Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Šedivý 6.1.2021 22:35

1 - bez elektřiny se neobejdeme a její spotřeba bude stoupat, pokud nechceme žít v bídě a nouzi

2 - pokud máme elektřinu mít, musíme ji někde vyrobit

3 - protože neumíme (a nelze předpokládat, že by došlo k převratnému objevu, který by to umožnil) produkci náhodně vyrábějících zdrojů (tzv OZE) efektivně akumulovat, musíme být schopni pokrýt celou spotřebu zdroji nezávislými na rozmarech počasí

4 - takže pokud bude uhlí naprosto ideologicky neakceptovatelné, zbývá nám výroba v jaderných zdrojích anebo v elektrárnách plynových. Jenže plyn znamená trvalou každodenní závislost na plynulých dodávkách. A může kdykoli upadnout do stejné ideologické nemilosti jako uhlí.

- - -

Nebo jinak - ano, existuje jakési maličké riziko, že něco na výrobě v JE selže. Jenže u jakékoli jiné varianty se pravděpodobnost selhání blíží jistotě.

M. Smrž 7.1.2021 19:41

Tady vůbec nejde o ideologii, ale o to, že svou bezuzdnou chamtivostí, povýšenou kapitalistickou pseudomorálkou na modus vivendi, odsoudili tuto civilizaci prakticky k zániku.

Plyn není řešení, protože emise při těžbě a transportu způsobují vyšší skleníkový jev než odpovídající oxid uhličitý. Viz: https://milansmrz.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658885

J. Václavík 7.1.2021 20:04

Upřesněte to: Ta bezuzdná chamtivost a nemorálnost je záležitost liberální společnosti. Toho se opravdu musíme zbavit. Jenomže nejprve se budou muset rozpadnout Spojené státy - a upřímně řečeno, nikdo neví, kolik mrtvých to bude doprovázet.

V. Novák 8.1.2021 9:58

Nejde o ideologii?

Vždyť váš příspěvek je příkladem té nejryzejší ideologie!