Diskuse k článku

Když je kolem letu MH17 informační ticho...

Ke katastrofě boeingu letu MH17 sestřeleného nad východní Ukrajinou jsou již sice známy první oficiální výsledky vyšetřování, jenže ani ty příliš nezúžily prostor pro konspirační teorie. Zkusme si ale logicky odvodit, která z teorií odpovídá známým faktům, píše Vladimír Meier.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nečitelné

0/0
14.9.2014 10:17

neodpověděl jste mi

Napsal jste : "každé větší vybočení ovečky bude po zásluze odměněno". Co tím jako chcete říct ?

0/0
14.9.2014 10:19

zkusím to přečíst

Zřejmě vyhrožujete, že NATO bude chtít napadnout Rusko (pokud se mýlím, promiňte, ten váš příspěvek je skutečně špatně čitelný). Kde jste to vzal, že by NATO chtělo napadnout Rusko ? NATO bylo od začátku obranná aliance proti nebezpečí SSSR, takže vaše konstrukce je hodně přitažená za vlasy. Jestli vám výrazy, jako "plácáte" nebo "hysterčíte" připadají jako z 5. cenové skupiny, tak si přečtěte jiné příspěvky. Když to uděláte, zjistíte, že já jsem jeden z nejslušnějších diskutérů.

0/0
14.9.2014 10:25

J. Křivan

Re: zkusím to přečíst

Omlouvám se, ještě jsem ůplně nezvládl českou klávesnici, tak jsem Vám to zopakoval. Mohu Vás ujistit, že nekdákám, ani nepapouškuji. Máte pravdu, jsou tu adepti i na 6. 7. cenovou skupinu.

Také nehysterčím. Stačí se je podívat jak dopadla v bezletová zona v Libyii a v Jugoslávii a to jsou z vojenského hlediska trpajzlici, nezapomeňte na Pakistán a bombardování jeho území bez mandátu. Totéž se teď připravuje pro Syrii. Ten seznam nemá konce.

PS Někde jste se v diskuzi vyjádřil, že projevem svobody je naše možnost se svobodně se vyjádřit. Můžete mně také zaručit, že Veliký bratr si z těch našich diskuzí nedělá seznam nepohodlných?

0/0
14.9.2014 12:58

to samé platí obráceně

Pane Křivane, stejně tak já, který tu vystupuji proti Rusku, bych se mohl obávat odvlečení do sibiřského gulagu. To není sci-fi. Máte představu, kolik tisíc lidí bylo z Československa po 2. sv. válce odvlečeno do sibiřských gulagů ? Proč si pořád myslíte, že ti rusové jsou svatí ? Myslíte si, že oni neposlouchají cizí telefony ? Jenže na Západě jsou svobodné sdělovací prostředky, které to vyčmuchají a zveřejní, kdežto v Rusku všichni poslouchají Putina. Kdo myslíte, že financuje propagandistické tažení, očerňující a zesměšňující NATO ? Opravdu myslíte, že za všechno zlo na světě můžou USA ?

0/0
14.9.2014 15:42

J. Křivan

svět se nám mění před očima

Pane Podešvo, podsouváte mně svoje černobílé vidění světa, nikde jsem nenapsal, že USA je zlo, stejně tak si nemyslím, že Rusko je svaté. Jen se snažím vidět svět v souvislostech. Třeba zrovna souostroví gulag. Vy máte nějaké info o tom, že v Rusku něco takového existuje? Zkuste si najít, v které zemi je nejvíc vězňů. Budete překvapen. V USA je to docela legální byznis. Sokroumé věznice, takový tunel ne státní kasu. A to jsem ponechal stranou tamové výstřelky, jako je vězení na Kubě, připadně americké ilegální mučírny v zahraničí např. v Polsku a kupodivu i v Syrii.

0/0
14.9.2014 16:10

svět se nám mění před očima

Pane Křivane, píšete, že vám něco podsouvám. Tak si přečtěte, co jste napsal. Jen samé obviňování USA. Tábory, zvané gulagy, v Rusku pořád jsou. Byla tam výprava českých historiků. Popisovali, jak depresivně ten prostor působí. Gulagy stále existují a kdykoliv mohou být naplněny. Celý váš příspěvek je jen výčet hrůz ze strany USA. Mučírny v Polsku. To před několika lety proběhla taková informace, ale nebyla potvrzena. Víte, lidé vašeho typu rádi mluví o tom, že se nemá hned všemu věřit. Máte na mysli běžné sdělovací prostředky, jako např. Lidovky. Ale stačí vám, když někdo na České pozici, v Parlamentních listech nebo v protiproudu napíší něco škaredého o USA a okamžitě tomu věříte. Necháte se ovlivňovat anti-EU, anti-USA, anti-NATO propagandou a vůbec nepřemýšlíte, kde se to bere a jestli to třeba nemůže být lež. Kolik slov tu bylo napsáno o Krymu. A přitom je to prostě obyčejná krádež území. Ale vy anti-mainstreamoví to pořád obhajujete s argumenty, jak že dlouho byl Krym ruský. Sorr

0/0
14.9.2014 17:29

J. Křivan

není všechno zlato co se třpití

http://blisty.cz/art/41523.html

Četl jsem i horší čísla, ale pro ilustraci to stačí. A to již opomíjím počet popravených za rok.

0/0
14.9.2014 22:42

Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-je-opravdu-nebezpecny-dokonce-chce-podporovat-islamisty-v-Syrii-To-me-zaskocilo-rika-Langsadlova-334954

Má parlamentní demokracie nějakou cenu když do parlamentu generuje takovéto kr,,,

0/0
14.9.2014 9:50

J. Křivan

Re: Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

Dostala to jako stranický úkol. Ta pasáž, že Rusko podporuje islámský stát je fakt perla. Nevím kde k tomu přišla. Nejspíš Rusové nesouhlasí s bombardovánim Sýrie. Dívíte se jim?

0/0
14.9.2014 10:23

Re: Bože můj, kdo nás zastupuje v parlamentu

Nedivím a píšu Vám o tom jako znalci. Podle mojich informací kdyby nebylo Rusů Asad by byl s USA podporou poražen a celou Sýrii už ovládl ISIL. A ta kr... píše takové bláboly. A už jsem tu psal že CIA když dnes vidí tu hrůzu za sebou nedělá nic jiného než že se to snaží hodit na Putina. A to ještě absolutně nevíme jakou hru hrají Saudové??? Tak rozes.... střední východ a Afriku jsem dosud nezažil. Ale ta paní mi fakt zvedla žluč. A když si představím kolik rádobyintelektuálů je bude volit tak se mi chce emigrovat.

0/0
14.9.2014 11:30
Foto

V.Hricák

Re: Pane Podešvo nezlobte se na mě, nejsem propagandista

Naprosto souhlasím.Krásný příklad z historie nám nabízí nástup Hitlera k moci.Téměř všichni se dnes soustřeďují na to,co měl západ udělat,aby ho včas zastavil.Téměř nikdo na skutečnost,že se tento psychopat neměl vůbec dostat k moci.A to navíc demokratickou cestou.Čímž přímo odhalil slabiny pluralitního systému.Ty jsou dneska mnohem větší,než byly před osmdesáti lety.Příčiny jsou vcelku jednoduché.Obrovské válečné reparace,znásobené hospodářskou krizí vedli k obrovské chudobě těch,který válku nezavinili.A ti to brali trochu jinak,než si loutkovodiči asi přáli.Dnes platí,že kdo ovládá média,ovládá veřejné mínění.Zejména pro mladou generaci,pro kterou studium historie je jenom ztrátou času,je pohodlnější si nechat implantovat jakýkoliv názor z internetu,nebo televize.

0/0
13.9.2014 21:00

některá vaše slova pozlatit :-)

Cituji vás : "Dnes platí,že kdo ovládá média,ovládá veřejné mínění." Nádherně to je vidět v Rusku. Všichni v TV hltají, jak je Rusko obklíčeno nepřáteli a věří tomu. Přesně takové ovečky Putin potřebuje. U nás jsou to oběti těch rádoby anti-mainstream médií. Vykládáte o propagandě a přitom jste její oběti. Stačí vám napsat "za všechno může USA" a už to hltáte a podáváte dál. A přitom jen poslušně papouškujete.

0/0
13.9.2014 21:54
Foto

V.Hricák

Re:Tak na jeden názor,

svalující vinu na USA,jsem musel vyslechnou asi sto,že za to může Rusko.Občas zkouším používat vlastní hlavu a porovnávám informace,které mi servírují v rádiu,televizi,...,s těmi,které se mi podaří získat prostřednictvím internetu.Je to tak velký hřích poukázat na to, že nebyl doposud vysvětlen původ a cíl odstřelovačů na Majdanu?Je tak velký hřích zeptat se na podíl viny Ukrajiny na pádu MH17?A je to moje ideologická zaslepenost,když se zeptám,za co utratila americká,resp. ukrajinská vláda ony 4 miliardy dolarů? Neříkám,že v Rusku s lidmi necvičí propaganda,ale my nežijeme v Rusku.To nám přeci tvrdí naši političtí vůdci.Tak proč, nedávno řečeno slovy V. Klause,se musím čtvrt století po revoluci dožít,ze strany našich médií, znovu ideologického vymývání mozků?

0/0
14.9.2014 6:06

zkuste se zeptat sám sebe ...

Kam chcete patřit ? K "Západu" nebo k Rusku ? Nikdo vám nebrání ptát se, kriticky myslet. Ale vždyť to se dějě. Největší kritikové USA pochází z USA. Nemusíte nikomu pochlebovat (jak občas čtu) a můžete svobodně vyslovovat své názory (to je prý zakázané, občas čtu). To je všechno v pořádku. Jen si hlídejte, jestli vás někdo náhodou nenápadně netlačí tam, kam jste ještě před 10, 20 lety nechtěl. Proto ta otázka v úvodu. Chcete patřit k Západu nebo k Rusku ?

0/0
14.9.2014 8:18

J. Křivan

cesta do pekel

Pane Podešvo, jako technicky vzdělaný člověk jistě víte, že každá úloha má vic než jen dvě řešení a Vy nám tu předkládate klasické stalinistické "kdo není s námi je proti nám". Takové vyústění událostí vyhovuje především fanatickým radikálům a výsledek je vždycky stejný. Eskalace, která nakonec do konfliktu zatáhne mne, Vás, Vaše syny a vnuky. Mně se fakt do Ruska jít bojovat nechce, jenže v moment zvratu se už na náš názor nikdo ptát nebude. Vzpomeňte 1WW i 2WW. V rámci všech možných závazků se z toho stane povinnost pro nás všechny.

PS poněkud jsme odbočili od původního MH17, tak se omlouvám.

0/0
14.9.2014 12:21

nemyslím, že bych chtěl do pekel

Pane Křivane. Nemyslím si, že "kdo není s námi je proti nám". Naopak jsem vyznavačem plurality jak politické, tak názorové. Ale teď se tu začíná blbnout. Kde kdo vykřikuje, že ti druzí chtějí válku ... Nemyslím si, že by kdokoliv chtěl válku, ale ti křiklouni jsou dost hlasití. A v této situaci je třeba si uvědomit, kam patříme. Já sám, mluvím jen za sebe, patřím do euro-amerického kulturního prostředí. S vědomím všech jeho nedostatků. Nechci patřit do ruského světa. A tak jsem napsal, co jsem napsal. Ať kdokoliv kritizuje USA, ale racionálně. Ne ve stylu "za všechno zlo světa mohou USA", jak často slýchám. Mně se taky nelíbila válka v Iráku (ta druhá). Netvrdím, že USA dělají všechno dobře. Ale nechci patřit k Rusku. A někam patřit musíme. A sám můžete vidět, kolik lidí tady na diskuzi vykládá, že bychom měli vystoupit z NATO. A tedy se dostat do ruské sféry vlivu (jako je Ukrajina). Myslet si, že můžeme být neutrální, jako Švýcarsko, je naivní.  Tak asi tak.

0/0
14.9.2014 12:50
Foto

V.Hricák

Re: A je nám kritický hlas něco platný?

Hlasů,které se k přístupu západu na Ukrajině není tak málo,ale v médiích nejsou téměř slyšet.Za to militantních křiklounů je slyšet celá halda.Politici se vesměs odkazují právě na ty militantní křiklouny,než na umírněné.Osobně je mi situace na Ukrajině lhostejná.Ukrajina není ani v EU,ani v NATO.A protože byly v minulosti dány ze strany západu rusům nějaké bezpečnostní záruky,odkázal bych ukrajinské politiky do příslušných mezí.A hlavně se mi nesnažte namluvit,že bída prostých ukrajinců je jenom díky tomu,že nemají úzké vazby na západ.Uvědomte si,že vstup Ukrajiny do evropských struktur je v neposlední řadě sousto,které by ony struktury nemusely polknout.Samy mají dnes problémy s řeky,italy,španěly,...A sanovat ukrajinské dluhy,nebo bojovat s ukrajinskou korupční mafií hrozí nejenom tím,že EU nezvítězí,ale že tato mafie rozšíří své pole působnosti i do zemí EU.

0/0
15.9.2014 12:53

R. Jackl

EU TV

Pokud by se v EU TV ukazovaly zabery z brutálních bojů, co by udělali Evropani?? Bohužel nás USA tlačí do války s Ruskem pro záchranu USD a US Imperia......Urbanec tady psal, ze poslední záchranou jsou jaderne zbrane...!! bohužel musim napsat, ze je skutecne magor! On si vubec nedovede predstavit co by se stalo "den po te" , radioaktivita by byla jen jednim z mnoha problemu! Do DVOU  mesicu po jadernem uderu se rozpadne civilizace EU z duvodu sveta bez elektriny !! A nastane doba kmenova a kamena!

0/0
12.9.2014 8:43
Foto

V.Hricák

Vzhledem k abnormálně dlouhému míru

v Evropě jsme opomněli v demokracii na jednu dost podstatnou věc.Tím,že si volíme své zástupce na předem určené období,jim dáváme plnou moc nás v tomto období zastupovat úplně ve všem.Včetně zatažení do války,kterou drtivá většina ,jedno,jestli levicová,nebo pravicová,nechce.Vím,že vystoupit z EU by bylo asi hodně těžké rozhodnutí,ale vstoupit do války by zřejmě bylo mnohem těžší.I ten nejhorší mír je lepší,než ta nejlepší válka.

0/0
11.9.2014 17:31
Foto

K69a95r61e38l 10P68l80í53h97a68l 2289865688621

Re: Vzhledem k abnormálně dlouhému míru

Máte-li na mysli ozbrojený konflikt s Ruskem, ke kterému nás má tlačit USA, viděl bych to umírněněji. Především proti otevřenému konfliktu tu máme ten nejlepší ochranný prvek - jaderné zbraně. I kdyby ochranný systém USA sestřelil značnou část ruských raket, pořád by se jednalo o velký problém se spoustou radioaktivity ze zničených raket a z těch, které by úspěšně zasáhly cíl (pár by jich asi prošlo). Nemluvě o nenápadných zbraních, jako virové útoky na plodiny či obyvatelstvo, kterým by nešlo zabránit. Tudíž zde existuje značně silný faktor, který oběma stranám brání přejít do střetu. Všimněte si, jak USA zvolily "měkkou" taktiku - postupně vytlačují Rusko z regionů, kde mívalo vliv či obchodní partnery, tedy východní Evropa a arabské země. Cílem je Rusko oslabit ekonomicky. Situace nahání Rusko do náručí Číně, která ruské nevýhodné situace ráda pragmaticky využije... Hlavním problémem Ruska je, že nemá žádné významné partnery. Ve vlastním zájmu nenechat se sežrat Číňany by mělo inici

0/0
11.9.2014 22:01
Foto

K54a28r51e14l 33P78l31í72h11a20l 2459955338221

Re: Vzhledem k abnormálně dlouhému míru

... inciciativně změnit politiku vůči Evropě. Prospělo by to oběma stranám. Sibiř je přírodně bohatá a liduprázdná. Rusové říkávali "Nás je mnoho". Ale Číňanů je sakra mnoho. A jsou za rohem. A mají ambice, hrdost a taky umí jít přes mrtvoly, když je potřeba. Je otázka času, kdy se do Ruska Číňani ekonomicky infiltrují a postupně koupí podíly v těžebních společnostech, aby platili sami sobě. A kasa v Moskvě postupně vyschne.

0/0
11.9.2014 22:07
Foto

V.Hricák

Re: Vzhledem k abnormálně dlouhému míru

A myslíte,že se toho,co jste popsal,ještě dožijeme?Asi nemám dost bujnou fantazii,ale nedovedu si představit,co udělají ceny ropy a plynu na světových burzách v případě,že běh událostí postupně dograduje k úplnému utažení kohoutů.Přičemž celý problém má ještě dvě roviny.Ta první je čistě technická,jak dopravovat suroviny opačným směrem v dostatečném množství a ta druhá čistě ekonomická,kam vystoupají ceny.Dokážeme ještě fungovat,pokud ceny ropy zdraží o padesát,či dokonce sto procent?Kolik asi bude stát litr nafty a jaký řetěz následného zdražování to může spustit.A v neposlední řadě,co to udělá s politickou situací v takto postižených zemích?O sankce se dnes v Evropě zajímá poměrně málo lidí,protože se jich přímo nedotýkají.Až je důsledky dostihnou,zajímat se začnou.A neříkejte mi,že rusové kohouty nikdy neutáhnou,protože by byli bez peněz.Nevím,jestli je to náhoda,technický problém,nebo vztyčený ukazovák,ale celý východ Evropy hlásí pokles dodávek plynu.

0/0
12.9.2014 6:32
Foto

K22a44r41e60l 30P63l26í89h55a43l 2659215988771

Re: Vzhledem k abnormálně dlouhému míru

Následná zima situaci rozetne rychle. Ukrajině pochybí plyn i uhlí a povstalci dle současného vývoje asi nebudou do té doby poraženi. Kyjevu nezbude nic jiného, než ustoupit. Tím celá přetlačovaná o Ukrajinu skončí. Moskva otevře kohoutky poté, co Brusel poskytne Kyjevu půjčku na zaplacení. Rozdělením Ukrajiny se patrně definitivně vyřeší konečná hranice mezi Ruskem a Evropou (už nebude nic podstatného k dalšímu přetahování) a napětí se postupně rozplyne stejně jako sankce. Střetávání sil v Černém moři není nic výjméčného - z USA do Ruska je to 50 km a taky se kvůli tomu nespustila válka.

0/0
12.9.2014 8:16
Foto

Tatana

Rychlost letadla a dopad jeho trosek

Dobrý den,

hranice mezi Ukrainou a Ruskem není přesně zanesena v mapách.

Letadlo letělo cca 15 km/min, možná pomaleji, takže každá minuta je důležitá. Každá minuta byla důležitá pro to, na jaké území letadlo dopadne, hdyby střelec trochu počkal, letadlo by spadlo v Rusku a situace vyšetřování by se úplně změnila, takto je Rusko z přímého vyšetřování vyloučeno, i když obviněno z pádu. Není to divné?

0/0
11.9.2014 11:45
Foto

V.Hricák

Re: Podivností vysí nad Ukrajinou

víc,než dost.A nejen v souvislosti se sestřelením letadla.Tak,jak události postupují dynamicky kupředu,jedna překrývá druhou,aniž by byla ta předchozí uspokojivě vyšetřena.Každá jedna taková nakonec skončí s jednoznačným označením viníka,bez přiložení věrohodných důkazů.Asi bych neměl,ale jsem zvědavý,jak se situace bude vyvíjet za půl roku.Ukrajina je v této chvíli téměř bez plynu a reversním tokem lze údajně uspokojit max.50% její spotřeby.Rusové několikrát deklarovali,že nedodají na Ukrajinu ani kubík,dokud nezaplatí staré dluhy a vzhledem k nespolehlivosti vyžadují platby předem.Tak že se mi v tuto chvíli nabízejí pouze dvě varianty.Buď zaplatí západ,resp. EU za Ukrajinu,nebo dojde v Kyjevě, následkem omrzlin, k dalším politickým turbulencím a další výměně reprezentace.Tentokrát ovšem za proruskou.Klidně si můžeme začít vsázet.

A zima se neúprosně blíží.

0/0
11.9.2014 16:18
Foto

Tatana

Re: Podivností vysí nad Ukrajinou

Však ono přituhne i u nás, jen co nastane topná sezona.

Jedna věc mi ale v Čechách přijde směšná, kdykoli po vzniku Československa nastala krize, Slováci využili první možnost k osamostatnění, nebo alespoň k vytvoření federace. My jsme měli štěstí v tom, že se při posledním rozpadu se do toho nikdo nemontoval "zvenku", neukápla ani kapka krve, takže vztahy mezi námi a Slováky jsou vynikající.

Jakým právem se někteří politici vyjadřují pro různé sankce, místo toho, aby přiznali stejné právo Ukraincům na slušný rozchod, jaký osud dopřál nám?

Každý, kdo se v posledních letech setkával s Ukrainci, musí vědět, že ta země nikdy nebyla jednotná. Část dříve patřící Rakousko-Uhersku se nikdy nesžila s tou, která historicky vždy patřila Rusku.

Jen doufám, že se politici EU budou bát víc vlastních zmrzlých spoluobčanů, než USA, a sankce odvolají.

0/0
12.9.2014 0:57
Foto

V.Hricák

Re: Mě na celé ukrajinské záležitosti nejvíc znepokojuje

jiná věc.A tou je hledání zástupných důvodů ke zvyšování napětí mezi Ruskem a zbytkem světa.Jestli je to dnes Ukrajina,co to bude zítra.Pokud ty lidi,kteří dnes tak tvrdě tlačí na pilu,nedosáhnou svých cílů,co si zvolí zítra?Druhá vlna sankcí byla odložena,až jak dopadne jednání o ukončení bojů.Až na vyjímky se několik dnů nestřílí a další sankce byly stejně vyhlášeny.Tak že to na mne budí dojem,že už v době,kdy EU prohlašovala,že sankce odloží,stejně byla rozhodnuta je vyhlásit,ať už se střílet přestane,nebo ne.Kdyby Putin couvl o krok,západ by řekl,že čekali kroky dva.Kdyby couvl o dva,čekali by tři.Prostě hledání důvodů ke zvyšování napětí za každou cenu.Diplomacie je přece hledání kompromisů.Nátlak je předzvěstí otevřené války.Podobně se choval Hitler.Nejdřív řekl,že se spokojí jen se Sudety a nakonec ho zastavila až ruská zima před Moskvou.

0/0
12.9.2014 9:53

Pane Tatano máte svatou pravdu,

ale abnormálně dlouhý mír nesvědčí banksterům, to jsou houby zisky. Jo za války to se to vydělává. Víte kolik Německo vydělalo na pomoci Chorvatsku v 90 letech??? Všechno neprodejné zboží se tam nacpalo.

0/0
13.9.2014 10:45

Informační ticho ...

Informacni ticho je lepsi, nez mlaceni prazdne slamy. Pan autor si to vsak zjevne nemysli, coz je skoda.

0/0
11.9.2014 11:45