Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

• Poslední: 1.6.2016 9:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
S přirovnáním bohužel souhlasím

Při vší složitosti vývoje v historii a různých oblastech lze říci, že:

judaismus není misijní

islám je misijní (jakkoliv doufám,odděluji "radikály" od většiny, Saudi etc.nejsou jediní reprezentanti islámu !)

křesťanství bylo a částečně je misijní.

V tomto přirovnání kulhá.Jinak, pokud jde o aktuální vnímání islámu a dříve judaismu, je přirovnání p.Schneidera trefné až mrazící.

A propos, Winton odvážel žid.děti částečně kvůli nacistické hrozbě, ale hlavně z ANTISEMITSKÉ druhé republiky.

Re: S přirovnáním bohužel souhlasím

Nikdy jsem se na náboženství z tohoto úhlu nedíval. Dík

jak jednoduché

O Boha nejde nikdy, je to vždy jen zástupný problém. Jde jako vždy o prachy, nebo jim podobné prebendy. Duku nemusím, ale jeho otázka jinými slovy "Uvědomujete si že to budeme muset zaplatit?" není od věci.

p.Schneider se už zcela pomátl

Srovnávání antisemitismu a odporu k islamizaci ............

Naopak, a není jedinej koho to napadlo. Je to bohužel až příliš zřejmé.

Naopak, a nenĂ­ jedinej koho to napadlo. Je to bohuĹľel aĹľ pĹTMĂ­liš zĹTMejmĂ©.

Jde

o střet civilizací. Autor byl snad vydírán?? Jinak jeho postoj nechápu vzhledemk předchozím vyjádřením.....

Nerozumím Vám pane Schneidře

mohl byste příspěvek napsat srozumitelněji pro méně chápavé?

Když jsem přečetl, vzpomněl si na slova klasika

"Chce se mi blejt, velebnosti" jinak No coment!

Pane Scneidere,

obvykle se mi zdají Vaše názory hodné zamyšlení, zde jsem v notných rozpacích nad Vaším nechápáním všech souvislostí, včetně ohromujících a Evropu již zdárně ochromujících bezpečnostních rizik, což by měla být Vaše parketa, ale zde jaksi selháváte.

Pane Scneidere,

Placaté myšlení

P. Schneider:

"Vítězné tažení tu totiž nyní zjevně podniká „nové evropské myšlení“, které je fundamentálně binární, černobílé, povrchní a placaté."

Pane S., měl jsem Vás za nestranného odborníka, ale nedovedu se ubránit pocitu, že touto větou urážíte všechny, kdo se odůvodněně obávají muslimského terorismu, který obchází Evropou jako ono pověstné strašidlo.

Zdá se, že muslimský teror a muslimskou zločinnost ignorujete navzdory spáchaným teroristickým a kriminálním činům a logickým souvislostem.

Naproti tomu se Vám zřejmě politika vítání nájezdníků jeví politikou velkodušnou, barevnou, nepovrchní a neplacatou.

Ach jo....

Stopa peněz při islamizaci Evropy

Jinak čím si pane Schneidře vysvětlujete, že největším donátorem výstavby mešit v Evropě je právě Saudská Arábie? Toliko “příkladná“ země “tolerance“ a “humanismu“...

.

Co stopa peněz říká v tomto případě???

Každý nechť věří v co chce, ale doma.

Pane Schneidře, při vší úctě, kterou k Vám chovám, tak to do jaké míry jsou muslimové tolerantní, jsme se měli možnost přesvědčit před nedávnem v Bruselu, před tím v Paříži, ještě před tím opět v Bruselu apod.

Aby mi bylo dobře rozuměno, nemám žádný problém s tím, pokud vyznavači Mohameda tlučou hlavou o zem ve své domovině. Problém nastává ve chvíli, kdy jsou exportováni do našich končin. Zde opravdu nemají co dělat. Přičemž problém nepředstavují ani tak jednotlivci, ale davy muslimů valící se Evropou.

Tak jak nemám sebemenší potřebu exportovat naše „evropské hodnoty“ na nosičích s plochou dráhou letu do jejich končin a nesouhlasím s tím, jak USAmani realizují všechny ty barevné revoluce, arabská jara a podobně, tak také nehodlám akceptovat export jejich způsobu života do našich končin.

Můžete si o mě klidně myslet, že jsem xenofob, rasista či cokoli jiného, ale já chci pro sebe, své děti, jednou snad i pro vnoučata ČR sekulární, bez politické pseudokorektnosti a s takovými tradicemi,

Re: Každý nechť věří v co chce, ale doma.

pokračování I.

Můžete si o mě klidně myslet, že jsem xenofob, rasista či cokoli jiného, ale já chci pro sebe, své děti, jednou snad i pro vnoučata ČR sekulární, bez politické pseudokorektnosti a s takovými tradicemi, na jaké jsem zvyklý od svého dětství s židovsko, křesťansko ateistickými zvyklostmi. K dětství patří také pohádky a mezi nimi i pohádka O jezinkách. Přičemž vždy, když přijde na přetřes import islámu do Evropy, tak si vzpomenu právě na ni.

Proto, nechť si každý věří v co chce, ale nechť se svou vírou ráčí zůstat doma. Já jim také nenutím svůj způsob života. Přičemž pokud kdokoli touží po muslimské víře a způsobu života, tak nechť se přesídlí do Kataru, SA, Íránu, Pákistánu, Indonésie apod. Zkrátka tam, kde je Islám doma, ale ať vše co s ním souvisí nezavléká sem, kde si to většina obyvatel nepřeje. Jak prosté.

.

Jinak zajisté znáte ten nekorektní vtip popisující rozdíl mezi umírněným muslimem a militantním islamistickým radikálem...

.

Jinak vřele doporučuji odkaz na sumář zajímavýc

link na zajímavosti k migraci

pokračování II.

Jinak vřele doporučuji odkaz na sumář zajímavých faktů k migraci do Evropy zde:

.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/fakta-o-imigraci/

.

Zejména doporučuji projít si studie popisující zkušenosti západních zemí s asimilací migrantů.

Re: link na zajímavosti k migraci

Perfektně popsáno. Dík.