Diskuse k článku

MAKRLÍK: Demonstrace nejsou v demokracii nástrojem ke změně

V demokracii jsou nástrojem pro změnu pouze volby. Politické demonstrace jsou projevem stádního efektu. Jejich účastníci mohou mít pocit, že diktují vládě a jsou in. Nežijeme ale v totalitě. Za účast nehrozí žádný postih. Smí se to. Je to vlastně zábava.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 17.6.2019 21:32

Zřejmě se považujete za vzdělance. Slyšel jste

tedy něco o presumpci neviny, inteligente?

P. Klíma 17.6.2019 21:30

Mluvíte nesmysly! Berlusconi, Trump,

Bill Clinton a řada dalších politiků čelila DESÍTKÁM trestních oznámení. A nikdo nepochybuje o tom, že Itálie a USA jsou demokratické země.

Vy jste jenom flašinet meloucí dokola "trestně stíhaný, řepka řepka řepka, čapí hnízdo" atd. Nic z toho se neprokázalo a to vás vytáčí, synku.

P. Klíma 17.6.2019 21:23

Svatá pravda! Podepisuji každé slovo.

L. Machala 17.6.2019 16:19

Ve "zdravé" demokracii

není normální, aby premiér byl trestně vyšetřován a prezident nerespektoval zákony včetně ústavy. Adolf Hitler byl také demokraticky zvolen a jak to dopadlo.

J. Tínek 16.6.2019 17:43

Re:

Já bych řekl, že počtem demonstrantů se jedná jen o nepatrný zlomek občanů, zato hodně viditelných.V ČR je cca 7 miliónů voličů, a kolik zatím bylo demonstrantů ? Bude li to pokračovat, možná rupnou nervy někomu z těch mlčících, a začnou protidemonstrace. "Chvilky" ženou situaci na ostří nože,a nedejbůh, aby na ty nože došlo....A pak Makrlík zrovna strach mít nemusí...Nemá z čeho.

T. Klepal 16.6.2019 17:36

Docela hysterický článek. Že by strach? :)

Faktem je, že volby jsou zásadním pilířem demokracie, ale to neznamená, že demokracii lze redukovat pouze na volby. Za prvé, ani během svého volebního období nemůže mít vláda mandát dělat cokoliv. Za druhé, jednou z významných součástí demokracie je komunikace. Takovéto masivní demonstrace jsou komunikací opravdu velké nespokojenosti nemalé části společnosti. I to k demokracii patří.

R. Markvart 16.6.2019 14:50

Netvrdím, že jste Ústavu nečetl vůbec,

ale pokud jste ji opravdu četl, přemýšlel jste o ní? Přemýšlel jste o tom, proč premiéra jmenuje prezident a ne předseda volební komise? Přemýšlel jste o tom, proč musí vláda žádat Poslaneckou sněmovnu o vyslovení důvěry?

J. Ráž 16.6.2019 13:42

Re: Myslím,

Být členem Hnutí ANO, se v určitých společenských kruzích považuje na nonsens. A být ještě k tomu schopným člověkem, který má za sebou hmatatelné pozitivní výsledky, tak to je pro mnohé přímo společenské faux pas a proto se jich moc do Hnutí ANO nehrne, i když s ním sympatizují. .

V ANO je ale dost schopných lidí s velmi pozitivní osobní historií, ale bohužel je Babiš potlačuje, neb má oprávněný strach, že by ho některý z nich mohl v čele Hnutí nahradit. V poslední době se při zvažování, kdo by mohl Babiše nahradit, když "půjde do tepláků" ,objevují v zákulisních jednáních jména např. brněnského Vokřála nebo ostravského Macury. Zvláště ten druhý, kdyby převzal "žezlo", by zařídil, že by ANO, vymazalo ODS z politické mapy, neb by z ANO udělal stranu, se kterou by se mohli identifikovat středopraví voliči, kterým Fiala připadá "neslaný-nemastný"

J. Ráž 16.6.2019 13:27

Re: Musím konstatovat, že autor je slabomyslný.

Morálně čisté osoby s neposkvrněnou minulostí, kteří víc jako na sebe myslí na své spoluobčany do politiky jít nemohou. Pro "Anděly" je totiž místo v nebi, ale ne v politice.

1) Věřte, že Babiše nebudou soudit evropské soudy, neb k tomu nejsou kompetentní, ale budou jej v případě, že státní žalobce vypracuje obžalobu, což vůbec není jisté, soudit pouze soudy České.

2) Vemte na vědomí, že střet zájmu není trestním činem, ale považuje se za přestupek. Trestním činem je podvod, ale velmi pochybuji, že by se dal Babišovi prokázat v případě přidělování státních dotací AGROFERTU a tak jediná šance na trestnost babišova jednání, byť malá, je v případě Čapího hnízda, kdyby se prokázalo, že vypracování celého plánu na získání evropské dotace nepravdivými informacemi a machinace s osobou jejich příjemce, opravdu osobně nařídil Babiš a nebyla to jen iniciativa jeho podřízených, kteří ho mylně informovali o souladu celé akce s právem a evropskými dotačními pravidly.

Kauza zdaleka není

J. Ráž 16.6.2019 13:06

Kriteria úspěšnosti politika

S autorem lze v mnohém úspěšně polemizovat, ale v jednom má naprostou pravdu: Jediným objektivně pravdivým kriteriem úspěšnosti politika , je úspěch ve volbách. A když ještě k tomu je proti němu vedena usilovná mediální kampaň, je jeho úspěšnost podložena pro lidi příznivými výstupy vlády, ale hlavně naprosotu neschopností opozice.. To Babišovi upřít nelze. Netěší mne to, ale nic s tím ani já, ani nikdo jiný v současnosti nic neudělá.

K tomu: Připitomnělé pindy řečníků na demonstracích , jaké pronesla na Václaváku například paní Geislerová, že lidé mimo Prahu volí Babiše, protože jsou nevzdělaní a nemají správné informace, popřípadě hlasy z řad samozvaných kulturních a akademických elit, že se má změnit pravidla voleb, aby volili jen ti se správnými názory, jsou přesně to, co přináší Babišovi mimopražské hlasy, .

Praha není pupkem světa a ani už dávno ani pupkem České republiky. Častěji to, co pochází z Prahy budí u mimopražských odpor v míře, že na truc jsou schopni ne-pra

F. Kusák 16.6.2019 9:48

Re: Musím konstatovat, že autor je slabomyslný.

Pane Franku, vy jste takový samosoudce, který soudí na základě svého přesvědčení. Racionálními důkazy se nezabýváte, pochybnosti nemáte. Bože chraň nás od takových fanatiků jako jste vy. Vinen, pověsit. Asociace s historii raději uvádět nechci. Už jen proto jsem šťastný, že totalita padla, jenže mnohým lidem, údajným demokratům a liberálům, se po ní stýská.

J. Kopis 16.6.2019 8:36

Re: Musím konstatovat, že autor je slabomyslný.

Pane Franku, máte tedy jasno, že Babiš není ideální premiér a proč tomu tak je. Chtěl bych vás požádat o sdělení, který premiér by dle vás byl tedy ideální a proč. Poprosil bych vás o konkrétní jméno vhodného premiéra, který nelže, nebude si dosazovat své odborníky na klíčové státní pozice a zavede v této zemi tu pravou a nefalšovanou demokracii. Děkuji za odpověď

Č. Berka 16.6.2019 0:10

pokračování posudku ŽITNÉHO

major Hakac bud kryl svoj zdroj, alebo nevedel ze Bures nie je OP a podozrenie z manipulacie ci antidatovania zvysuje skutocnost ze ...SUMAN...HAKACOVI odovzdal zvazok AZ 22.8.1983, a teda Hakac s nim v juni nedisponoval a nemohol do zvazku v tom case nieco dopisovat...vo zvazku Bures v zozname dokumentov nie je tato AZ uvedena."

- KU ZVAZKU "VOJAK"

S.12 "...pokial by sa ....Hakac stretaval s agentom Buresom v prepozicanom byte, ako sa to uvadza vo zv. Vojak odo dna 22.2.1984 do 19.10.1984 tak by museli byt o tom vo zv. Bures v casti AZ v zozname dokumentov zaznamy. Zvazok Bures vsak taketo zaznamy neobsahuje a nevyplyva z neho, ze by zaznamy vztahujuce sa k schodzkam v prepozicanom byte niekedy v nom aj nachadzali."

Č. Berka 16.6.2019 0:08

posudek Žitného

zo zverejneneho rozsudku OS sp. zn. 16 C 9/2012-440.

Z ODBORNEHO STANOVISKA M. ZITNEHO

- s. 12 " Fakt ze vo zvazku nie su ziadne presnejsie zaznamy o AZ od "Buresa" a ziadny zaznam z obdobia "Dovernika" ako i dalsie skutocnosti odovodnuju zaver, ze ZVAZOK JE NEDOVERYHODNY, bol operativcom vyfabrikovany a navrhovatel nebol spoluprcovnikom Stb...Dalej....pokial by spolupracovnik Stb skutocne poskytoval informacie svojim riadiacim organom, zaznamy by sa objavili v zozname dokumentov i v zozname osob, ale v predmetnom zvazku nie je zmienka, ze by existovali."

- K ZVAZKU "OKO" a MEMORANDU

s.12 "Vo zv. Oko sa vyskytuje meno " Bures" 2 krat, je uvedene v Zozname dokumentov "AZ od OP Bures k osobe Ing. A. Novaka a v MEMORANDE, kde je toto meno dopisovane rukou...Hakaca s datumom 22.6.1983." Tento dokaz nemozno brat ako seriozny, nakolko AZ od OP znamenalo agenturna sprava od operativneho pracovnika, co Bures nebol a major Hakac bud kryl svoj zdroj, alebo nevedel ze Bures nie je OP a podozrenie z manipulacie ci antidatovan

Č. Berka 16.6.2019 0:05

svazek Vojak

- K ZVAZKU VOJAK

Odbornici tu uviedli, ze "zvazok OBSAHUJE LEN ZAZNAMY opdrativneho pracovnika zodpovedneho za vedenie zvazku, a podla zaznamu bol do prepoziciavaneho bytu TS Bures zavedeny v obdobi odo dna 22.02. do 19.10.1984... ZVAZOK NEDOKUMENTUJE, ZE BY OSOBA AJ DO BYTU DOCHADZALA.".

- K ZVAZKU OKO

"... PRED zaznamom oznacenym " Bures" sa vyskytuje skratka "OP" (Bures nebol OP) a teda mozno mat za to, ze SA JEDNA O PRODUKT OPERATIVNEHO PRACOVNIKA BEZ AKTIVNEJ UCASTI OSOBY VEDENEJ VO ZVAZKU "Bures"."

Č. Berka 16.6.2019 0:04

Maroko

svedci o MANIPULACII so zvazkom PRED dobou vykonanej kontroly."

- " O SPRAVODAJSKEJ NEPOTREBNOSTI ZVAZKU SVEDCI aj zistenie nedoplnovania zoznamu osob a VYTKNUTE BOLO I NESKORSIE SPRACOVANIE SPRAVY O PRERUSENI SPOLUPRACE, ktora nebola predlozena k registracii statisticko-evidencnemu odboru...".

Tu na doplnenie dodam, ze v 1. casti sme videli, ze na s. 10 rozsudku OS sa uvadzalo, ze Babis odisiel do Maroka uz v r. 1985, pricom vsak na s. 8, sa v Zazname o preruseni tajnej spoluprace s agentom "Buresom" uvadza, ze tento je zaznam je az z 9.12.1987, vypracoval ho Kulha. Tu davam do pozornosti vyrok autora clanku P. KOVACA, kt. tu uviedol, ze "spolupraca mala skoncit v r. 1985, ked Babisa vyslali do Maroka".

Č. Berka 16.6.2019 0:02

posudek

Z ODBORNEHO STANOVISKA K. KOTACKU A V. HROMASA, s. 13,14

- "...uviedli, ze od zalozenia zvazku v r. 1980 v kategorii dovernik do jeho zmeny do kategorie tajny spolupracovnik uplynuli 2 roky..., pricom VO ZVAZKU SA NENACHADZA ZIADNY DOKUMENT ANI ZAZNAM O JEHO MOZNEJ EXISTENCII, KT. BY PREUKAZAL VYUZITELNOST OSOBY...VO ZVAZKU SA NENACHDZA ZIADNY DOKUMENT, KT. BY SVEDCIL V PROSPECH TVRDENIA, ZE OSOBA BOLA SPOLUPRACOVNIKOM STB".

- K SPRAVE O ZISKANI K SPOLUPRACI

" Spravu o ziskani k spolupraci nepodpisal plk. J. Vavro, nacelnik XII. Spravy ZNB, ale...pplk. v zastupeni, pisomnost opustala operativny odbor a pritom nebola administrativne vybavena cislom konania, MANIPULOVALO sa s pisomnostou V KATEGORII PRISNE TAJNE a preto NEMOZNO VYLUCIT, ze pisomnost vznikala v inej dobe, alebo inej podobe."

- K ZAZNAMU O KONTROLE ZVAZKU

" Zo Zaznamu o kontrole zvazku zo dna 10.6.1988, je zrejme, ze ZOZNAM DOKUMENTOV BOL VEDENY NEDBALO a boli do neho VKLADANE dokumenty, ktore BOLI VPISOVANE DO UZ VYPLNENYCH RIADKOV, co svedci o MANIPULACII so

Č. Berka 15.6.2019 23:50

po prověrce ze 127 agentů zůstalo 54

I., II., III. ODBORU MJR. MILAN GREGUS,.....veduci starsi referenti specialisti 1. a 2. oddelenia III. odboru kpt. RASTISLAV MATRAY....“. Matray a Gregus ako sme videli, boli nadriadeni spravcovia zvazku Bures.

- Na s. 66 studie sa pise, ze M. GREGUS „...V decembri 1986 BOL... na zaklade vysledkov...kontroly inspekcie ministra vnutra CSSR ODVOLANY Z FUNKCIE NACELNIKA ODBORU...“. Na s. 73 studie, v poznamke 136 je uvedene, ze R. MATRAY „...koncom aprila 1987 BOL UVOLNENY ZO ZLUZOBNEHO POMERU“.

- Na s. 74, 75 studie sa uvadzaju VELMI DOLEZITE DOSLEDKY INSPEKCIE:

„....DOSLO...V ROKU 1986 K DRUHEMU PREHODNOTENIU AGENTURY, KTORE SMEROVALO K ODSTRANENIU NEDOSTATKOV VYTKNUTYCH VEDENIU III. ODBORU INSPEKCIOU MINISTRA VNUTRA CSSR.V SEPTEMBRI BOLO PREHODNOTENYCH 127 AGENTOV a 1 rezident. V dalsej aktivnej spolupraci ostalo po prevereni 54 agentov a rezident...36 agentov bolo vyradenych z agenturno-dovernickej siete, spolupraca s nimi bola ukoncena a ich agenturne zvazky archivovane. DALSICH 30 AGENTOV, KTORI V MINU

Č. Berka 15.6.2019 23:48

estébáci si přikrádali a vedli "černé duše"

AKO UPN AJ J. SIVOS PRED SUDOM ZATAJILI DOLEZITU STUDIU UPN

- Najprv zacnime studiou UPN, ktora bola před sudom zatajena a ktora ma nazov: XII. SPRAVA ZNB DOKUMENTY K CINNOSTI SPRAVY KONTRAROZVIEDKY V BRATISLAVE V ROKOCH 1974-1989. Je zverejnena(o tom Sivos tiez mlci) na: www.upn.gov.sk/publikacie_w.... Na s. 73 studie sa uvadza, ze „Odbor na ochranu ekonomiky tvorili 3 oddelenia. 1. oddelenie kt. viedol do 31. decembra 1977... M. GREGUS a od 1. maja 1980...R. MATRAY,....spracovavalo problematiku kontrarozviednej ochrany ceskoslovenskeho zahranicneho obchodu.“. Babis pracoval v Petrimexe, co bol podnik zahranicneho obchodu.

- S. 35 studie: „...V druhej polovici ROKA 1986...NASLEDNA KOMPLEXNA KONTROLA INSPEKCIE MINISTRA VNUTRA CSSR ZISTILA, ZE NACELNICI A NIEKTORI VEDUCI STARSI REFERENTI SPECIALISTI OPERATIVNYCH ODBOROV NEOPRAVNENE NAKLADALI S TZV. ZVLASTNYMI FINANCNYMI PROSTRIEDKAMI URCENYMI NA AGENTURNO-OPERATIVNU CINNOST XII. SPRAVY ZNB. PREPUSTENI, RESP. NA VLASTNU ZIADOST UVOLNENI BOLI NACELNICI

Č. Berka 15.6.2019 23:42

a co soudil ústavní soud?

Na s. 79,80 , 35.,US uvadza "...US vzhladom na skutocnost, ze stazovatel(UPN) nie je(nebol) povodcom zasahu, a za mu zverejnenie prepisu evidencii byvalej Stb uklada zakon o pamati naroda, DOSPEL K ZAVERU, ze KS porusil stazovatelovo zakladne pravo na sudnu ochranu aj preto, ze ROZHODOL O VECI, KTORU MAL...ZAMIETNUT PRE ABSENCIU pasivnej vecnej legitimacie zalovaneho(UPN)."

A opět- slovenský ústavní soud dal za pravdu Ústavu paměti národa - že soudy měly Babišovu žalobu zamítnout z důvodu, že ÚPN je jen archiv. ...Tím, jestli byl Babiš agentem se tedy slovenský ústavní soud vůbec nezabýval.

Č. Berka 15.6.2019 23:35

ÚPN si stěžuje, že byla porušena jeho práva

Na s. 3, 1.1.3 US v uzneseni konstatuje, ze " PREDMETOM STAZNOSTI (zo strany UPN) bolo ustavnopravne posudenie otazky, CI VSEOBECNE SUDY, ZVLAST KS, MOHLI ROZHODOVAT NA ZAKLADE VYPOVEDE SVEDKOV(ktorych predvolal UPN!), KTORI NEBOLI PoZBAVENI MLCANLIVOSTI, resp. jej boli pozbaveni az spatne v dovolacom konani, A CI OKRESNY SUD A KRAJSKY SUD MOHLI VECNE ROZHODOVAT O OPRAVNENOSTI EVIDOVANIA ZALOBCU V REG. PROTOKOLOCH StB, AK (i)STAZOVATEL(UPN) nie je povodcom zasahu A (ii) zakon priamo ustanovuje stazovatelovi povinnost zverejnenie reg. protokolov, a teda CI DOSLO z tohoto hladiska k poruseniu zakladneho prava na sudnu ochranu stazovatela.".

Takže ÚPN si nestěžoval, že je Babiš agentem, ale že svědci ( které si ale pozval ÚPN a ne Babiš! )nebyli zbaveni mlčenlivosti a naopak si stěžoval, že je jen ARCHIV, který nemůže za to, co je v něm

Č. Berka 15.6.2019 23:26

Další Babišovy rozsudky

- ROZSUDOK c. 5 Co/635/2014-553 z 30.6.2015. Je to rozsudok KRAJSKEHO SUDU(KS),

na ktory sa odvolal odporca(UPN). KS potvrdil rozsudok sudu 1. stupna(OS).

- ROZSUDOK c. 2 Cdo 984/2015. Je to uznsesenie NAJVYSSIEHO SUDU SR(NS SR) z 30.1.2017,

na ktory poslal zalovany(UPN) dovolanie proti rozsudku KS z 30.6.2015. O uzneseni NS SR sa v uzneseni vyssie uvedeneho Ustavneho sudu z 12.10.2017, o.i. uvadza, na s. 3, 1.1.2, ze "NS SR DOVOLANIE podane stazovatelom(UPN) pre vady nedostatku pravomoci a odnatie moznosti konat pred sudom a limine ODMIETOL, avsak v ramci dovolacieho konania POZBAVIL (spatne) 3. SVEDKOV, DOSTOJNIKOV StB MLCANLIVOSTI."

Č. Berka 15.6.2019 23:24

Babišovy rozsudky

- ROZSUDOK c. 16 C 9/2012-440. Je to rozsudok OKRESNEHO SUDU(OS) z 26.6.2014,

kde vo veci navrhovatela (Babisa) a odporcu (UPN)sa na s. 1 pise: "sud urcuje,ze ziadatel je neopravnene evidovany v reg. Protokoloch byvalej StB ako agent".V zverejnenom rozsudku Ustavneho sudu (sp.zn. II. US 285 2017-163)sa na s. 10 pise, ze OS vo sv. Rozsudku o. i. uvadza, ze: " ... nerozhodol len na zaklade vypovede svedkov ale aj na zaklade dalsich ... dokazov... Vykonane DOKAZOVANIE tak PREUKAZALO, ze navrhovatel nikdy nepodpisal zavazok k spolupraci s Stb a ani s touto organizaciou ako tajny spolupracovnik vedome nespolupracoval, nebol ziskany k spolupraci sposobom stanovenym Smernicou pre pracu so spolupracovnikmi kontrarozviedky (RMV c.3/1978), neudrziaval s pracovnikmi StB konspirativny styk, neplnil pre StB ziadne ulohy, nepodaval Stb ziadne spravodajske informacie ci poznatky a ani tejto organizacii neposkytoval ziadnu pomoc alebo sluzby, kt by bolo potrebne utajovat. Vykonane DOKAZOVANIE preukazalo, z

Č. Berka 15.6.2019 23:20

Re: Musím konstatovat, že autor je slabomyslný.

Jak jste přišel na to, že Babiše budou soudit evropské soudy? :-O

M. Frank 15.6.2019 22:14

Musím konstatovat, že autor je slabomyslný.

V demokracii nežijeme, to zaprvé. Kdybychom žili v demokracii, platily by zákony pro každého, tedy i pro Babiše. Tento by seděl již dávno ve vězení, protože o jeho zločinech nejsou pochyby. To že to třetině voličů nevadí nic neznamená. Zadruhé, demonstrace již přinášejí výsledky, čím dál více lidí si uvědomuje, co je Babiš za lumpa a začíná jim vadit, kdo jim vládne. Preference toho darebáka zvolna klesají a vůbec nemám pochyby, že po žádných dalších volbách vládu nesestaví. Zatřetí, jde po něm již EU a evropské soudy se s ním mazlit nebudou. Babiš bude nepochybně obžalován a odsouzen. Až padne jeho vláda, bude třeba se podívat na všechny ty "odborníky" z ANO a jim sloužící plazy na ministerstvech. Například těch, co bezdůvodně likvidovali firmy, kterým nyní dávají soudy za pravdu a kterým se budou vyplácet miliardové škody z kapes všech. V té době bude i autor tohoto článku chodit kanálama.

K. Pavlik 15.6.2019 21:37

USA a Cesko

Je zvlastni ze predtim nez byl zatykan prezident Nixon tak v USA necitili potrebu jit do ulic rvat. Vyhodit Babise by bylo mnohem jednodussi ne zbylo vyhodit NIxona. No ve Washingtonu je asi v zasade lepsi pocasi nez v Praze takze to ze se nervalo ve Washingtonu nebylo pocasim.

F. Kusák 15.6.2019 15:09

Myslím,

že lze s mnohým souhlasit. Také vím, že A. Babiš má k ideálu politika daleko, a až se najde někdo přesvědčivější, určitě ho budu volit. A jen tak mimochodem, v hnutí ANO 2011 lze nalézt celkem pohodlně řadu osobností, kterých si vážím, a které prokázaly vysokou kompetentnost. Babiš je přesvědčil, aby do politiky vstoupily a pracovaly pro společnost. Bohužel, dostalo se jim jen nadávek a osobních útoků od médií a dalších skupin, které nezvednou ani pírko pro společnost, natož aby nesly svou kůži na trh. Zdá se, že mlčící většina to vnímá podobně, a v tom spočívá úspěch ANO.