Kdo má větší chucpe? Kalousek nebo Štětina?

Miroslav Kalousek se při příležitosti kandidatury Jaromíra Štětiny do europarlamentu v barvách TOP 09 vyjádřil k jeho kvalitám.

Jan Schneider 15.4.2014

foto: © isifa/Lidové noviny/VIKTOR CHLAD/ isifa/MAFRA/Michal Šula, MONTÁŽ ČESKÁ POZICEČeská pozice

V souboji, kdo lépe bude ilustrovat rčení, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr, se z peletonu mnoha a mnoha dalších soutěžících politiků odtrhli a do samostatného úniku pustili senátor Jaromír Štětina s poslancem Miroslavem Kalouskem.

Senátor Štětina kandiduje do eurovoleb za stranu TOP 09, jejímž je poslanec Kalousek místopředsedou. Při této příležitosti se Kalousek vyjádřil ke Štětinovým kvalitám.

Jaromír Štětina jezdíval v dobách „komunistického režimu“ do zahraničí, do Sovětského svazu, dokonce do jeho zakázaných zón. V těch dobách, jak říká ausgerechnet sám Kalousek, bylo těžké získat výjezdní povolení – a jeho rodiče prý dokonce nesměli ani do Kardašovy Řečice. Kalouskovo vyznání vylučuje, že jde o purimový vtípek, takže ho zkusme vzít vážně.

Jde to ale těžko, protože Kalousek přitom jedním dechem tvrdí, že prý nezná žádný dokument, kde by Štětina lezl komunistům do zadku. Co se Štětiny týče, tvrdí nadto Kalousek, najdete prý „jen dokumenty, které byly opravdu přínosem pro pohled svobodného člověka na svět“.Kalousek přitom jedním dechem tvrdí, že prý nezná žádný dokument, kde by Štětina lezl komunistům do zadku

Vzhledem ke Kalouskovu dávnému členství v Československé straně lidové, nerozborné součásti Národní fronty ČSSR, je sporné, zda dokumentem, který má být tím „přínosem pro pohled svobodného člověka na svět“, Kalousek (ne)myslí onen vlastnoruční úpis bývalého komunisty Štětiny orgánům Státní bezpečnosti z roku 1977: „Jako čsl. státní příslušník z vlastních pohnutek se zavazuji spolupracovat s orgány StB proti nepřátelům naší vlasti v zahraničí.“

Po tomto všem říci, že „senátor Jaromír Štětina představuje nezpochybnitelnou morální mezinárodní autoritu v ochraně lidských práv“, to už je pak chucpe na druhou. Kalousek svým výkonem zastínil Štětinu, a v současné době tak drží titul Velký Chucpe. Nicméně sázky na Štětinu zatím neklesají, v očekávání, že bude-li zvolen, pěkně jim to v europarlamentu všem vytmaví.

křivan O Turecku ani ťuk O Turecku ani ťuk 13:07 19.3.2014

Počet příspěvků: 32, poslední 28.4.2014 12:57 Zobrazuji posledních 32 příspěvků.