Diskuse k článku

Nový rozměr sporu Duky a Halíka aneb O roli katolické církve

Spor nejvyššího představitele české katolické církve Dominika kardinály Duky s knězem Tomášem Halíkem získal nový rozměr kvůli vztahu k prezidentu Miloši Zemanovi a světské moci obecně a přesáhl tuto církev. Je jejím úkolem udržovat diplomatické vztahy se státní mocí, nebo má politiky kritizovat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 22.11.2016 18:01

Autor operuje s domněnkami

Lidově se tomu co píše říká "Plete si hrušky s jablky" a ještě k tomu předkládá své domněnky jako fakta a pracuje jen s těmi informacemi, které jsou v souladu s jeho názorem.

P.S. Halík je představitel toho směru uvnitř katolické církve, který církev oslabuje. Církve musí, už ze své podstaty, být politicky neutrální a konzervativní. Což neznamená, že církev musí být neutrální i ve věcech morálky. Tam aktivní být musí, ale nesmí to mít za cíl politické angažmá!

Ale u Halíka je jasné, že mu mnohdy nejde jen o obranu morálky, ale cíleně útočí bez rozdílu, zda jsou věřící, katolíci nebo ateisté, na všechny, jejichž názory (např. migranti, Evropská unie) nejsou v souladu s jeho. A když začal sledovat i své politické, ryze individuální cíle, bylo napomenutí Halíka ze strany nejvyšší autority katolické církve v ČR na místě.

Zemanovo problematické pojetí oslav 28.října je jen zástupný a zveličený problém, který v tomto zásadním sporu o funkci církve ve společnosti mezi Halíkem a kardinále

J. Ráž 22.11.2016 18:10

Re: Autor operuje s domněnkami

Pokr: , který v tomto zásadním sporu o funkci církve ve společnosti mezi Halíkem a kardinálem Dukou nehraje žádnou významnou roli. Spíše je to jen záminka, která má Halíkovi získat přízeň všech, kteří Zemana nemají v oblibě a prezentace i průběh slavnostního večera na pražském hradě se jim nelíbil. Upřimně řečeno, mně se také nelíbil, ale to neznamená, že vůči působení Msgre Halíka, jak v politickém, tak i v církevním prostředí, nezůstávám hodně kritický a považuji jeho útok na prezidenta jako ryze účelový, směřující k jeho zviditelnění.