Diskuse k článku

Miloš Zeman to schytává za své „proruské“ postoje

Chce-li se český prezident vzepřít stádnímu myšlení, musí se chovat nestádně. Jak chceme mít demokracii, když se neumíme ani důstojně pohádat? Když se pravidla či argumenty nahrazují hrubostí? Když nejsme schopní systémově generovat prostor?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jan111

Mne sa zdá,

že česká spoločnosť je priveľmi rozdelená a veľa ľudí zastáva radikálne názory, preto je rozumný dialóg takmer nemožný. Chcelo by to viacej pragmatizmu a racionality. No možno sa mýlim a je to len tým, že som Slovák a tak sa dokážem na vašu politiku pozrieť z väčšieho nadhľadu.

0/0
20.11.2014 8:51

Re: Mne sa zdá,

Ano, souhlas! Většina občanů spíše intuitivně cítí, že společnosti chybí konzervativní hodnoty a konzervativní postoje. Ale zatím rozumově nedospěla k poznání, že je to zákonitý důsledek neustálé nepoučitelné volby liberálních pragmatiků a změnit to může jenom volba konzervativních stran a osobností, které dají svými konzervativními postoji a jednáním společnosti dobrý konzervativní příklad! Od etanolizovaného egocentrického pragmatika moci obklopeného bandou skrčenců nelze očekávat nic, než tragikomickou parodickou frašku! A nechytrosti obhájců tohoto naboba, jako je pan Schneider, se lze jenom hořce vysmát!

0/0
20.11.2014 9:11
Foto

K91a42r12e46l 68P44l87í75h98a72l 2709425618441

Dokud se o svobodě projevu jen mluvilo, bylo vše v pořádku. Když někdo tuto vymoženost využije a dá najevo svůj nesouhlasný názor, dostane od jiných vynadáno. Očividně máme problém tu naši svobodu slova unést.

0/0
20.11.2014 9:39

Pokud někdo považuje za demokratický projev názoru dnes hod vejcem, zítra kamenem, pozítří granátem a střelbou, pak je něco v "demokratické" společnosti špatně.

0/0
20.11.2014 14:21

re: Nesouhlasím....

Souhlasím s předdiskutujícím - skutečně máte, pane Schneidere, nutkavou potřebu vybočovat z názorového proudu "slušných" lidí. A skutečně vás čtu pro ten nesouhlas.

Jsme asi tak stejně staří a patrně nesdílíme stejné zkušenosti nebo formovaly každého jinak. Nečase vezmi čert, ale chtěl-li umožnit Rusům restart vstupu do naší jaderné energetiky, pak dobře mu tak. Onehdá jste přitom zmínil, že nabídka ze strany Američanů byla ubohá, či něco podobného, ale samozřejmě bez jakéhokoli důkazu. Teď tu kartu vytahujete znovu. Měli bychom tedy teď zabetonovanou energetiku v propojení s nedemokratickým, válečnickým, autokratickým režimem v Rusku.

Hlavně, že to jsou Slované patrně, jinou hodnotu už nenalézám. Až vám zase příště bude čouhat znechucení z U.S.A. z bot, tak to vyjádřete jasně. A celkem vzato SČSP si ještě pamatujete a Vyvadil vám ho zas pucuje, aby se leskl.

Pro mě je Rusko nebezpečný, násilnický a zrádný partner. A měl jsem sen - americkou základnu, třeba i jen ten radar, na našem území. Pak by

0/0
20.11.2014 8:05

Re: re: Nesouhlasím....

Smutná, oficiální argumentace. Rusko není totéž co SSSR, Rusko je demokratický stát, a těžko asi najdete důkazy,že Rusko je zrádný, násilnický, nespolehlivý partner. Také pořád používáte stejný slovník jako protiruští diskutéři (někteří studenti, umělci, atd). Americké vojsko nebo radar na našem území? Proč? To si neumíte představit, že hrdý národ se nemusí schovávat za záda velkého bratra? Jak to dělají jiné státy, že existují i bez toho, aby měly na svojom území cizí vojska? Jinak na názor máte právo.

0/0
20.11.2014 8:22
Foto

K43a14r25e68l 58P71l44í39h38a62l 2819355898871

pussy

P. Schneidře, mně osobně jsou nějaké ruské pussy ukradeny, ale napadlo Vás, že mnohým lidem jednoduše vadí prezidentovo lidové buranství? Je to nejvyšší ústavní činitel, jako volič předpokládám, že se bude náležitě důstojně chovat. Říkat veřejně sprostá slova v jakékoliv souvislosti může např. bavič soukromé tv, u prezidenta je to k zamyšlení. Společnost se systémově snaží vychovávat potomky k slušnosti, Zeman tu snahu podkopává. Motat se u korunovačních klenot také na státní důstojnosti nepřidá. Říkat lidem na demonstraci, že se jich nebojí, je praštěné - copak to jsou nepřátele?! Jsou to občané ČR a nepřišli ho zabít, ale protestovat! Umění manažera není v tom, že za každou cenu prosazuje svou pravdu, ale že dokáže usmiřovat a přitom přesvědčovat. A to Zeman nedělá, rozhodl se bojovat proti části vlastního lidu.

0/0
20.11.2014 0:02
Foto

V.Hricák

Re: pussy

Souhlasím s vámi,že komentář na ruské šlapky si mohl Zeman odpustit.Nejsem odborník na hudbu,jestli se tak dá v jejich případě říkat, ale já bych si od těchto veselých a vševědoucích dívek nic nekoupil.Je mi proto záhadou,že sotva je v Rusku pustili z lapáku,začaly létat po světě.Kde na to berou?K účastníkům demonstrace snad jen tolik,že je to stejná suita lidí,která proti Zemanovi držkovala už v době prezidentské kampaně.A už tenkrát jsem měl podezdření,že to někdo financoval.Kolik pak asi stály ony červené karty?Jedna, jako druhá.Kdopak je asi nechal vyrobit? A hlavně ! Kdo je zaplatil?

0/0
20.11.2014 4:48

Klíčová otázka :

Vidím, že klíčová otázka, kdo to zaplatil, vám nedá spát.

Zkuste nahlédnout do ceníků a zjistíte, že 100

listů

kancelářského papíru A4 v červené barvě se dá koupit za 46Kč včetně DPH.

Pevnější papír 160g/m2 je draží, list vyjde na závratnou 1 korunu:

http://www.cdrmarket.cz/detail-zbozi/20655-xerograficky-papir-coloraction-chile-a4-160-g-m2-tmave-cerveny-250-listu-vhodny-pro-in/

Takže se ptáte dobře, kdo toto drahé a nedostatkové zboží

těm lidem opatřil a financoval? To si přece nemohli koupit sami!

Ale abych si z Vás jen neutahovala, letáky rozdávali organizátoři akce z připravených krabic. Organizátorem je Martin Přikryl a jeho výzva mimořádně slušná, nelze jí vytknout ani slovo.

http://www.youtube.com/watch?v=7_4BRXZdAVM

0/0
20.11.2014 5:07

T. Sauer 490

Re: Klíčová otázka :

Zajímavé, že se neptá kdo financuje mítink na podporu Zemana. S tím

pán Hricák zřejmě automaticky počítá, tak se ani neptá a rovnou soudí

věrný heslu - "Podle sebe, soudím Tebe".

0/0
20.11.2014 13:59
Foto

J24i58b 34J43i71b 5704124927147

Zdání klame, barvené revoluce jsou nákladné

Zdání klame, barvené revoluce jsou nákladné. Teda pokud si ty peníze netisknete.

Majdan jsem původně také tipoval na „pár drobných“ pár set, maximálně nějaký ten milionek dolarů a hle, podle paní Nuland nějakých 5 miliard dolarů!

Ono všechno něco stojí. Škoda jen, že se to asi nedozvíme. Stejně jako jsme se nedozvěděli, kolik stál Listopad 89´ a teď nemyslím nás (nás to stálo několik bilionů korun – to abychom se stali cizinci ve vlastní zemi).

Namátkou třebas zde:

http://www.blisty.cz/files/isarc/0101/20010111d.html

a nebo třebas zde:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7150-tajemne-restituce-vaclava-havla.aspx

0/0
20.11.2014 22:00

Nestydaté exhibicionistické coury dostaly co proto, sice možná tvrději, než bylo třeba. ale po právu. Nemají co dělat rutyku v kostele, měly jít udělat protestní kočičárnu Putinovi pod okna! A topři plném vědomí tragické role a postojů současného vedení ruského pravoslaví, které místo aby nastavovalo morální zrcadlo, nese, zlomeno v pase, putinovi vlečku k jeho nacionalistickému kostýmu! V každém případě ale ty coury nejsou tím, čím by se měl prezident ČR, který má usilovat o zachování svobody, sebeurčení a demokracie zabývat!

0/0
20.11.2014 9:17
Foto

K47a53r75e54l 98P65l79í20h96a43l 2959105558891

Přesně tak, je úplně zbytečné kvůli pár holkám udělat z toho dramatické celosvětové téma. A že to novináři rozmázli mě nechává úplně v klidu. Do hlav těch holek nevidím, detaily neznám, ale musím uznat, že těch pár holek dokázalo pořádně zaměstnat média a politiky, což byl asi jejich cíl. Ukazuje to, jak političtí vůdci nejen v Rusku hystericky reagují.

0/0
20.11.2014 9:25

Pravda je, že tato pseudohudební skupina za pozornost nestojí. Proto nechápu, co dělaly její členky a kdo je pozval do České televize.

0/0
20.11.2014 14:26

Dokud dělaly rotyku kdekoli jinde než v hlavním chrámu ruské pravoslavné církve - a jednou dokonce skoro "Putinovi pod oknama" - tedy na Rudém náměstí na Lobném místě, uzavřené (protože ohrožené) památce, dostaly nejvýš pokutu.

Prezident byl tázán na ruské politické vězně - a vybral si ty nejvíce mediálně provařené. Nevím, zda v Rusku skutečně jsou političtí vězni, je také otázka, jak politického vězně přesně definovat - ale ani Pussy Riot, ani velezloděj Chodorkovskij jimi nejsou. Bylo na redaktorovi, aby se připravil a nějaké skutečné a nezpochybnitelné politické vězně předhodil.

Pro mě je označování PR nebo Chodorkovského za politické vězně urážkou všech skutečných politických vězňů, "uznikov sovesti", co jich v SSSR bylo a kde všude po světě dosud jsou.

0/0
20.11.2014 17:13

Nesouhlasím....druhá část

Alternativní názory jsou dobré, ale nevím, jestli ty vaše vycházejí z potřeby vydefinovat se vždy kvůli vlastnímu egu mimo myšlenkový mainstream. Nevím, komu sloužíte, ale mám pocit, že ty síly jsou temné a vedou někam, kam většina národa nechce. Tím neříkám, že velmoc na druhé straně Atlantiku je čistá jak lilie, ale svobodu a demokracii světu Rusko nedalo. Osobně se mě dotýká Vaše interpretace davových shromáždění na Národní a na Hradčanech. kde jsem osobně s přáteli byl a tolik slušných a usměvavých lidí v ulicích jsem snad od revoluce neviděl.

Píšu Vám proto, že vaše články občas čtu, považuji je za relativně zinformované, jejich přínosem je zamyšlení, aby člověk nesetrvával v myšlenkovém stereotypu. Jinak se s Vámi skoro v ničem neshodnu, ale to jak jistě chápete patří ke schopnosti efektivní demokratické diskuze.

Přesto se ptejte, komu a čemu sloužíte. Já nechci žít pod ruskou nadvládou, já volím svobodu a demokracii a tu mi Rusko nenabízí.

0/0
19.11.2014 23:01

J. Schneider

Nenechte se unášet pocity

Především bych doporučoval nevynechávat ty pasáže, v nichž jsem k Zemanovi kritický a píšu, že to schytal právem. Když toto pominete, pak vaše kritika ztrácí půdu.

Uráží mne vaše poznámky o sloužení někomu. Nevím, jestli je to váš myšlenkový a mravní svět, že nedovedete přemýšlet jinak.

A bylo by dobré, kdybyste si své názory, rady a moudra občas pustil proti sobě: v demokracii, říká se, se může stát prezidentem kdokoliv. Tak, tady to máte. (Přiznávám se, že jsem na tento bonmot odpovídal, že to je právě to, co mne na demokracii děsí.)

A zamyslete se nad tím, komu slouží tito lidé, třeba "slušní a usměvaví" (takto argumentovali bolševici proti chartistům taky, nezlobte se, že to neberu - ti "slušní a usměvaví" lidé se téměř nikdy nikoho nezastali, volili bolševika a oni to byli, ne já, kdo se starali o vlastní ego).

0/0
19.11.2014 23:14

Re: Nenechte se unášet pocity

Pane Schneider, uráží Vás poznámka, že pro někoho pracujete a sám některé demonstranty v článku takto urážíte. To že někdo napíše na svůj transparent slova anglicky, může třeba znamenat, že chce světu říct, že ne všichni souhlasí s tím co pan Zeman v zahraničí dělá. A já jsem těm demonstrantům za to vděčný.

0/0
20.11.2014 0:23
Foto

Babul

Re: Nesouhlasím....druhá část

Kdo chce machrovat, musí na to mít. Ani amíci, ani EU na to nemají.

0/0
20.11.2014 10:28

Re: Nesouhlasím....druhá část

???

0/0
22.11.2014 12:01

Nesouhlasím s Vámi takřka v ničem, ale přesto je dobré si Vá

Pane Schneidere, občas Vaše články čtu s podobným doporučením jako bylo známé ve své době u Ludvíka Vaculíka: "Nesouhlasím s Vámi takřka v ničem, ale přesto je dobré si Vás občas přečíst". Nyní se mi zdá, že Vaše obhajoba MZ je nejen dalece za hranicí reality argumentů, ale i za hranicí dobrého vkusu. Předně MZ to neschytává za své proruské postoje, ale především funguje součtový efekt jeho přešlapů, kdy pověstnou kapkou, která přetekla bylo pár vulgárních slov v Hovorech z Lán. Osobně jsem byl zděšen už v době předvolební kampaně, že člověk s takovouto politickou pověstí a osobnostními parametry může vůbec kandidovat na prezidenta. Jeho působení už na začátku 90-tyých let bylo ještě v porevolučním zmatku snesitelné, ale nástupem opoziční smlouvy u mě ztratil veškerý kredit. Zjistěte si, jak s ním cloumal kmotr Mrázek přes pana Šloufa, určitě leccos víte o kauze Olovo a také o tajných plánech na jeho prezidentování v linii Dalík - Šlouf - Nejedlý, SPOZ atd. A dnes Kellner.

Alternat

0/0
19.11.2014 22:48
Foto

K16a44r47e62l 79P29l20í78h55a90l 2619505478361

Re: Nesouhlasím s Vámi takřka v ničem, ale přesto je dobré si Vá

Vystihl jste naprosto přesně můj názor. Je to politik let 90-tých. Problém je, že když se někdo byť slušně, ale kriticky otře o Zemana, je automaticky označen za havloida a zařazen do podvratného hnutí pod názvem pražská (lumpen) kavárna. Strach je silná emoce a proto jej manipulátoři přiživují konstrukcemi o hnutích obludných rozměrů, aby mohli stádo vyděšených ovcí lépe vodit.

0/0
19.11.2014 23:38
Foto

V.Hricák

A kolik těch "protivných" názorů

jste pane Schneidere slyšel v poslední době v českých médiích?Veřejnost je masírovaná,stejně jako za starých,dobrých,bolševických časů a neustálým omýláním do zblbnutí směrována tím jediným "správným"směrem.Už kvůli tomuto dvoubarevnému vidění světa se bráním,podobně,jako jsem se bránil za bolševika,oficiálnímu proudu.I když jsem měl a stále mám k Zemanovi spoustu výhrad, kvůli tomuto něčí mocí řízenému mediálnímu linčování, stojím pevně za Zemanem.Až někdy,jestli kdy vůbec,uslyším vyvážené informování veřejnosti,přiměřený výčet kladů i záporů,začnu brát naše média i státní moc vážně.Nyní tvrdím,že nám z komunismu i kapitalismu zůstalo jen to nejhorší,co oba systémy nabízejí.

0/0
19.11.2014 20:37
Foto

Jan111

Re: A kolik těch "protivných" názorů

to s tými médiami ste vystihol presne. TV a tlačené média používajú propagandu rovnako ako za komunizmu, no našťastie v dnešnej dobe máme tiež internet a môžme čítať aj nezávislé názory.

0/0
20.11.2014 8:59