Diskuse k článku

Neschopnost dohody EU na azylovém systému paralyzuje migrační politiku

Členské státy Evropské unie se zatím nebyly schopné domluvit na azylovém systému, který by dobře fungoval i v krizích. Analytici v Bruselu dokonce hovoří o „zamrzlém konfliktu“. V odpovědi na nedostatečnou legislativu představila v září Evropská komise velký balík návrhů označovaný jako Nový pakt o migraci a azylu. Píše Vít Novotný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novotný 5.7.2021 11:05

Každá země by si podle návrhů Komise vybírala, nad kterými národnostmi převzít návratový patronát. Pokud Vám jde o bezpečnost, budete pro to, aby žadatelé o azyl přišli na české území registrovaní. Současný stav, kdy přicházejí přes hranice bez povolení, je nebezpčnější. Jestli zůstanou, je v každém případě na nich.

L. Kašparová 4.7.2021 13:29

Autor píše, že naše vláda odmítá patronaci nad návraty navzdory veřejnému mínění, které návraty podporuje. Cudně neuvádí, že pokud se migranta navrátit nepodaří, země, která má nad ním patronát, si ho musí nechat. Čili když budeme mít pod patronátem deset tisíc Afghánců, které bychom měli vrátit do Afghánistánu, ale ten je nepřijme, tak je tu musíme strpět. Včetně jejich manýr vůči ženám "citlivosti" ohledně údajných urážek islámu.

I. Patta 4.7.2021 9:32

Evropskou pro-migrační politiku tady máme jen z jediného důvodu. Evropské národy hromadně vymírají (novináři používají eufemismus "stárnutí populace). EU chybí pracovníci (cituji: nastavování lepších podmínek pro kvalifikované pracovníky, kteří za prací migrují legálně). Němcům se nerodí 600 000 dětí ročně do VYROVNANÉ populační bilance. V České republice se za posledních 25 let nenarodilo jeden a čtvrt milionu dětí, tj. každé třetí. Jak je to možné? To evropské demografické martyrium odstartoval německý kancléř Konrád Adenauer, když se slovy "děti se budou rodit vždycky", podepsal v roce 1956 nový důchodový zákon. Od roku 1957 díky tomu nemusí Němci vychovat děti, protože bezdětným důchodcům přispějí na důchod cizí děti, které nevychovali. My jsme to daňové a důchodové peklo pro pracující rodiče a jejich děti převzali do naší legislativy od 1. 1. 1993. Více v nové knize "Ekonomům to myslí černobíle".

V. Novotný 3.7.2021 17:28

Všem známý stav to rozhodně není. Já zase doporučuji najít si vyjádření Andreje Babiše i dalších českých politiků, jak je potřeba zlepšit návratovou politiku. Pochybuji, že by to vyhlašoval, pokud by k repatriacím neměl potřebné nástroje.

A. Dokoupil 1.7.2021 8:34

Stále stejné kecy. Ale pan analytik, jen tak mimochodem, zmínil jednu větu, kterou já považuji za zásadní: "kapitáni mají zákonnou povinnost pomáhat lodím, které se ocitly v nesnázích, a převézt pasažéry do nejbližšího bezpečného místa."

Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/neschopnost-dohody-eu-na-azylovem-systemu-paralyzuje-migracni-politiku.A210624_160107_pozice-forum_lube

To je dle mého totiž základ všeho. Pro osádky gumových kocábek u břehů Afriky totiž není, opakuji není nejbližším bezpečným místem Evropa, ale zase jenom Afrika!! Cém dříve si to všichni uvědomí, tím lépe.

V. Novotný 3.7.2021 17:25

Pan analytik může dodat, že vetšina z těch, kdo se snaží odplout z Libye, je zachycená libyjskou pobřežní stráží a vrácena zpět. Jsou pak zavřeni v detenčních centrech, často za krutých podmínek. EU financuje a vybavuje libyjskou pobřežní stráž.

L. Kašparová 4.7.2021 13:42

No, jestli ta invaze do Evropy od roku 2015 je jen menšina těch, kteří sem chtěli, tak posílám díky libyjské stráži.

V. Novotný 5.7.2021 11:39

Libyjci jistě budou za vaše poděkování vděčni.

K. Potoček 30.6.2021 9:48

Jen idioti, hodlají narvat celý svět do Evropy!8-o!!

V. Grepl 30.6.2021 9:04

článek o ničem - popisuje všem známý stav a neobsahuje ani věcnou analýzu reakce české vlády. Analytik navíc nabádá v rámci nového migračního paktu k českému příspěvku - souhlasu s patronátem nad návratem neúspěšných žadatelů o azyl. Doporučuji mu zavolat do černínského paláce a zeptat se například, jak dlouho již trvá readmisní jednání s Afgánskou stranou. Podobné státy s readmisní dohodou nebudou nikdy souhlasit. Proč bychom měli přebírat odpovědnost za něco, co je neproveditelné? To už je lepší naše dosavadní pomoc - policisté a finanční podpora Řecka. Na závěr rada panu analytikovi - nejdřívě si zjistěte fakta a pak teprve pište analýzy.

F. Kopecký 30.6.2021 20:26

R^R^R^

V. Novák 29.6.2021 18:42

Objasní mi někdo, jak evropská legislativa přiměje země, odkud připrchlíci přicházejí (nebo údajně přicházejí), přijímat je zpátky?

Řekl bych, že na nás hodí bobek, stejně jako dosud.

Nemluvě o tom, že připrchlíci zhusta zlikvidovali své doklady, takže ani nelze určit, odkud vlastně přišli, natož to jim a jejich vládám dokázat...

V. Novotný 3.7.2021 17:22

Navracení migrantů je kompetence národní. Legislativa EU pouze dává rámec pro tyto návraty.