Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 20.3.2021 8:37

Sounáležitost s kolektivem? Tu je možno očekávat u stádního tvora. Jedinců, jimiž většina lidí podle mne není. Ano, jistá část (ne zrovna malá) se jako státní jedinci chová a je k tomu vychovávána socanskými politiky, socanskými politickými stranami ( u nás všemi) a naším socanským politickým a společenským systémem. Od většiny občanů však nelze očekávat, že se budou chovat jako nesvéprávné stádo ovcí, vedené jen svými ovčáky a ne svým rozumem. Koronavirová pandemie neukazuje na nic z toho, co se zde snaží pan Podracký tvrdit. Jde o to, že jistá úroveň sounáležitosti občanů se státem (nikoliv národem, národ je nicneříkající pojem, není nikde jednoznačně definován) zde byla naposledy v roce 1938 a potom ještěv letech 1989 - 1992. Dost. Od roku 1993 zde dostává dnes a denně na frak ona sounáležitost s novým státem. Proč? Protože se ten stát vůči jeho občanům chová jeko kořistnický uzurpátor, který občany nezastupuje, ale využívá jich kde může a kde může, tam je také okrádá. Jediným, kdo z toho těž

P. Čech 20.3.2021 9:27

Omlouvám se, ve čtvrté větě jsem měl na mysli "stádní" a nikoliv "státní" jedince.

P. Čech 20.3.2021 9:37

těží jsou politické strany a jejich zástupci a potom ještě všelijací zástupci a členové velmi mnohých t,zv. lidskoprávních neziskových organizací, které přesto že , že škodí státu, jsou jím nuceně financovány. Tím jsou rovněž občané okrádáni a nemají žádnou možnost toto okrádání zarazit.

L. Kašparová 21.3.2021 14:34

Vy opravdu nevíte, co je to národ?

P. Čech 22.3.2021 8:19

Ne, nevím. nevím proto, že jsem se pokusil najít definici tohoto hojně používaného pojmu. Hojně používaného politiky a novináři, podobně jako pojem "lid". Ten "lid" je na tom poněkud lépe, poněvadž definovat jde. U pojmu "národ" jsem se setkal s desítkami pokusů, ale jednoznačnou a nezpochybnitelnou definici jsem nenalezl. Schválně, pokuste se definovat příslušnost mé maličkosti k nějakému, existujicímu "národu". Narodil jsem se na Moravě v Československé republice. Mezi mými přímými předky jsou kromě Moravanů i Češi, Němci, Švédové ba dokonce i Židé. Mluvím českým jazykem s moravským přízvukem. Mí předkové však mluvili německy, česky, švédsky.Tak, ke kterému "národu" patřím a proč?