Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 42
  • Poslední: 21.1.2015 22:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Halík je vědec? A světoznámý?

Zkoumá jako ostatní katolická paka množství andělů na špičce jehly? Nebo dokazuje opakované zjevení panenky Marie v Lourdech? Či zkoumá, které hovado zasvinilo do černa ikonu czenstochowské marjány? Je to jen žvanil, kecal, plkal a žvatlal. Nic víc...

Za koho se staví Halík??

I když se Halík snaží nejapnými pasážemi své stanovisko relativizovat, v podstatě se staví na stranu vraždících teroristů. Proč? Protože mu vadí, že Charlie hebdo si dělá také legraci z flanďáků takových jako je Halík, nebo z papeže, který sice slíbil že prověří vatikánskou banku, vedenou mafií, ale k tomu prověření se nehodlá ve skutečnosti dostat.

Někteří připitomělí žurnalisté zejména v ct 24 se snaží takového Halíka prezentovat jako nadějného kandidáta na úřad prezidenta republiky - no to by byla opravdu katastrofa....

Halíka za presidenta netlačí ČT24

vážený pane Kluzáku. ČT24 je jen vykonavatelem vůle Tržiště 365/15.

poznámka

Takže jak vidím s diskuse svoboda slova platí pro Charlie, ale ne pro Havlíka.

Světoznámý katolík a vědec?

To myslel autor vazne nebo si delal srandu? Mozna ceskoznamy katolik, ale uz ne vedec. Jak a cim je svetoznamy? A co vedeckeho vymyslel ci publikoval? Vzdyt ani Karlova univerzita mu nechce uznavat jeho publikace jako "vedecke", ci spise odborne. Nemyslim to zle, ale to je jednoduse fakt.

Re: Světoznámý katolík a vědec?

Je-li sociologie věda, tak jeden z nejvýznamnějších současných sociologů. Je-li teologie věda, tak jeden z nejvýznamnějších současných teologů. Obé přednáší v zahraničí v Evropě i za oceánem, takže zřejmě světově uznávaný vědec. A vy ráčíte být čím, že si troufáte s takovou drzostí?!

Re: Světoznámý katolík a vědec?

Pan Petr Gabriel st. blábolí nesmysly. Halíka nebere nikdo vážně kromě koupené televize ct24, on dostal nějakou cenu kterou rozdává jakási podivná sekce nebo sekta, ale v povědomí skutrečných vědců je prostě ignorován.

Re: Světoznámý katolík a vědec?

Neumětelové celého světa, spojte se! Ano, sekta rozdává i Nobelovy ceny, komouši za totáče vždycky ječeli, že je to kapitalistický spiknutí! Zvlášť když to pořád nevyhrávali oni!!! Halíka bere vážně každej, kdo má IQ větší než číslo bot, nevzdělanče!

Re: Světoznámý katolík a vědec?

I ty vydry..??

Selhání státu

Je smutné, že v souvislosti s událostmi v jednom státě EU jiný stát EU rezignuje na zajištění bezpečnosti svých občanů při pravidelné pokojné demonstraci.

Dnes by se měla konat demonstrace PEGIDy v Drážďanech , ale Německá ani Saská vláda nejsou schopny zajistit bezpečnost demonstrantů.

Takže v tomto kole islámisté vyhráli.

Re: Selhání státu

A jak byste si zajištění bezpečnosti všech v několikasethlavém davu, prosím konkrétně představovala? Buďte tak dobrá a poučte nás!

Re: Selhání státu

Svoboda shromažďovací je v německé ústavě. Co je psáno, to je dáno. Zajistit bezpečnost občanů je hlavní povinností státu, proto existuje. Já si nemám co představovat, já jako občan-plátce daně žádám stát, aby plnil své povinnosti.

Představitelé PEGIDy dnes vystoupili na tiskové konferenci, kde představili své požadavky sepsané do 6 bodů, 5 bodů se plně shoduje s ústavou SRN, jen trvá na jejím dodržování.

Jeden bod se týká   eskalace napětí s Ruskem a nesmyslným embargem, které poškozuje drobné exportéry ze SRN, ale USA s Ruskem neustále a nerušeně spolupracují  v jaderné energetice a kosmonautice.

Re: Selhání státu

Nechtěli kdysi chartisté, aby stát dodržoval lidská práva, k jejichž ochraně se kdysi sám zavázal podpisem a ratifikací mezinárodních smluv? A teď ti samí chartisté najednou zapomněli na to, zač sami bojovali? Jak typická ukázka charakterů těchto "komunistobijců"! Většinou je to stejný nebo ještě horší ksindl, než bolševici sami...

A proč má mít monopol Zvěřna, Žantovský...

Pan Zvěřina shledává alespoň jakési argumenty, které by obhájily názor, že redaktoři Charlie Hebdo vlastně až nic tak zlého nedělali a že to, co dělali patří do naší civilizace. Jsou to ale velmi chabé a mylné argumenty! Spolu s Žantovským pak Halíka obviňují, že cosi nepochopil, co patří do naší civilizace a nepřímo u něj dělají fanatického hlasatele "jediného" správného názoru, kterému je třeba se vysmát. Pan Zvěřina pak navíc tvrdí, že Ch.H. nešetřil nikoho. Již v tomto se mýlí! Prošel jsem, na netu všechny karikatury, které jsem z dílny Ch.H. našel. Ano nevybíravě tvrdě a zlomyslně řežou téměř do všeho, s výjimkou bolševizmu a bolševiků, což jsou největší přispěvatelé k míře zla ve společnosti. A není tajemstvím, že šéfredaktor Charbonier byl celoživotním zarytým bolševikem a redaktoři kolem něj k tomu neměli daleko! Co pan Zvěřina nepochopil, je několik věcí. Není důležité, co si o karikování ve stylu Ch.H. myslí on a další hajitelé a útočníci proti Halíkovi, ale jak karikatu

trest za urážku náboženství

Trest za urážku náboženství byl v dějinách téměř vždy zbraní sadistických blbů. Proto budu raději ohrožován slovními či obrázkovými urážkami než sadistickými blby.

Re: trest za urážku náboženství

Takže kdyby někdo uveřejnil o vaší matce, že je prostitutka, respektoval by ste to jako svobodu slova.

Re: trest za urážku náboženství

Jak znám svoji mámu, prosila by mne, abych takovému člověku odpustil.

Asi bych se ho ale zeptal, jak k tomuto výroku přišel.

Nejen Halík

O monopolu nemůže být řeč; podobný názor vyjadřuje hodně lidí, z novějších namátkou

http://evzennavratil.bigbloger.lidovky.cz/c/444331/Douska-k-te-svobode-slova-satire-a-hrdinstvi.html

V hlasovací anketě LN hlasovalo pro "Nejsem Charlie" o 5% více lidí než pro "Jsem Charlie".

Pokud někdo nedokáže rozlišovat mezi satirou a hulvátstvím, tak na podobné téma také existuje vtip: "Jak se pozná moudrý člověk od hloupého?" - "No, jak bych to řekl... Moudrý se nemusí ptát."

Re: Nejen Halík

Ať už dopadlo hlasování jakkoliv, Halík zkrátka Charlie je. A to proto, že taková pohřební řeč nad obětí terorismu, jako byla ta jeho nad Charlie Hebdo, je nevkusná a urážlivá. Možná měl kus pravdy. Ale měl si ho nechat na jindy.

Re: Nejen Halík

Co to tu melete opeře ní řeči?? On šel na pohřeb a říkal to tam???

Re: Nejen Halík

...o pohřební řěči???

Re: Nejen Halík

Říkal to velmi krátce po atentátu. A říkal to veřejně. To nemůžete popřít. Takže v tomto smyslu to pohřební řeč byla.

Ale, pokud jste schopen chápat pouze doslovný význam, tak to pro Vás samozřejmě pohřební řeč nebyla.

Re: Nejen Halík

Pokud vy a vám podobný kritici něco chápete, tak to říkal několik dnů po té, co všichni vyřvávali žesvíčárlí! Nemůže přece čekat několik týdnů poté, protože by to nebylo vůbec aktuální. Ale jen hodně slabomyslný tomu říkají "pohřební řeč", tedy ti, co si chtějí do Halíka kopnout místo toho, aby porozuměli, co chce říct. A říkal něco docela moudrého, ne to, co z toho dělá Zvěřina a ostatní rádobykritici.

Re: Nejen Halík

A to žesvíčárlí Vám tak strašně vadilo? A to tak odmítáte urážky, že své oponenty nazýváte slabomyslný?

Re: Nejen Halík

Je-li kdo pojmově zmaten, jste to spíše vy!

Re: Nejen Halík

Říkal to s daleko větším odstupem, než začaly řeči o hrdinech a pilířích kultury a jiná mediální masáž anarcho libertariánů, ke které nelze mlčet! Přijměte laskavě fakt, že jsou zde lidé, kteří nechtějí aby kdokoliv mohl beztrestně urážet jiné, aniž dá odpovídající prostor k odpovědi stejnou formou! Je to ostatně v rozporu s našimi demokratickými zákony.

Re: Nejen Halík

No vy jste se snad dočista zbláznil! Nehledě na blábol o sadismu o něco výše? Jste vůbec ochoten připustit, že stejnou váhu, jako motivace karikaturisty karikovat, má i vnímání toho co bylo karikováno a jak bylo karikováno tím , na koho karikatura míří? Chtěli-li karikaturisté z CH.H. karikovat islamistické teroristy z dnešní doby, tak proč místo nich karikovali Mohameda, který žil před cca 1 400 lety? Copak tím nezamířili na militantní islamisty, ale na všechny muslimy, včetně těch mírumilovných, kteří islamistický teror odmítají? Co, je v Halíkově textu nevkusného a urážlivého? To, že vyslovil nesouhlas s vražděním a účast zavražděným i pozůstalým? A proč by měl nechat své vyjádření na jindy? Právě v této jednostranné mediální masáži je třeba říci pravdu a ne si lhát do očí! Halík jenom vzdor mediální masáži anarcholiberálů jeno připomenul konzervativní pohled na věc, který zastává stejné, nebo větší množství lidí, než ten anarcholiberální!

Halík propadl pýše, nebojme si to říci.

To mne napadlo, když o sobě psal jako o "prelátovi jeho svatosti".

Re: Halík propadl pýše, nebojme si to říci.

Nebuďte trapný! Potlačte nenávist a místo ad hominem, zkuste uvažovat ad rem

Re: Halík propadl pýše, nebojme si to říci.

Halík nepropadl pýše, propadl ďáblu sebeobdivu, který už žádné okolí nepotřebuje. Přesvědčen o své dokonalosti připomíná komickou figurku Otce Školastika z filmu Hrátky s čertem...