Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Stárek 19.3.2021 23:47

Mluví mi z duše.

P. Čech 20.3.2021 9:41

Mně ne! Podle mne hloupě žvaní, stejně jako politici politických stran a hnutí STAN. Jak se šíří koronavirus nikdo neví a jen se to nemálo lidí pouze domnívá. Z toho rovněž vyplývá, že opatření vlády nefungují a novináři jen hystericky rozsévají mezi lidmi strach. Proč asi? Podle mne proto, aby mohli tyto snáze ovládat.

M. Kozák 20.3.2021 12:12

A mně zase jo. Pomíjím úroveň vašeho hodnocení, ale když jste tak chytrý to nevíte jak se šíří každá epidemie? A kovid epidemie je! Tak vám napovím: je to kontakt mezi lidmi. A pak je tu příčina epi. V tomto případě je to vír, je fakt, že u něj jsme na začátku poznání o něm, ale proto se nejdříve používají pasivní prostředky. A to je hygiena, desinfekce a jeho omezení uchytit se v lidském organismu zachycením na roušce, či respirátoru. Čili stačí jen používat rozum a tato opatření aplikovat v nejširším rozsahu v celém lidském stádu, ať vám vyhovím ve formulaci! ;-D

P. Čech 20.3.2021 18:05

COVID není epidemie, je to konkrétní nemoc po ovládnutí organismu koronavirem. Máte pravdu pouze v jednom. a to, že stačí jen používat rozum. Především se chovat zodpovědně k sobě samému a omezit na možné minimum návštěvy míst, kde je možno se nakazit a nebo nakazit někoho jiného. Zejména to platí pro ty z nás, kdo na sobě pociťují příznaky nějaké nemoci. Potom jsou jakékoliv roušky zbytečné. Jsou-li vydávána jakákoliv opatření, musí být bez výjimek. To např. znamená, že je-li v autobusech veřejné dopravy nařízeno používat roušky, platí to i pro řidiče. Je-li zakázáno překračovat hranice okresu, platí to i pro lidi za těmito hranicemi pracující vč. pendlerů. Jsou-li v zastavěné části obce nařízeny roušky, nemohou mít sportující lidé výjimku a pod. Z toho jednoznačně vyplývá, že všechna současná opatření vlády jsou k ničemu. Vláda se má starat o jediné. Aby efektivně a kvalitně fungovaly nemocnice a aby byl dostatek léků, ev. vakcín a to jakýchkoliv bez politických zásahů.Ostatní opatře

S. Rádl 21.3.2021 8:38

Nevím, zda je pan Čech takový egoista a omezenec, nebo to v rámci zviditelnění jen hraje. Moje babička by to komentovala slovy: "Pane Bože, do čehos to duši dal?".

P. Čech 21.3.2021 9:45

Když něco nevím, tak o tom nepíši.. Jinak, víte, co je to diskuse? Je to střetávání se názorů, podložených ovšem argumenty. Ty ovšem ve Vašem případě jaksi chybí.

P. Čech 21.3.2021 9:51

Epidemie se nešíří kontaktem, ale při kontaktu. To je ovšem ten zásadní rozdíl.

"Jeho zachycením na roušce či respirátoru"? Zjistěte si rozměry mezer mezi vlákny textilií s výjimkou těch z nanovláken. Pokud s jejich pomocí chcete zachytit viry, potom je to totéž, jako byste chtěl zachycovat komáry klasickým drátěným plotem.

M. Kozák 21.3.2021 11:51

Uznávám chybu, ne epidemie, ale infekce a její šíření iniciuje epidemii. Jó a o respirátorech něco vím, ono v r. 1985 - 90 v rámci Stú jsem vedl Dú Protiprašná prevence..., kde byl Dpú Vývoj respirátoru pro důlní práce a reálným výstupem byl jednorázový respirátor z netkané textilie s výdechovým filtrem. Výrobu jsme prosadili v bývalém podniku Vřídlo KV. Jó a na počátku mé kariery v r. 1972-73 jsem absolvoval postgraduál a v rámci toho dělal zkoušku Kv. Spurného z Aerosolů, takže něco o filtraci je mi známo. Ono i ten plot se časem doplní těmi komáry a jeho schopnost se zvyšuje, ale problém je pak s rostoucím odporem. ;-( Závěrem vláda vymyslela základní pravidlo k omezení epidemie a to 3R. Kdy to národní stádo dodržovalo , nemusely být tyto následky.:-/

P. Čech 23.3.2021 9:23

K tomu, aby rozumný člověk omezoval epidemii, nepotřebuje od vlády žádné pravidlo 3R. To má znát sám. Ikdyž ta rouška, nevím, nevím. Roušky (s výjimkou těch z nanotextilií) mohou fungovat proti prachu či proti bakteriím. Ale proti virům? Ty jsou mnohonásobně menší než bakterie a mezery mezi běžnými textilními vlákny v rouškách jsou zase mnohem větší.

M. Kozák 26.3.2021 13:46

Se zpožděním, protože, jak mobil, tak tablet se rozhodli zavést cenzuru a komplikují přihlášení, jedině noťas funguje.:-) Jó rozumný....kolik jich bude na 1km2? Takže je třeba ty ostatní k něčemu dokopat a stejně se najdou gerojové co to budou obcházet! Jó víry, v bio se moc nevyznám, jen základka do 8. třídy. Ale obecně vír není schopen ve volném ovzduší existovat. Potřebuje nějaký nosič, kapičky ve výdechu, či kouř od kuřáků. To jsou ty aerosoly, které mají své spec vlastnosti a chování. A zde je pak dobrá každá překážka se svou filtrační schopností a kde se ten aerosol chová dle fysikálních zákonů. Samozřejmě filtrační schopnost roušky je nízká, ale je, a to je podstatné.