Když opoziční politici začnou šířit fake news…

V dnešní době se tomu eufemisticky říká fake news, již šíří pro tento úkol vytvořené webové stránky. Teď se k nim přidali i giganti opozice Markéta Pekarová Adamová a faktický šéf její strany TOP 09 Miroslav Kalousek. Jejich lež o armádě a Penamu začala žít vlastním životem a šíří se jako virus na internetu.

István Léko 24.4.2020
Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) | foto: ČTK
Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)

Celá republika, ale zejména stateční lidé v první linii už více než měsíc svádějí heroický boj se zákeřným a smrtícím koronavirem a od politiků často slyšíme výzvu, abychom se chovali zodpovědně, slušně a dodržovali nařízení, v opačném případě na to těžce doplatí celá země. Ale člověk je zřejmě od přírody nenapravitelný a svou nenávist není schopný potlačit ani v době, kdy bychom měli své síly spojit, aby na nemoc, která nás napadla, umřelo co nejméně lidí a aby ekonomické škody nebyly pro spoustu osob a podniků fatální.

Když slyším některé výroky opozičních politiků, ptám se, zda nefandí víc koronaviru než tomu, aby premiér, ministři, hejtmani a jim podřízené orgány co nejdříve zvládli svůj osudový úkol. Troufám si tvrdit, že od listopadu 1989 žádná vláda nedostala těžší břímě než ta dnešní. A někteří opoziční politici si dokonce myslí, že Andrej Babiš, Jan Hamáček a jejich spolupracovníci jsou šťastní, že mohou konečně bojovat s koronavirem, že si užívají, a dokonce zneužívají situaci k upevnění moci a popularity.

Mlčení neziskovek a veřejnoprávních médií

Vláda, která na sebe vzala plnou odpovědnost a za případné chyby se omlouvá, je stále obviňována, že něco udělala pozdě, ale něco zase brzy, že návrhy řešení jsou nefunkční a že opozice by to dělala mnohem lépe – ale nebudu pokračovat, vidíme a slyšíme to mnohokrát každý den. Na to se dá nakonec i zvyknout, zejména když si premiér, ministr či hejtman uvědomí, že boj s něčím natolik nevyzpytatelným, jako je tento virus, není možné politicky vyhrát. Těžko si však zvyknete na to, když někdo proti vám použije totální lež, a ještě v situaci, kdy pomáháte potřebným.

V dnešní době se tomu eufemisticky říká fake news, kterou šíří pro tento úkol vytvořené webové stránky. Teď se k nim přidali i giganti opozice Markéta Pekarová Adamová a faktický šéf její strany Miroslav Kalousek. Na sociálních sítích se začala šířit zpráva, že do lounského domova důchodců přijela Armáda ČR se dvěma velkými krabicemi, jenže prý v nich nebyl zdravotnický materiál, ale velikonoční perníčky od firmy Penam, která patří pod holding Agrofert. Tuto zprávu na Twitteru okamžitě sdíleli zmínění poslanci za TOP 09 – a přidali nekompromisní komentáře.

Těžko si zvyknete na to, když někdo proti vám použije totální lež, a ještě v situaci, kdy pomáháte potřebným. A webové stránky neziskových organizací, které se specializují na odhalování fake news, mlčí – stejně jako veřejnoprávní média. Představte si ten cirkus, který by rozjely, kdyby to bylo opačně. Opozice a jejich mediální dělníci by žádali stínání hlav, chvilkaři by vyhnali lidi na Letnou a pokrokáři v europarlamentu by volali po potrestání České republiky.

„Tohle je ukázková privatizace státu. Armáda ČR dělá kurýrní službu firmě z premiérova holdingu. Je nutné vyvodit odpovědnost. Andrej Babiš tu není navždy, armádě musí občané věřit, nesmí být podrývána rozkazy jako z absurdního dramatu,“ napsala předsedkyně strany. Její šéf Kalousek ve svém tweetu přitvrdil: „Tak na tohle bylo třeba prodloužit nouzový stav a (z)řídit zemi podle krizového zákona, pánové Babiš a Hamáček? Aby Armáda ČR rozvážela perníčky od Penamu? Byla by to trapná komedie, kdyby to nebylo tak skandální. Z toho se musí někdo zodpovídat.“

Na tweety ihned reagoval ministr obrany Lubomír Metnar i náčelník generálního štábu Aleš Opata. Nařčení oba označili za lež a za ukázkový příklad fake news. Generál Opata žádal omluvu od šiřitelů zpráv. Pekarová Adamová se později omluvila, o tom, že by to učinil i Kalousek, nevím. Lež o armádě a Penamu pak začala žít vlastním životem a šíří se jako virus po internetu dodnes. Lidé ji sdílejí a lajkují.

Webové stránky neziskových organizací, které se specializují na odhalování fake news, mlčí – stejně jako veřejnoprávní média. Představte si ten cirkus, který by rozjely, kdyby to bylo opačně. Opozice a jejich mediální dělníci by žádali stínání hlav, chvilkaři by vyhnali lidi na Letnou a pokrokáři v europarlamentu by volali po potrestání České republiky.

V. Veteška 19:22 26.4.2020
V. Veteška Blbe. 15:09 26.4.2020
tuten Veteško, opět blbě, 17:57 26.4.2020
V. Veteška Milý vole.... 15:08 26.4.2020
V. Veteška Soudruzi se ozývají.... 19:21 26.4.2020

Počet příspěvků: 25, poslední 26.4.2020 07:22 Zobrazuji posledních 25 příspěvků.