Diskuse k článku

Národní galerie Praha není provinční muzeum. A nesmí jím být

Již téměř dva roky sledujeme úpadek Národní galerie. Nejspíše však budeme muset čekat na pozitivní změnu ještě déle. Nastupující generální ředitelka Alicja Knastová totiž prohlásila, že se na ní nemůže nic rychle změnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Grepl 1.1.2021 9:56

Panu Davidovi chybí léta elementární kritičnost vůči vůči panu Faitovi a odnáší to nově jmenovaná ředitelka NG. Myslí pan David ještě vážně motto na svém facebooku nebo je to všechno výraz jeho pózerství bez odpovědnosti? "Nevím co jsem; nevím co znamenám; nevím proč a pro koho dělám; neznám smysl ani důvod původu mých, mnohdy recyklovaných prací. Podezřele méně a méně je pro mne podstatné, kdo a jak porozumí smyslu mých prací, a to včetně mne samého; jsem svým vlastním cizincem. Po patnácti letech intenzivní, profesionální práce v oblasti umění, někde uprostřed Evropy, jsem ztratil jakoukoliv koherentní identitu. Pomalu a nejistě dospívám k závěru, že to pro mě není negativní, i když nevím co s tím."

V. Peroutka 31.12.2020 15:23

David zase plive jedovaté sliny.. Nevšiml jsem si,že by na nafukující páňáky na gumových lodích chodily davy mlaďochů. NG má momentálně skvělou výstavu Medka a Rembrandta a to rozhodně nesvědčí o nějakém úpadku.

H. Dostálová 31.12.2020 23:35

Jen kritizuje minulost a sám má rétoriku padesátých let. Ach jo.

Z. Zavadil 2.1.2021 11:15

Úpadek NG přišel nástupem Knížáka, Fajtem se ještě prohloubil - a dodnes se nezastavil.

Radovat se z některých realizovaných výstav je směšné, protože, kdyby ani ty nebyly, tak pak už je NG úplně k ničemu - tedy kromě ochraňování starých skvostů.

:-(:-(