Diskuse k článku

Kdo mění pravidla demokratické hry

Na článek Václava Makrlíka Demonstrace nejsou v demokracii nástrojem ke změně zareagovali ve společném textu Jakub Kučera a Lukáš Rejzek. Dle těchto dvou účastníků demonstrací demokracie nekončí občasným hozením lístku do volební urny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mám na věc jiný názor.

"Proto je v Ústavě zakotveno právo shromažďovací, jež občanům umožňuje vyjádřit nesouhlas".

Vidím to poněkud jinak. Ono to ústavou zaručené právo shromažďovací nic neřeší a je pouhou úlitbou poro hlupáky, kteří si myslí, že vyřváváním stupidních hesel po ulicích něčeho dosáhnou. Podle mne rozumný člověk se k takto směšnému konání nikdy nesníží. Jakékoliv demonstrace, vyjma těch, které vedou k revoluci,jsou jen využíváním davového šílenství, psychologie davu. Lidé tam se nalézající ztrácejí svou identitu a stávají se anonymními. V tomto stavu si potom dovolují to, co by normální jedinec nikdy neudělal. Povětšinou jsou zmanipulovaní pořadatelem demonstrací a to zásadně v jeho prospěch a nebo prospěch jeho ochránce.Žvásty o tom, že lidé na demonstracích prokazují svou vůli jsou nesmyslné a směšné. Lidé na demonstarcích totiž prokazují vůli davu, která je od vůle jednotlivců značně vzdálená. V jakékoliv demokracii totiž mají mít občané ve svých rukou institut, pomocí něhož by mohli prosadi

Re: Mám na věc jiný názor.

prosadit to, co chtějí. Tím institutem je referendum a všeobčanské hlasování o jakýchkoliv věcech, pro které seženou 30 000 ev 100 000 podpisů. Nikdo nemá právo stanovovat k čemu se tato hlasování nesmí konat a výsledky těchto hlasování musí být závazné pro všechny lidi a všechny státní instituce vč. moci zákonodárné, výkonné a soudní.

Re: Mám na věc jiný názor.

Bylo by laciné vám napsat, třeba že jste vůl. A navíc urážlivé. Omezím se proto jen na konstatování, že mezi námi žijí lidé, kteří se nejsou vědomi, jak moc sníženou inteligenci mají a jak strašně nerozumí tomu, co se okolo nich děje. Vsadím se, že nemáte žádné přátele a okolí vás ignoruje, nemám pravdu?

Re: Mám na věc jiný názor.

Víte milý pane Franku, můžete zabalovat své mínění do jakýchkoliv keců o urážkách, jestli napíšete vůl, nebo člověk se sníženou inteligencí, je to úplně stejné. Jenže jste nijak nevyvrátil tezi pana Čecha o demonstracích a demonstrantech a do pozice člověka se sníženou inteligencí jste se postavil sám!