Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Klouček 22.10.2020 13:21

Celé lidstvo čeká skvělá budoucnost - nikdo nebude muset pracovat a všichni se budou mít dobře.

R. Doubravský 21.10.2020 17:10

V článku chybí názor těch, kdo to všechno platí.

J. Kucirek 21.10.2020 8:45

Nepodmíněný základní příjem, jedine vychodisko ze slepe ulicky. Doby, kdy se lan pole sekal kosou cely tyden, jsou pryc. Pri dnesni technologii je vylouceno zapojit celou populaci do vyrobniho procesu. Co s tim? Zle jazyky rikaji, komunismus v kapitalisticke podobe, kazdemu podle jeho potreb. Rozdil mezi komunismem a globalnim kapitalismem pomalu mizi.

F. Kusák 23.10.2020 9:15

Tu zvrácenou teorii o tzv. zaručeném příjmu trochu znám. Vychází z úplně jiných předpokladu než je původní podstata kapitalismu s měnou krytou zlatým standardem. Nicméně, já osobně také nesouhlasím s rozdáváním jakýchsi pofidernich peněz a tím zahrnuji určitou část společnosti do kvantifikovaných vztahů, kam ale nemohou patřit. Je to složité to pochopit a selský rozum k tomu nestačí. Ale já to spíše chápu zcela technický, jako kdybyste předávali energii, kterou nemáte, jinému tělesu. Porušíte bilanční rovnici v rozporu se zákonem o zachování energie. Nějak mně nedochází, jak dlouho to může fungovat, totiž rozdávat něco, co nemám a zdá se, nikdy mít nebudu.

J. Kucirek 23.10.2020 10:05

Predavat energii kterou nemam, je v rozporu se zakonem. To je jasne. Ten problem chteji zrejme mnozi vyresit zrusenim hotovosti a jen platebni karta. Virualni penize. Pak uz nemuze nastat hon na banky, kdy kazdy chce vybrat hotovost ktera v tom mnozstvi neexistuje. Cesta do nekonecneho zadluzovani bude otevrena.

R. Vašíček 21.10.2020 7:42

Ktovie, koľko zarábali prostitútky, keď 4,5 doláru mesačne ich oslobodilo od nutnosti vykonávať túto činnosť.