním útokům.

0/0
10.11.2015 12:07

Vy neargumentujete, vy pouze překrucujete a lžete. O událostech, které jste nezažil. Plná nádobo lží a nesmyslů.

0/0
11.11.2015 0:28

Chybí mi tady ještě jedna informace

, nebo alespoň úvaha,a to, z jakých členských zemí NATO by ten vojenský kontingent měl pocházet.

0/0
10.11.2015 8:35

J. Křivan

Re: Chybí mi tady ještě jedna informace

Správná otázka, naše armáda není armáda NATO?

0/0
10.11.2015 10:30
Foto

K26a51r84e56l 31P56l39í21h84a62l 2169555908311

Re: Chybí mi tady ještě jedna informace

Země NATO pobaltským zemím střídavě poskytují např. leteckou ochranu. Nedávno skončila naše "šichta", nyní jsou naši na Islandu (nebo tam byly ve velice nedávné době).

0/0
10.11.2015 11:19

Tolik zloby, nenávisti a urážek

za jiný názor, to se jen tak nevidí. Místo argumentů kopání....Kdo seje vítr, sklízí bouři.

0/0
10.11.2015 8:32

Re: Tolik zloby, nenávisti a urážek

Když je "názorem" agitka plná lží a polopravd, tak to nemůže jinak skončit.

0/0
10.11.2015 17:00

Asi jste se dočista zbláznil pane Schneidere.

To přece Rusko porušilo územní celistvost a neutralitu Ukrajiny, kterou samo smluvně garantovalo. To přece Rusko buduje vojenskou základnu na hranicích Pobaltí, čili na hranicích NATO. Rusko horečně zbrojí útočnými zbraněmi. Rusko obnovilo "monitorovací" lety jaderných bombardérů, Rusko obnovilo rétoriku sfér vlivů a mocenských bloků. Jenom blázen by to neviděl, jenom blázen by na to nereagoval a jenom naprostý blázen, NEBO VELKÝ DAREBÁK BEZ ZÁBRAN by na to nereagoval!

0/0
10.11.2015 8:01

T. Sauer

Pisatel se definitivně pomátl

Nechce se mi věřit, že pisatel je až takový demagog, aby popíral základní logiku. Pane Schneidere, je ČR součástí NATO?

0/0
10.11.2015 7:48

J. Schneider

Re: Pisatel se definitivně pomátl

ČSSR bylo i součástí Varšavské smlouvy, jestli vám tato paralela stačí.

0/0
10.11.2015 11:58

T. Sauer 490

Re: Pisatel se definitivně pomátl

Ano byli jsme součástí uvedeného paktu a to jediné vyhovuje vaší zábavné paralele, ale totalita rsp. vláda jedné strany a odklizení nesouhlasících vládních činitelů, když už pominu názor veřejnosti na zvací dopis ve srovnání se současným memorandem, na kterém se svobodně dohodly demokraticky zvolené vlády svobodných států, je nepochybně zcela jasný znak naprosto odlišné situace. Okupace 1968 byla srovnatelná s okupací neměckou, protože byla zcela nepochybně konána proti vůli národa z cílem si ho podmanit a kontrolovat. Jestli se obáváte politických procesů a veznění odpůrců NATO s příchodem voj. jednotek a jejich vlivu na kroky českého prezidenta a vládu, poraďte se s psychiatrem.

0/0
10.11.2015 13:18

Referendum ?

Je půvabné, že pan Schneider nemá o krymském referendu sebemenší pochybnost. Jakoby proběhlo stejně korektně jako ve Skotsku.

0/0
10.11.2015 6:30

J. Křivan

Re: Referendum ?

Které referendum na Krymu máte na mysli? Bylo jich v minulosti již několik, všechna dopadla stejně, to je podpořily nezávislost na Ukrajině.

0/0
10.11.2015 10:27
Foto

Jiri Janecek

Mimochodem, v Kosovu bylo nejake referendum?

0/0
10.11.2015 12:00
Foto

K69a51r25e32l 14P15l40í97h97a43l 2899335588571

Tam, kde je za hranicemi UA Rusko, je za Skotskem moře - k němu se připojuje obtížně. Do Skotska žádní zelení (modří) mužíci přijet nemohli.

0/0
10.11.2015 11:16

J. Schneider

Nevnucujte se se svým jasnozřením, nepodsouvejte mi něco, co jsem neřekl, zkuste udržet důstojnost a mluvit za sebe, ano? Kde jste přišel na tu absenci "sebemenší pochybnosti"? Holt, když nejsou argumenty, nastupují pokusy o podrazy.

0/0
10.11.2015 12:01