Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 2.5.2014 20:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Síla Ruska

Celistvost asi nezachováme a bylo by to i kontraproduktivní.Rusko má možná sílu dobít východní Ukrajinu a část pobaltí, kde je ruská menšina, ale navíc naštěstí zatím nemá

http://www.epshark.cz/clanky/201404/c201404c03.php

Ukrajina

Pro srovnání jak vidí historii, včetně map, weby západní a jihovýchodní Ukrajiny. Pro zajímavost, jen málo ukrajinských webů používá jenom ukrajinštinu. Většinou mají ruskou a někdy i anglickou verzi.

http://gordonua.com/specprojects/kordon.html

http://novorus.info/history/15631-novorossiya-okkupirovannaya-ukrainoy.html

Pravděpodobně první "neutrální" analýza

důvodů současného stavu na UA.

1. za vším hledej US protože Obama a jeho pozadí strácí vliv na dění napr. v jihovýchodní Asii, bojí se integrace EU/RUS a provázanosti ekonomik a i proto vstoupili do jednání s EU o ek. prostoru jako protiváhy paktu Molotow/Ribbentrop II.

2. je podivuhodné jak silně jsou převázání Žid Jasenjuk a Fašistický Pravý sektor a financuje je Žid Rotschield oba!!! To není jen tak! Pravosláví v dnešní vládě nelegitimní UA nemá nikoho! Proč se tedy divit, že Pravosláví RUS tohoto aspektu využívá? Přesně toto staletí využívá i Stolec!

3. EU jen dokazuje, že Lisabonský projekt EU je neschopnej a je jen podvodem na malých státech EU, tady je opětovně vidět rozdělení na sever/jih na historické vazby židovsko/křesťanské PL/US

4. EU se potácí na tom jak nedodržuje své základy, jedno píše , jiné koná a bude skutečně zajímavé jak dopadnou volby - můj tip extrémismus a nacionalismus zvítězí ( opakované referenda IRL,.. )

5. rozložení politické elity a systému v EU  a řiťole

Federalizace

bude dočasná, pak rozdělení. Ukrajina je jako dva magnety držené vnější silou souhlasnými póly k sobě. Pro budoucí vládce bude lákavé přiklonit se buď k Rusku nebo EU a to se nebude líbit některým regionům. Ukrajina je vnitřně slabá na to, aby se udržela samostatná a nezávislá na pomezí EU či NATO a Ruska. Musela by se stát jedině tuhou diktaturou, což asi nehrozí, protože případný útlak v procesu získávání moci by nezůstal bez vnější odezvy.

Re: Federalizace

Je vidět, že máte Ukrajinu nastudovanou. Jinak zdravím v novém formátu ČP.

Re: Federalizace

"Nastudovanou" je silné slovo. Vycházím z toho, že nacionalismus je silný tam, kde lidem více méně nic nechybí (ČSFR, Skotsko, Benátky...), natož v rozvrácené zemi, která se nadto dostala do silného vnějšího tlaku.

Diskuze jsou od toho, aby se člověk něco dozvěděl od druhých. Tímto Vás také zdravím. Starší verze ČP se mi líbila více.

Mírotvorce USA za podpory demokrata Masaryka

rozparcelovaly Rakousko Uhersko, tak proč by mírotvorce USA spolu s mírotvorcem EU za pomoci demokrata Zaorálka nemohly rozparcelovat Ukrajinu? Zisk to přinese všem a přiblížíme se další válce, jak jinak chcete řešit přelidnění?

Re: Mírotvorce USA za podpory demokrata Masaryka

Bohužel,Evropa,kterou by případná válka postihla,zrovna přelidněností až tak netrpí.To by jsme museli tento způsob redukce přenést do Číny,Indie,nebo Afriky.Tam to jde raketově nahoru.Evropské země,pokud pomalu nevymírají,spíš stagnují.Na druhou stranu,není to tak dlouho,kdy nám novináři předkládali teorii,že v 21. století už není potřeba vést války.Civilizované země měly sporné záležitosti vyřešit diplomacií.Jak vidno,není to s tou vyspělostí až tak žhavé.