Diskuse k článku

Když je kolem letu MH17 informační ticho...

Ke katastrofě boeingu letu MH17 sestřeleného nad východní Ukrajinou jsou již sice známy první oficiální výsledky vyšetřování, jenže ani ty příliš nezúžily prostor pro konspirační teorie. Zkusme si ale logicky odvodit, která z teorií odpovídá známým faktům, píše Vladimír Meier.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

úplně neskutečné tvrzení

Pan Meier nám tu naprosto vážně tvrdí toto : Protože nejsou žádné důkazy, letadlo sestřelili Ukrajinci (nebo tzv. Západ, kdopak to asi je ?). Sherlocku Holmesi, jak to vypadá, lorda Henryho mohl zavraždit buď řidič nebo zahradník. Ale nemáme žádné důkazy. Jak prosté, milý Watsone. Nejsou-li žádné důkazy, vrahem je zajisté zahradník.

0/0
12.9.2014 14:46
Foto

V.Hricák

Re: Autor se jenom snažil vylučovací metodou dobrat

nějakého výsledku,když už nám vyšetřovatelé nic neřekli.Všimněte si,že vpodstatě jenom fabuluje.Tak,jak fabuluje drtivá většina novinářů.A bohužel i politiků.Kdyby byli vyšetřovatelé sdílnější,možná,že by jsme měli jasno alespoň v tom,že MH17 nesestřelili ukrajinci.Nebo také naopak.Víte,z mého pohledu na celé této tragédii nese Ukrajina lví podíl.Když už nic jiného,tak prokázali obrovskou dávku diletantismu,když nad oblastí bojů,kde navíc došlo v nedávné době k opakovaným sestřelům jejich armádních strojů,nechali dál létat civilní letadla.Vpustil by jste vy,v roli leteckého dispečera,nad tuto oblast letadlo,ve kterém by sedělo třeba vaše dítě?

0/0
12.9.2014 20:03

skromná polemika

Že se všechny strany konfliktu dopouštějí chyb, je jasné. A já rozhodně nejsem advokátem Ukrajiny. Dá se jim vytknout 100 a 1 chyba. Nicméně : bezpečnost nebo nebezpečnost vzdušného prostoru hodnotí mezinárodníé instituce (přesný název si nepamatuji), a ta pro lety nad 10 km nad Ukrajinou nevydala žádná omezení. Jistě, ukrajinské řízení letového provozu to mohlo udělat samo, ale neudělalo. Mohli to udělat, ale nemuseli. Nic tím neporušili. Mimochodem, nad Afghánistánem se taky létá. 10 km je dost a sestřelit letadlo v této výšce není zase tak jednoduché. Má teorie (samozřejmě bez přímých důkazů, jak jinak), která mi připadá nejlogičtější, je, že to byl omyl separatistů, kteří před tím úspěšně sestřelili několik ukrajinských vojenských letadel. Protože ze strany ukrajinské armády by to musel být záměr. A to je přece jen dost silné kafe. Na autorovi článku mě popudilo, jak bohorovně tuto možnost vyloučil. Přestože při absenci důkazů mi stále připadá nejpravděpodobnější a nejpřirozenější.

0/0
13.9.2014 11:14

Pane Podešvo když si přečtete co se píše

u našich hlavních sousedů nebudete nás tu muset zkoušet z Sherlocka Holmese ani jeho přítele Watsona a připomenete si staré dobré latinské přísloví: " Quod licet Iovi non licet bovi" modifikováno prostým ovčanům se nemůže říkat všechno, to by také mohli vzít spravedlnost do vlastních rukou, jako na východě Ukrajiny a to potom je pro ty co si myslí, že jsou Bohy nepříjemné!!!!!!

0/0
13.9.2014 11:10

vůbec nerozumím

Vůbec nerozumím, co jste tím chtěl říci.

0/0
13.9.2014 11:22

Re: vůbec nerozumím

Že nám vlády velkých států a velmocí a orgány NATO mnoho věcí zatajují, abychom si nemohli udělat reálný , pravdivý pohled na Ukrajinský konflikt. Proč asi ????

0/0
13.9.2014 13:56

vlády zatajují

Pane Cermane, samozřejmě, že vlády všech zemí na světě ledacos zatajují. Tak to prostě chodí. Žádná vláda nemá zájem informovat obyvatelstvo objektivně. Prostě z podstaty vládnutí. Na Západě však existuje svobodný tisk, který může informovat podle libosti, viz např. Česká pozice a jiné informační zdroje. Mnohdy bohužel silně neobjektivně. Všimněte si však, že v zemích, jako KLDR nebo třeba Rusko, je opozice zcela nebo téměř odříznuta od možnosti informovat. V Rusku je už řadu měsíců brutální propaganda, jejímž výsledkem je např. 85% obliba Putina. Sdělovací prostředky píší všechny stejně. Podívejte se naproti tomu, jaké nejrůznější informační zdroje existují u nás. Myslíte si, že Putin v Rusku řekne občanům vše objektivě ? Nenechejte se vysmát, ten je v zatajování a překrucování mistr.

0/0
13.9.2014 14:23

Pane Podešvo nezlobte se na mě, nejsem propagandista

ale technik, který dvacet let řešil poruchy složitých elektrotechnických systému v garanční době. Moje myšlení s Vaším není ani ve shodě, ani v kompatibilitě ani v rozporu . Naše myšlení se míjejí na úplně jiných energetických orbitech. Možná že i to je základem problému mezi Ruskem , EU a USA. Každý je zvyklý a soustřeďuje se na řešení důsledků, nikdo nehledá a neřeší a nesnaží se odstraňovat příčiny problémů. Kdyby takhle mysleli konstruktéři např. automobilů jezdil by jste ještě dnes v kočáře taženém koňmi. Moje slova se Vám mohou zdát namyšlená , bohužel s tímto problémem se potýkám celý život. Všichni , kdo se s tím potýká, jsme si mysleli, že ve svobodném řežimu tento problém pomine , že je to problém socialismu, ale bohužel není. Dobře ho popsal v 60 letech prof. Parkinson.

0/0
13.9.2014 18:06

Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Jsem taky technik, strojař. Myslím si, že problém je skryt v tomto : Za komunistů jsme se dívali na Západ jako na něco pozitivního, co nám uniká (nejen technologicky), zatímco my tady vězíme po kolena v socialismu. A po revoluci jsme se těšili, že teď bude všechno super. A to byla ta chyba, ten omyl, domnívat se, že Západ, USA jsou něco ideálního, téměř dokonalého. A pak ten pád, když se ukazuje, že není. Je třeba se nejprve oprostit od představy, že Západ by přece měl být dokonalý (protože takový nám za socialismu připadal). Ale nikdo není dokonalý a každý stát hájí své zájmy. I USA nehájí zájmy VŠEHO LIDSTVA, ale své vlastní. USA nedělají nic jiného, než úplně všechny ostatní státy. Ale na Západě existuje kontrola, jednak v politické opozici, jednak ve sdělovacích prostředcích. Proto si nemohou dělat, co chtějí. Ani jedno, ani druhé v Rusku není. Závěrem bych s dovolením napsal, co je pro mně osobně klíčové. Necítím se nikterak ohrožen ze strany USA. Ale zato se cítím ohrožen Ruskem.

0/0
13.9.2014 18:20

Re: Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

A jsme u merita problému pane Podešvo , vy mate pocit ,že Vás USA neohrožují a já na konkrétních skutečnostech vidím že mě USA ohrožují. V Afghanistánu, Iráku i Libyi v 60 a 70 letech pracovali moji spolužáci a známí a byli to bezpečné země, nebyli demokratické ale to nebudou po poslední lekci USA ani za dvacet let. Jak USA rozvrtali za posledních 20 let svět to nás ohrožuje. To co USA udělali s Irákem že rozpustily armádu a zabily Husejna to nemá období, To i ten Bush SR měl rozum a rozumné poradce. Vždyť to mohl udělat už po první válce, Rusko udělalo v minulosti hodně zla ale v posledních 20 letech mělo dostatek práce samo se sebou a pozice jen vyklízelo. To že se Putin když vidí jak to USA ve světě se rou na Ukrajině zasek, tak to se mu nedivím to bych udělal in já. Putin je chladně kalkulující KGBák , ale on svet tak jako USA nerozes ral. To má na svědomí Bush JNR. a Obama. CIA když těď za sebou vidí tu hrůzu snaží se to hodit na Putina protože nikoho jiného po ruce nemá.

0/0
13.9.2014 20:29

J. Křivan

Re: Pane Cerman nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Pane Podešvo, vzpomeňte si, kdo nåm ten svět na západ od nás maloval na růžovo. Silná medialnī masaž. Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Nic se nezměnilo, jen ta růžová je fuč. Teď už volby nic nezmění, jsme součástí systému a každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno. Mám obavu, že až do těch hořkých konců, ale o těch až přīště.

0/0
13.9.2014 21:35

plácáte nesmysly

Cituji vás : "každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno". Co tím jako chcete říct ? Hysterčíte a přitom tady "vybočujete" a nikdo vám nijak neubližuje. Tak nekvákejte.

0/0
13.9.2014 21:49

J. Křivan

čistė obraná akce

Pane Podešvo, Våš slovnīk 5. cenové plně odpovídå i logice Vašeho uvažovåní. Tak si ty růžovē brýle klidně nechte a připravte se, že možná Vy, přīpadně Våš syn či vnuk půjdete za našī svobodu bojovat v rámci aliance do Ruska.

0/0
14.9.2014 0:28

nečitelné

0/0
14.9.2014 10:17

neodpověděl jste mi

Napsal jste : "každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno". Co tím jako chcete říct ?

0/0
14.9.2014 10:19

zkusím to přečíst

Zřejmě vyhrožujete, že NATO bude chtít napadnout Rusko (pokud se mýlím, promiňte, ten váš příspěvek je skutečně špatně čitelný). Kde jste to vzal, že by NATO chtělo napadnout Rusko ? NATO bylo od začátku obranná aliance proti nebezpečí SSSR, takže vaše konstrukce je hodně přitažená za vlasy. Jestli vám výrazy, jako "plácáte" nebo "hysterčíte" připadají jako z 5. cenové skupiny, tak si přečtěte jiné příspěvky. Když to uděláte, zjistíte, že já jsem jeden z nejslušnějších diskutérů.

0/0
14.9.2014 10:25

J. Křivan

Re: zkusím to přečíst

Omlouvám se, ještě jsem ůplně nezvládl českou klávesnici, tak jsem Vám to zopakoval. Mohu Vás ujistit, že nekdákám, ani nepapouškuji. Máte pravdu, jsou tu adepti i na 6. 7. cenovou skupinu.

Také nehysterčím. Stačí se je podívat jak dopadla v bezletová zona v Libyii a v Jugoslávii a to jsou z vojenského hlediska trpajzlici, nezapomeňte na Pakistán a bombardování jeho území bez mandátu. Totéž se teď připravuje pro Syrii. Ten seznam nemá konce.

PS Někde jste se v diskuzi vyjádřil, že projevem svobody je naše možnost se svobodně se vyjádřit. Můžete mně také zaručit, že Veliký bratr si z těch našich diskuzí nedělá seznam nepohodlných?

0/0
14.9.2014 12:58

to samé platí obráceně

Pane Křivane, stejně tak já, který tu vystupuji proti Rusku, bych se mohl obávat odvlečení do sibiřského gulagu. To není sci-fi. Máte představu, kolik tisíc lidí bylo z Československa po 2. sv. válce odvlečeno do sibiřských gulagů ? Proč si pořád myslíte, že ti rusové jsou svatí ? Myslíte si, že oni neposlouchají cizí telefony ? Jenže na Západě jsou svobodné sdělovací prostředky, které to vyčmuchají a zveřejní, kdežto v Rusku všichni poslouchají Putina. Kdo myslíte, že financuje propagandistické tažení, očerňující a zesměšňující NATO ? Opravdu myslíte, že za všechno zlo na světě můžou USA ?

0/0
14.9.2014 15:42

J. Křivan

svět se nám mění před očima

Pane Podešvo, podsouváte mně svoje černobílé vidění světa, nikde jsem nenapsal, že USA je zlo, stejně tak si nemyslím, že Rusko je svaté. Jen se snažím vidět svět v souvislostech. Třeba zrovna souostroví gulag. Vy máte nějaké info o tom, že v Rusku něco takového existuje? Zkuste si najít, v které zemi je nejvíc vězňů. Budete překvapen. V USA je to docela legální byznis. Sokroumé věznice, takový tunel ne státní kasu. A to jsem ponechal stranou tamové výstřelky, jako je vězení na Kubě, připadně americké ilegální mučírny v zahraničí např. v Polsku a kupodivu i v Syrii.

0/0
14.9.2014 16:10

svět se nám mění před očima

Pane Křivane, píšete, že vám něco podsouvám. Tak si přečtěte, co jste napsal. Jen samé obviňování USA. Tábory, zvané gulagy, v Rusku pořád jsou. Byla tam výprava českých historiků. Popisovali, jak depresivně ten prostor působí. Gulagy stále existují a kdykoliv mohou být naplněny. Celý váš příspěvek je jen výčet hrůz ze strany USA. Mučírny v Polsku. To před několika lety proběhla taková informace, ale nebyla potvrzena. Víte, lidé vašeho typu rádi mluví o tom, že se nemá hned všemu věřit. Máte na mysli běžné sdělovací prostředky, jako např. Lidovky. Ale stačí vám, když někdo na České pozici, v Parlamentních listech nebo v protiproudu napíší něco škaredého o USA a okamžitě tomu věříte. Necháte se ovlivňovat anti-EU, anti-USA, anti-NATO propagandou a vůbec nepřemýšlíte, kde se to bere a jestli to třeba nemůže být lež. Kolik slov tu bylo napsáno o Krymu. A přitom je to prostě obyčejná krádež území. Ale vy anti-mainstreamoví to pořád obhajujete s argumenty, jak že dlouho byl Krym ruský. Sorr

0/0
14.9.2014 17:29

J. Křivan

není všechno zlato co se třpití

http://blisty.cz/art/41523.html

Četl jsem i horší čísla, ale pro ilustraci to stačí. A to již opomíjím počet popravených za rok.

0/0
14.9.2014 22:42

Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-je-opravdu-nebezpecny-dokonce-chce-podporovat-islamisty-v-Syrii-To-me-zaskocilo-rika-Langsadlova-334954

Má parlamentní demokracie nějakou cenu když do parlamentu generuje takovéto kr,,,

0/0
14.9.2014 9:50

J. Křivan

Re: Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

Dostala to jako stranický úkol. Ta pasáž, že Rusko podporuje islámský stát je fakt perla. Nevím kde k tomu přišla. Nejspíš Rusové nesouhlasí s bombardovánim Sýrie. Dívíte se jim?

0/0
14.9.2014 10:23

Re: Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

Nedivím a píšu Vám o tom jako znalci. Podle mojich informací kdyby nebylo Rusů Asad by byl s USA podporou poražen a celou Sýrii už ovládl ISIL. A ta kr... píše takové bláboly. A už jsem tu psal že CIA když dnes vidí tu hrůzu za sebou nedělá nic jiného než že se to snaží hodit na Putina. A to ještě absolutně nevíme jakou hru hrají Saudové??? Tak rozes.... střední východ a Afriku jsem dosud nezažil. Ale ta paní mi fakt zvedla žluč. A když si představím kolik rádobyintelektuálů je bude volit tak se mi chce emigrovat.

0/0
14.9.2014 11:30
Foto

V.Hricák

Re: Pane Podešvo nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Naprosto souhlasím.Krásný příklad z historie nám nabízí nástup Hitlera k moci.Téměř všichni se dnes soustřeďují na to,co měl západ udělat,aby ho včas zastavil.Téměř nikdo na skutečnost,že se tento psychopat neměl vůbec dostat k moci.A to navíc demokratickou cestou.Čímž přímo odhalil slabiny pluralitního systému.Ty jsou dneska mnohem větší,než byly před osmdesáti lety.Příčiny jsou vcelku jednoduché.Obrovské válečné reparace,znásobené hospodářskou krizí vedli k obrovské chudobě těch,který válku nezavinili.A ti to brali trochu jinak,než si loutkovodiči asi přáli.Dnes platí,že kdo ovládá média,ovládá veřejné mínění.Zejména pro mladou generaci,pro kterou studium historie je jenom ztrátou času,je pohodlnější si nechat implantovat jakýkoliv názor z internetu,nebo televize.

0/0
13.9.2014 21:00

některá vaše slova pozlatit :-)

Cituji vás : "Dnes platí,že kdo ovládá média,ovládá veřejné mínění." Nádherně to je vidět v Rusku. Všichni v TV hltají, jak je Rusko obklíčeno nepřáteli a věří tomu. Přesně takové ovečky Putin potřebuje. U nás jsou to oběti těch rádoby anti-mainstream médií. Vykládáte o propagandě a přitom jste její oběti. Stačí vám napsat "za všechno může USA" a už to hltáte a podáváte dál. A přitom jen poslušně papouškujete.

0/0
13.9.2014 21:54
Foto

V.Hricák

Re:Tak na jeden názor,

svalující vinu na USA,jsem musel vyslechnou asi sto,že za to může Rusko.Občas zkouším používat vlastní hlavu a porovnávám informace,které mi servírují v rádiu,televizi,...,s těmi,které se mi podaří získat prostřednictvím internetu.Je to tak velký hřích poukázat na to, že nebyl doposud vysvětlen původ a cíl odstřelovačů na Majdanu?Je tak velký hřích zeptat se na podíl viny Ukrajiny na pádu MH17?A je to moje ideologická zaslepenost,když se zeptám,za co utratila americká,resp. ukrajinská vláda ony 4 miliardy dolarů? Neříkám,že v Rusku s lidmi necvičí propaganda,ale my nežijeme v Rusku.To nám přeci tvrdí naši političtí vůdci.Tak proč, nedávno řečeno slovy V. Klause,se musím čtvrt století po revoluci dožít,ze strany našich médií, znovu ideologického vymývání mozků?

0/0
14.9.2014 6:06

zkuste se zeptat sám sebe ...

Kam chcete patřit ? K "Západu" nebo k Rusku ? Nikdo vám nebrání ptát se, kriticky myslet. Ale vždyť to se dějě. Největší kritikové USA pochází z USA. Nemusíte nikomu pochlebovat (jak občas čtu) a můžete svobodně vyslovovat své názory (to je prý zakázané, občas čtu). To je všechno v pořádku. Jen si hlídejte, jestli vás někdo náhodou nenápadně netlačí tam, kam jste ještě před 10, 20 lety nechtěl. Proto ta otázka v úvodu. Chcete patřit k Západu nebo k Rusku ?

0/0
14.9.2014 8:18

J. Křivan

cesta do pekel

Pane Podešvo, jako technicky vzdělaný člověk jistě víte, že každá úloha má vic než jen dvě řešení a Vy nám tu předkládate klasické stalinistické "kdo není s námi je proti nám". Takové vyústění událostí vyhovuje především fanatickým radikálům a výsledek je vždycky stejný. Eskalace, která nakonec do konfliktu zatáhne mne, Vás, Vaše syny a vnuky. Mně se fakt do Ruska jít bojovat nechce, jenže v moment zvratu se už na náš názor nikdo ptát nebude. Vzpomeňte 1WW i 2WW. V rámci všech možných závazků se z toho stane povinnost pro nás všechny.

PS poněkud jsme odbočili od původního MH17, tak se omlouvám.

0/0
14.9.2014 12:21

nemyslím, že bych chtěl do pekel

Pane Křivane. Nemyslím si, že "kdo není s námi je proti nám". Naopak jsem vyznavačem plurality jak politické, tak názorové. Ale teď se tu začíná blbnout. Kde kdo vykřikuje, že ti druzí chtějí válku ... Nemyslím si, že by kdokoliv chtěl válku, ale ti křiklouni jsou dost hlasití. A v této situaci je třeba si uvědomit, kam patříme. Já sám, mluvím jen za sebe, patřím do euro-amerického kulturního prostředí. S vědomím všech jeho nedostatků. Nechci patřit do ruského světa. A tak jsem napsal, co jsem napsal. Ať kdokoliv kritizuje USA, ale racionálně. Ne ve stylu "za všechno zlo světa mohou USA", jak často slýchám. Mně se taky nelíbila válka v Iráku (ta druhá). Netvrdím, že USA dělají všechno dobře. Ale nechci patřit k Rusku. A někam patřit musíme. A sám můžete vidět, kolik lidí tady na diskuzi vykládá, že bychom měli vystoupit z NATO. A tedy se dostat do ruské sféry vlivu (jako je Ukrajina). Myslet si, že můžeme být neutrální, jako Švýcarsko, je naivní.  Tak asi tak.

0/0
14.9.2014 12:50