Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 17.1.2015 9:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
trojice?

Je to podobné jako u Lary Flynna. Princip naší kultury je tolerance i při nesouhlasu. Jiná věc je zda se pana Halíka nedotýkají věci jejichž podtext je velice ostře zaměřený proti mravům kněží v katolické církvi. Jako např. karikatura homosexuálně souložící trojice. Proč by měl být myšlenkový konstrukt, který zvítězil v ostrých šarvátkách mezi ariány a anastaziány díky podpoře císaře Konstantina posvátnější než svoboda dítěte, které je zneužíváno katolickým knězem. Tolerantní katolík nemá problém přidat se k lidem, kteří ukazují na to podstatné - zesměšňují přetvářku a násilí, které stojí tam, kde by měla vládnout láska. Tím, že se lidé z Charlie Hebdo trefovali do těchto dogmat, rozvíjeli naši snášenlivost....a to není málo.

Jan Schneider: Omezit kouření ve skladu s benzínem

K tématu poskytl Jan Schneider velmi inspirativní rozhovor, ktrý vyšel pod názvem:

.

"Omezit kouření ve skladu s benzínem"

.

http://www.novarepublika.cz/2015/01/omezit-koureni-ve-skladu-s-benzinem.html

.

Nechť každý sám porovná hloubku myšlenek textů panů Halíka / Schneidera a posoudí, co je jen povrchní PR a co jsou skutečné teze k zamyšlení...

Re: Jan Schneider: Omezit kouření ve skladu s benzínem

Přečetl jsem děkuji. Myslím, že jsem se v diskuzi už vyjádřil jasně.

S postojem autora k události onoho časopisu souhlasím

Nevím co má s tím společného osoba Jana Schneidra zmiňována zde v některých diskuzních příspěvcích.

kral je nahy

Taky se to da brat, ze dodavateli "uzasne, posvatne, neviditelne" latky, se nelibi, kdyz nejaky harant krici, ze kral je nahy.

Halík for president!

Halík for president!

Re: Halík for president!

Pane Cermane, jen aby jste nenaletěl. Jedna vlaštovička jaro nedělá.

Re: Halík for president!

Pane Skřivánku, klidně Vám řeknu, že i urážky symbolů víry ve shodě s Halíkem považuji za neetické a zbytečné zviditelňování se . Na druhou stranu návštěvníci se mají chovat jako návštěvnici. Tržiště 365 považuji za jeden z hlavních problémů u nás. Jednání ŘKC u nás za počátek jejího konce u nás a samozřejmě tu mezeru vyplní někdo jiný. A nakonec řada lidí byla presidenty proti vůli lidu, některé kliky jsou mocné.

Re: Halík for president!

Pane Cermane, tohle je zatím jediné s čím s panem Halíkem souhlasím, někde jsem to již napsal, nejspíš na LN. Vyjádření Halíka má i jiné kořeny. Na uvedený bulvár bylo podáno snad 15 žalob, z toho jen jedna z muslimského prostředí, zbytek byl od katolíků. Velmi drsně a věcně se v tomto směru vyjádřil i papež.

PS. Vrátil se mi kamarád z Francie. A popsal některá videa redaktorů. Škoda, že nejsou k dispozici na ČP. Proti tomu jsou Pussy Roit je slabý odvar. Nevím proč tenhle způsob seberealizace se považuje za levicový.

Re: Halík for president!

Protože samozřejmě pracuje pro pro Tržište 365. Jejich listy to také neotiskly. Z mých znalostí teto země proto, že nedovolí zesměšňovat ani křesťanské a židovské symboly.

Re: Halík for president!

Teprve teď jsem si našel co to je T365. Dobrý.

Re: Halík for nehul to sfinstvo, blbnes po tomno president!

Re: Halík na hrad ............Mirov

nehul to sfinstvo, blbnes po tom!!

Re: Halík for president!

A Sekyra bude kanclerem?

Myslim, ze by se nasla rada lepsich adeptu - treba Jan Schneider...

Pro pana Schneidera jsem všemi deseti

poraďte co pro to udělat.

Re: Pro pana Schneidera jsem všemi deseti

Pan Schneider vykazuje snahu být oboustranně kritický a to je klíčová vlastnost. Ne vždy se mu to dle mého názoru daří, ale snaží se. Zajímavý kandidát. Nedávno jsme na to téma vedli kratičkou debatu s p. Křivanem. Čtete, p. Křivan? Co vy na tohoto kandidáta? Teď už zbývá sehnat peníze.....

Re: Pro pana Schneidera jsem všemi deseti

Obavam se, ze pred shanenim penez je treba dotycneho presvedcit, aby s kandidaturou souhlasil... Coz se obavam je u lidi se spetkou soudnosti nerealizovatelny ukol.

Nicmene, pokud se to povede, tak bych si zamlouval misto hradniho protokolare...

Re: Pro pana Schneidera jsem všemi deseti

Pane Urbanče, čtu. Pana Schneidera si vážím. Nedávno již jeho kandidaturu doporučoval na ČP pan Ducar. Já se zatím nepřipojím, nechci škodit, navíc si myslím, a teď to úmyslně zlehčím, že s tím současným plnovousem by panu Schneidrovi spíš sedla pozice Karla Marxe. Můj hlas by samozřejmě dostal.

Plnovous pana Halíka nechť si každý zařadí sám.

PS, tak ty "švestky" zatím odkládám.