Diskuse k článku

Miloš Zeman to schytává za své „proruské“ postoje

Chce-li se český prezident vzepřít stádnímu myšlení, musí se chovat nestádně. Jak chceme mít demokracii, když se neumíme ani důstojně pohádat? Když se pravidla či argumenty nahrazují hrubostí? Když nejsme schopní systémově generovat prostor?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

V cem spociva Zemanova stadnost?

Pane Scheidere, nejak jsem nepochopil, v cem spociva Zemanova stadnost? Abych vas parafrazoval, mame-li se dustojne pohadat, musime mit o cem, musime umet jasne formulovat sve myslenky.

K Necasovi - uvedomujete si, ze v zasade tvrdite, ze Slachta a Istvan skacou jak ambasada USA ci CIA piskaji? Prijde mi trochu ujete, ze by USA chtely shodit v zasade proamerickou vladu kvuli vyrokum typu "Výběrové řízení na dostavbu Temelína proběhne transparentně a nejlepší nabídka vyhraje". Mimochodem, vite, ze zrejme mate na vec velmi podobny nahled jako Petr Hajek (ano, ten Klausuv poskok)? A take si myslite, ze setrvani ceskeho prezidenta ci jeho pad zavisi na tom, co ma CIA  »na Zemana v šuplíku«? Ja kdyz pozoruji naseho prezidenta, obavam se, ze plnejsi supliky maji v Lubjance, nez v Langley.

0/0
20.11.2014 20:54

J. Schneider

Stádnost je bližší vulgaritě, tedy "lidovosti",

než noblese. Plout proti proudu znamená mít "nízký profil", tedy být co nejméně zasažitelný, a rozhodně k tomu nedávat laciné záminky. Tak nějak jsem to myslel.

V zásadě netvrdím nic z toho, co jste napsal, to tvrdíte vy. Nezaměňujte pozice a výroky. Vím dobře, co jsem řekl, jak jsem to formuloval a proč jsem to tak udělal. Dotahujete-li to někam dál, činíte tak na vlastní triko.

Myslíte si, že američtí zpravodajci jsou úplné nuly? To je můj vývod z toho, co jste napsal, a já si ho chci ověřit, zda je to v intencích toho, co jste napsal.

0/0
21.11.2014 0:40

Re: Stádnost je bližší vulgaritě, tedy "lidovosti",

S tou stadnosti tomu porad nerozumim. Zeman mi prijde jako vyhraneny individualista a narcis, ktery potrebuje stado leda k tomu, aby jim byl obdivovan a mohl z neho vycnivat, ale svym ustrojenim je puzen stuj co stuj plout proti proudu. Myslim, ze to je primarni duvod jeho postoju vuci ukrajinske krizi. Do jiste miry takove stado i ma ve svych volicich i kdyz to oznaceni za stado je vuci nim ponekud nespravedlive, protoze kde neni dobra alternativa, je nutno volit mezi dvema spatnymi moznostmi a to je vzdy nevdecne.

Ze v zasade netvrdite nic z toho, co jsem napsal? Znovu jsem si precetl odstavec venovany Necasovi a fakt nevim, jak jinak ho interpretovat. Zvlaste pak v kontextu celeho vaseho clanku s nechutnostmi o "výkazech práce za provedenou robotu" atd. Vy neco naznacite a kdyz se ctenar pokusi domyslet, co jste asi tak mohl chtit rict, tak ho sprdnete, ze vam neco podsouva, ale nic vic. To je ale na pendrek a neumoznuje to rozumnou debatu.

0/0
21.11.2014 11:29

Re: Stádnost je bližší vulgaritě, tedy "lidovosti",

Jeste k tem americkym zpravodajcum. Nemyslim, ze jsou uplne nuly ani ze jsou nejaci beranci. Jenze ja si myslim, ze nas hlavni problem jsou zpravodajci rusti. Uz jen pro antiamerikanismus a selektivni slavjanofilstvi mnoha nasich spoluobcanu. Ja vrele souhlasim s tim, ze pestujeme-li friendship, freundschaft ci druzbu, nesmime zamenovat loajalitu za servilitu a libovat si v tom vasem "animálním teplíčku pozadí nějakého většího pobratima". Jenze ja se obavam, ze nase pojeti loajality nejlepe vystihuje nazev dila jednoho zvetseleho klasika - Proti vsem. Coz ovsem vede k tomu, ze obcas koncime jako kul v plote.

0/0
21.11.2014 11:52

Re: V cem spociva Zemanova stadnost?

Spiklenecké teorie? To je spíše kategorie scifi, než politická publicistika. Nicméně texty pana Schneidera jsou spíše z labyrintu křivých zrcadel a to je kategorie fantasy. Nicméně, zaplať Pán Bůh, máme svobodu a demokracii (na rozdíl např. od Ruska) v té míře, že i takové texty lze zveřejňovat a svobodně k nim diskutovat.

0/0
21.11.2014 10:06

Proč souhlas se Schneiderem

Diskutující, kteří se staví na stranu nadávající lůzy, schvalují výhrůžky a házení vajíček na prezidenta, kteří vehementně podporují sankční americkou politiku (která blokuje hospodářský rozvoj v Evropě), nejsou zřejmě schopni pochopit (nejen Schneiderovy texty), ale to, že prakticky usilují, aby se ukrajinská válka a její utrpení, přesunulo na Moravu a do Čech.

Neuvědomují si nebo neuznávají základní skutečnosti, které ovlivňují dnešní politickou situaci v Evropě.

Válka již začala hospodářskými sankcemi, ekonomickým euroatlantickým výpadem na Rusko. Výsledky jednání G20 v Austrálii neubraly válečnému harašení na síle.

Válka s Ruskem o Ukrajinu se nedá vyhrát, skončí jenom a pouze tím, že Ukrajina jako stát, za nevýslovného utrpení občanů, přestane existovat.

V EU naroste sociální i politické napětí a pro Brusel nastane neřešitelná situace, zhoršená státním dluhem.

Dluhy nejsou schopny splatit ani USA a spoléhají na válečnou ekonomiku. (Splatit jen dluhy federální vlády by dokázalo 840

0/0
20.11.2014 16:24

Re: Proč souhlas se Schneiderem

Pokračuje (Venc 18:24)

Dluhy nejsou schopny splatit ani USA a spoléhají na válečnou ekonomiku. (Splatit jen dluhy federální vlády by dokázalo 840 miliard pracovních hodin. Pokud se ovšem ti, kdo ji odvedou, zřeknou i sebemenší odměny.)

V dnešní době informačního boomu nelze dlouhodobě utajovat, resp. překrucovat skutečnosti o závažných společenských událostech. Ukrajinské události takovou skutečností jsou. (navíc se jedná o spor USA s Ruskem a ČR žádný takový spor nemá).

Za těchto poměrů je třeba si velice vážit zodpovědného přístupu prezidenta Zemana, který se snaží hrozbě války vyhnout tak, jak umí a jak může.

0/0
20.11.2014 16:26
Foto

Pavel Šefl

Re: Proč souhlas se Schneiderem

Pane Venci, zcela souhasím s Vaším hodnocením. Vůbec tu nejde o to, jestli je zeman narcis a hulvát, nebo ne. To je v zásadě všem jasné. To, čím nejvíc rozběsňuje své odpůrce, nejsou sprosťárny, které vypouští z úst, ale to, že se staví proti nalajnovanému scénáři vítěze studené války. Hlavní zápletkou připraveného dramatu je válka dobrého, spravedlivého demokratického a civilizovaného Západu proti zlému, nedemokratickému a necivilizovanému Rusku, ktrému vládne zlý a krutý car Putin. A v téhle pohádce je ještě jedna říše zla a tou je Čína. No a Zeman tenhle krásný scénář kazí svojí nehoráznou drzostí, líčit věci jinak než je daný scénář. A to je ta největší sprosťárna, které se dopouští.

0/0
20.11.2014 17:24

vaše ironie je třeskutá ...

Nicméně v podstatě děláte totéž, co ti, jež kritizujete. Stavíte zde dobrého Putina a zlou Ameriku. Ironie se obvykle používá k zesměšnění protějšku, ne jako seriozní diskuze.

0/0
20.11.2014 17:42
Foto

Pavel Šefl

Re: vaše ironie je třeskutá ...

Pane Podešvo, nikde jsem neřekl, že Putin dobrý a Amerika zlá. Rusko a Amerika jsou velmoci a každá velmoc sleduje zcela sobecky a vědomě jen svoje vlastní zájmy. Všechny velmoci pohlížejí na slabší státy jako na objekty svého působení a na ty, kdo jsou jejich spojenci, jako na nástroje prosazení vlastních zájmů. Ideologie a propaganda jsou vždy nástrojem prosazování konkrétní politiky a zájmu a vždy se snaží vylíčit vlastní stranu jako stranu dobra a protivníka jako stranu zla. Pojmy jako demokracie, svoboda, vlast, lidská práva, pokrok atp. jsou využívány zcela účelově a reálné události jsou vykládány tak jak se hodí a pokud se nehodí a nedají se zatajit, jsou nahrazovány polopravdami nebo lží. Jediná šance, jak se v téhle džungli orientovat je pochybovat o tom co je mi předkládáno politiky a maistreamovými médii, hodnotit informace z různých zdrojů a používat kritické myšlení a také mít nějaké znalosti. To je ovšem výsadou nemnohých a určitě se to netýká žádného davu. Proto ta ironi

0/0
21.11.2014 8:01

proč máte potřebu urážet ?

Pane Venc, proč máte potřebu urážet lidi s jiným názorem (zemanovský styl) ? Cituji : "Diskutující, kteří se staví na stranu nadávající lůzy", "...nejsou zřejmě schopni pochopit (nejen Schneiderovy texty) ". Já nemám rád Zemana ale nepovažuji se za lůzu. Mám poměrně slušné IQ a jsem schopen nejen pochopit text, ale i formulovat polemický názor. Ale pro vás jsem lůza a hlupák. Chválíte Zemana, jak je úžasný, protože dělá "svébytnou politiku". Mně to připadá, že v tom nemá žádný systém, že jen chce být za každou cenu jiný. No a leze Putinovi ... víte kam. Vy samozřejmě řeknete, že jsem zmanipulovaný mainstreamovými sdělovacími prostředky. Ale já o věcech přemýšlím. A nemyslím si, že za všechno zlo na světě mohou USA. Myslím si, že válka začala ruským napadením Ukrajiny. Vy nejspíš odvětíte, že na Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou, protože tak nám praví Miloš Zeman. No a vidíte, já jsem přesvědčený, že jsou. Mimochodem, proč Zeman říká pokaždé něco jiného ? Protože je tak úžasný politick

0/0
20.11.2014 17:39

Re: proč máte potřebu urážet ?

Ad Podešva (17:39)

Vážený, děkuji za komentář a Vaše názory respektuji. Je mi jenom poněkud podivné, proč se řadíte k lůze, a proč si myslíte, že jsem chtěl někoho urážet.

Chválím prezidenta, poněvadž zastává reálnou politiku, jak se vyhnout válce a hospodářskému rozvalu. Názory typu dnešní prezentace prof. Putnou, jsou hloupé a zcela nepřijatelné, pokud ovšem není cílem bojkot domácího hospodářství, pokles životní úrovně a sociální nepokoje. Na tomto závěru nemění nic, jestli jsou nebo nejsou na Ukrajině ruští vojáci.

0/0
20.11.2014 22:03

Re: proč máte potřebu urážet ?

Jsou to iluze, pane Venci! Ustupovat agresorům a lámat se před nimi v pase, jak nás učí historie, jistě není způsob, jak se vyhnout válce. Navíc Asiaté a Rusové jim mentálně blízcí, berou vstřícnost a zalomení partnera v pase, jako jeho slabost a v dalším kroku to použijí proti němu. Obchodně, politicky ... A Vliv Zemana na Hospodářský rozvrat? Dosud se naše hospodářství přes hrdinné úsilí pracovníků a podnikatelů v exportních oborech i v tuzemských dodávkách nevzpamatovalo z rozvratu vneseného korupcí a defraudací pod ochranou oposmlouvy a z rozdání tuzemských bank za hubičku včetně jejich podílů v tuzemských fabrikách. Zemanovy zásluhy na obém jsou nezpochybnitelné a nehynoucí! Dnes se obklopuje prapodivnými lidmi a svou kariéru financuje z prapodivných zdrojů. A to, že na Ukrajině jsou ruští vojáci, mimo jiné znamerná, zastavení několika jiz podepsaných investičních projektů, které mohli dát řadě lidí práci a státu daně! Ale jen si žijte ve svých iluzích...

0/0
21.11.2014 9:34

Re: proč máte potřebu urážet ?

Ad Gabriel (21.11.2014 9:34)

Vážený, rád nebudu překážet Vašemu kritickému pohledu na naši společnost.

Jenom si dovolím poznamenat, že z nich nejde nijak vypreparovat, jaký by měl být ten skutečně realizovatelný politický vývoj a další rozvoj naší společnosti. Dávat hraběcí rady je snadné!

0/0
21.11.2014 14:07

J. Křivan

Re: proč máte potřebu urážet ?

Pane Gabrieli, Váš eurorasismus je do očí bijící, Vy jste bez mrknutí oka, jedním vrzem odepsal větší polovinu světa.

0/0
22.11.2014 10:43
Foto

V.Hricák

Jestli můžu něco dodat

Konflikt Ukrajina-Rusko je konflikt těchto dvou zemí.Pokud vím,tak ani jedna z nich není členy NATO,ani EU.A protože nevím ani o žádných smlouvách a závazcích mezi USA a Ruskem,nebo Ukrajinou,nemáme právo do tohoto sporu zasahovat.Čína již dlouhá léta okupuje Tibet.Nikdo nemluví o válce proti Číně a světe div se,nebyly přijaty ani žádné sankce.Naopak.Obchodní výměna mezi západem a Čínou rok od roku stoupá.Vysvětlí mi někdo rozdíl v přístupu?Jsou snad tibeťané podlidé a Tibet zemí druhé kategorie.A podobných příkladů by jsme našli ve světě mnohem víc.Proč jinde okupace cizích území a násilí na nevinných západu nevadí,ale na Ukrajině ano?

0/0
21.11.2014 5:35

V. Pokorný

Souhlas pane Schneidere

Pane Schneidere, napsal jste celkem střízlivé zhodnocení štvanice na prezidenta. Samozřejmě, že ti, kteří jsou tak říkajíc na druhé straně od názorů prezidenta, mu tohle budou stále omílat. Nelze než,za mne samého, podpořit příspěvek pana Poděbradského, který pochází, aspoň jak se domnívám, z dobrého komentáře od pana Vlka z Kosa nostra zostra, kde tuhle věc, tedy tu demonstraci proti panu Zemanovi, skvěle ohodnotil.

0/0
20.11.2014 11:32

J. Poděbradský

Re: Souhlas pane Schneidere

mate pravdu, ztotoznuji se s nazory vlka

0/0
20.11.2014 12:29

T. Sauer 490

Re: Souhlas pane Schneidere

Dospělí lidé by neměli degradovat pětitisící dav na základě účasti několika osob typu Kalousek nebo 3 dětí. Společně s vámi se v minulosti na demonstracích, pokud jste v životě na nějaké byli, zcela jistě objevili i lidé s nimiž se nespojujete. Hodnocení p. Vlka tímto i vaše je žalostně omezené na stejně úrovni jako házení vajec!

0/0
20.11.2014 12:45

T. Sauer 490

Pozoruhodná argumentace

..."Pussy Riot neměly, ani nemohou mít nic společného s Plastic People, protože výtržnost v kostele by byla tím posledním, co by se od Plastiků dalo čekat...." Jinak tedy, dělají-li TO jinak nežli Plastici či Vysockij, vem je čert a nezasluhují žádnou toleranci!! To je panečku argumentace hodná člověka co byl svého času součástí uskupení jehož členové byli lidmi jako je dneska ZEMAN označováni za SPODINU SPOLEČNOSTI, NARKOMANY A PROTISTÁTNÍ ŽIVLY. Magor se tam nahoře jistě baví a V. Brabenec a další PPU? Ti s vámi p. Schneidere v této věci na 100% nesouhlasí a nikdy by nemohli!

0/0
20.11.2014 10:21

J. Schneider

Vy jste mluvčí PPU?

Že si osmělujete takto hovořit? Nebo z jakého titulu? --- Vím o atmosféře v kapele ze své zkušenosti krapítko víc, než vy, a vím, že názory by tam zazněly různé. Politické persekuce nikdo neschvaluje, ale co vy asi nechápete, to je rozdíl mezi výtržností, založenou na omezování náboženské svobody druhých, a paralelní existencí, které s vládnoucími strukturami nechtěla mít styčné body - což znamená, že PPU nevyhledávali konfrontaci s režimem, ale když do toho šel režim, tak to ustáli. Ale zastávali též právo na svobodu náboženských projevů, a noblesně - postoj, který je vám asi cizí - respektovali svobodu druhých. Přesně podle definice, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých. To je ten rozdíl mezi Pussy Riot a PPU. Z čehož plyne, že jste úplně vedle, ať si tam vykřičníků naděláte, kolik chcete.

0/0
20.11.2014 20:57

T. Sauer 490

Re: Vy jste mluvčí PPU?

Troufám si tvrdit, že současní členové PPU narozdíl od vás p. Schneidere vědí minimálně intuitivně o aspektech umění v kontextu

provokace, akce, performance. Punk je pouze marketingovým prostředkem, protože vznosné

myšlenky intelektuálů v dnešním globálním světě infotainmentu už žádnou

pozornost nevzbudi. Mnoho lidí je odsuzuje apriori proto, že se to stalo v kostele přičemž neví, že hlavním záměrem bylo kromě jiného upozornit na zkorumpovanost a propojení ruské prav. církve s tajnou sl. FSB. Ano Pussy Riot nejsou PPU. Pussy Riot jsou narozdíl od PPU politická kapela, ale jedno mají společné. Byly kriminalizovány režimem z důvodů jeho snahy potlačit nezávislou svobodu projevu! Pussy Riot dokážou vydelávat venku jako celebrity a peníze pak

reinvestovat do své neziskovky s 10 zaměstnanci, která jako jediná

nestátni instituce v Rusku mapuje gigantický vezenský moloch

prežívající ještě z dob Stalina. Ty holky studují filosofii, takže vědí, že pokud

chcete kritizovat systém, musíte h

0/0
21.11.2014 11:02

T. Sauer 490

Re: Vy jste mluvčí PPU?

...ho znát.

0/0
21.11.2014 11:05

J. Křivan

Re: Vy jste mluvčí PPU?

Možná že je na čase zavést nový pojem pornopolitické uskupení. Dejte odkaz na tu jejich neziskovku, rád se podívám.

0/0
22.11.2014 10:49

J. Poděbradský

ANO jste pořád stejné ovce

A několik tisíc odpovědných a statečných demokratů neváhá  a je rozhodnut demokracii zachránit!Je jejich cílem snad  najít a ztrestat největší korupčníky v  zemi, kteří rozkrádají  ve velkém veřejné prostředky a jimi produkovaná korupce, jako rakovna  ničí  stát a jeho struktury? Nic takového! Nebo snad  jim dělá  zásadní starost rychle probíhající  oligarchizace  českého  veřejného prostoru, kdy  skupinka nejbohatších  držitelů českých pasů – zcela záměrně nepoužívám termín – našich spoluobčanů, protože se jimi ani trochu necítí být,  si dnes v podstatě  rozpracelovala  stát a ovládla  jediný účinný prostředek veřejné kontroly – v zemi působící media? Ani nápad!  Andrej Babiš  v klidu položil  květiny  a zapálil svíčku na Národní!!!! Nikomu to ani trochu nevadilo a už vůbec nikoho nepobouřil jeho komentář, že  byly opuštěny hodnoty Listopadu!!! Nebo snad  ten dav na  Národní  velmi tvrdě  a účinně  žádá, aby  to, co využili změnu  poměrů k tomu, že doslova vytunelovali republiku, ale 

0/0
20.11.2014 9:20

J. Poděbradský

Re: ANO jste pořád stejné ovce

....ale  jsou  naprosto beztrestní, byli  okamžitě  volání k odpovědnosti a  byl jim obstaven majetek, než bude zinventariován a  převeden opět do vlastnictví státu? Ani náhodou! Václav Klaus  přichází také  nerušen do podchodu  v Mikulandské… A vykládá o tom, jak ta privatizace se nám báječně povedla. Škoda, že nezmínil finále o  amnestii pro největší privatizační gaunery! To byl opravdu majstrštyk! Ne  ani s tímhle  nemá nikdo  z těch, co včera ochranovali na Národní demokracii sebemenší  problém! Na co si ti z Národní, kterým byl Kalousek vítaným hostem a kde i malé

děti věděly, kdo je Belzebub, v pondělí vlastně stěžovali? Prostě tupé stádo užitečných id iotů, Vitejte na Ukrajině

0/0
20.11.2014 9:22

Zeman dostává poprávu cfo proto!

Za to, že v chorobné snaze mentorovat ostatní a mít vždy navrch ztrácí soudnost, paměť a schopnost uvažovat v souvislostech! Hloupě popírá nevyvratitelné skutečnosti a své neurvalé hulvátství a křupanství povyšuje na hrdinství! Po Klausovi je to další egocentrický nabob, kterého nám byl čert dlužen a v jehož osobě platíme za povrchní naivitu a hloupost našich nechytrých spoluvoličů!

0/0
20.11.2014 9:05

Re: Zeman dostává poprávu cfo proto!

Přesně jste svým argumentůprostým příspěvkem ilustroval to, co autor popisuje.

0/0
20.11.2014 17:04

Re: Zeman dostává poprávu cfo proto!

Ale jděte! Argumenty leží před vámi a nic nepomůže před nimi zavírat oči! Ostatně to Zemanovi připomněli již na summitu NATO, když se ho ptali, zda máme tajnou službu. A jak rychle otočil! Ač mu to dlouho nevydrželo. I v té Číně mohl postupovat mnohem uvážlivěji, aniž by uškodil obchodním snahám. Ten rektální alpinizmus po něm nikdo nežádal! A to co předvedl v hovorech z Lán, to jenom ukázalo, na jaké intelektuální úrovni myslí a jedná. Pro vás a pana Schneidera to možná není dost pádný argument, já jsem zvyklý na jinou úroveň jednání, a to nejenom při oficiálních příležitostech! Zeman zřejmě vůbec nechápe v jaké pozici se ocitnul a co všechno by měl 24 hod. denně naplňovat! A to, co předvedl na na Albertově + doslovně kecy o 17. listopadu... Ale zřejmě ani to, pro vás a pana Schneidera nejsou argumenty... Nicméně respektujte to, že jsou lidé, kteří jsou zvyklí na jiné jednání, nebo mají představu o jiném jednání nejenom politiků!

0/0
21.11.2014 10:01

Re: Zeman dostává poprávu cfo proto!

Ptali - ale žádný argument nepředložili. Už jste nějaký viděl? Opravdu? Odkažte, prosím...

Už několik měsíců třeba čekám na ty "zřejmé a nesporné důkazy", že let MH17 sestřelili domobranci - a ne ukrajinské armáda. Přestože o nich hovořil osobně Obama, dokonce sliboval, kdy je zveřejnní - furt ticho po pěšině. A datum uplynulo, no takové 4 měsíce to budou...

Zatím jsem viděl několik nic neříkajících videí, několik zcela zřejmě ukazujícíh něco jiného, než bylo tvrzeno (třeba ten "ruský" Buk jel zřetelně po území pod kontrolou kyjevských, jak se mohl přesvědčit každý, kdo umí číst silniční cedule a má mapu), a pak asi 3 družicové snímky v kvalitě, která snad byla přípustná za Gagarina - a samozřejmě na nich velký kulový.

Takže - dodáte nějaké linky? Nebo prostě VĚŘÍTE - a vydáváte to za důkaz?

0/0
21.11.2014 17:19