Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 31.5.2021 9:44

"Proč se vazalové podřizují, lze obtížně určit. Dělají to z ideologické zaslepenosti, neznalosti, nebo byli nějak získaní, například členstvím v nějakém spolku, propojenými vztahy, vydíráním či korupcí".

Ano, dělají to zejména z ideologické zaslepenosti, vznikající členstvím v nějakém spolku, zejména v politické straně a ejí politické ideologii. V jakékoliv politické straně, jejíž propojené vztahy uvnitř, vzniklé vydíráním a korupcí jsou vlastní všem z nich. Jde o to, že vláda a moc politických stran a hnutí, postavená ústavou nad vládu většiny občanů je tím nejhorším co může jakýkoliv stát potkat. V podstatě jde o to, že sebesvobodnější volby, zejména ty nepřímé, nejsou a ani nemohou být tím jediným, čím občané mohou přispívat k fungování jejich státu. Občané musí mít v demokratickém státě ve svých rukou přímý nástroj pro prosazování své většinové, demokratické moci.

P. Pruner 29.5.2021 22:38

Článek by měl být povinnou četbou pro všechny politiky. Mnohým se ovšem obdobně jako panu Vlasákovi líbit nebude, protože vlezzadelkovství je základem jejich politiky. Jen se v dějinách měnily cíle - od Vídně přes Paříž, Berlín, Moskvu k Bruselu a Washingtonu.

Přestože desítky let má u nás v jaderné energetice vlastně monopol SSSR a Rusko tak jsme to nijak negativně nepocítili, protože dobře věděli, že bychom při výstavbě dalších bloků dali přednost jiným, byť dražším a méně úspěšným. Dokonce i státy považované za méně demokratické jako Bělorusko, Turecko, Saudská Arábie a především Čína se v zahraničním obchodě chovají slušně.

J. Koutský 31.5.2021 8:52

Jako vtip dobré!!;-D

P. Čech 31.5.2021 10:17

Mám za to, že se nejedná o vtip. Jde o reálný pohled na věc samu. Pokus o Obecný nadhled, neovlivněný žádnou z politických ideologií vlastních pouze politickým stranám. Pohled svobodného jedince, jaký by v podstatě měl být vlastním všem svobodným občanům. Členové spolků nejsou svobodnými občany zejména proto, že jsou nuceni ctít vůli těch spolků. A o tom to všechno je.

M. Vlasák 29.5.2021 14:11

Jaderná energetika je strategicky mimořádně závažná. Dnešní Putinovo Rusko je darebácký stát (viz i podpora zločince Lukašenky). Tudíž jakékoli paktování a potenciální závislost na něm je nemravná a nebezpečná.

P. Čech 31.5.2021 9:31

S každým státem bez výjimky lze udržovat přátelské vztahy a přitom na něm nebýt závislým. To se týká i toho Ruska. Pan Podracký má v mnohém velkou pravdu.ČSR, protektorát, ČSSR, ČSFR i ČR mají jedno společné. Vládu politické ideologie, která káže podřízenost velmocenským cílům tu Anglie a Francie, tu Německa, tu SSSR, tu USA či EU. V podstatě jde o jedno a totéž. Vždy o dobrovolnou podřízenost někomu jinému, ikdyž je to oficielně nazýváno jinak. Třeba spojenectvím či jinou formou podřízené závislosti. Vždy zde chybí to základní. Státní hrdost a ochota politiků vlastními silami svůj stát bránit a to nejen vojensky. Příklad správného postupu a občanské politiky přitom existuje a je hodný následování. Je to příklad nezávislého, hrdého, nikomu se nepodbízejícího, svobodného a neutrálního občanského státu - Švýcarska. To je také malý stát, dokonce menší než ČR. Jeho občané však nehodlají být ve vazalském postavení nikoho, ani Německa, Francie, Itálie, USA či Ruska, o Číně nemluvě. Takto by

P. Čech 31.5.2021 9:33

měla vystupovat i ČR a ne se neustále vlísávat do přízně nějaké t.zv. velmoci a konat podle jejích pokynů.A přitom je zcela jedno, zda se jedná o USA, Rusko, Čínu, Německo a Francii přes EU či Brazílii.

M. Vlasák 29.5.2021 14:11

Jaderná energetika je strategicky mimořádně závažná. Dnešní Putinovo Rusko je darebácký stát (viz i podpora zločince Lukašenky). Tudíž jakékoli paktování a potenciální závislost na něm je nemravná a nabezpečná.