Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fohl 30.4.2021 17:47

Brilantní, pane Kozák, brilatní! A pravdou je, že na ty argumenty tohoto příspěvku k diskuzi Vy a Vám podobní intelektuelně prostě nestačíte! A proto také Váš guru Schneider mlčí!

J. Fohl 30.4.2021 12:27

Pro pány Schneidera, Kozáka, Prunera, Berku, Křivku a celou řadu dalších kremrolí na tomto fóru by pro důkaz činu bylo nutno předložit video se záznamem kladení odpalovacího zařízení soudruhy Myškinem a Čepigou přímo v muničním skladu. Toto video by ovšem muselo být doplněno DNA-analýzou obou pánů, provedenou přirozeně certifikovaným “nezávislým” ruským institutem a navíc nakonec posvěcen mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace, Marijou Wladimirownou Zacharowou, že!

M. Kozák 30.4.2021 15:52

Fohl &comp, argumentačně impotentní, tak místo toho jen takové nadávky, že?!? Jen tupý naiva bere vážně výpotek čučkařů z bis. Tím, že nechali utéci ten jejich polotovar, jen dokazuje, že s logikou jsou na štíru! Ono ti agenti tu výbušninu z Ova poslali asi holubem do vrbetic a tam to krteček dostal do areálu. A na místo to to pak za pět minut instaloval brouk Pytlík, že?!? Nó jistě!!!

P. Čech 1.5.2021 8:48

Důkaz činu, který zde uvádíte by byl ideální. Nicméně musíme připustit, že ti podezřelí Rusáci nejsou vůbec hloupí. Pokud byli Ruskem k něčemu takovému vybráni a vycvičeni, musí být chytří až moc. A nechat se při diverzním činu natočit na kameru, to by mohl udělat jen hlupák. Nedávno jsem v nějakém médiu, poplatném současnému tvrzení pana Hamáčka četl, že je kamery zachytily. Přitom je však zajímavé, že ty konkrétní snímky nebyly zveřejněny, ale byly použity fotografie z Anglie, z kauzy Skripal. Dnes asi musíme připustit již čtyři verze, které jsou vyšetřovány a to jen proto, že z vyšetřování unikly do médií. U nás nic nového pod sluncem. Nelze než věřit tomu, že se důkazy časem objeví a že se možná budeme divit, kdo či co za věcí skutečně stojí.

J. Fohl 1.5.2021 10:45

Z Vaší logiky odvozuji, že vzhledem k tomu, že jsou ruští agenti jsou tak chytří

(tak chytří zase také nejsou) a nenechají se nafilmovat, pak žádné přímé důkazy neexistují a o to Vám přece jde!

P. Čech 1.5.2021 18:00

Oni nejsou "tak chytří", oni jsou chytří jako všichni ostatní agenti. Žádný hlupák totiž agenta dělat nemůže. To jen naši novináři a politici mají ruské agenty za hlupáky a vnucují tento názor občanům.

J. Fohl 30.4.2021 11:48

Vážený pane Schneider, chtěl bych si s Vámi připít na tu významnou událost! Rusko nám před několika dny přece oznámilo, že vyřadilo Českou republiku z kolonky ruských vazalů a zařadilo ji do kolonky vazalů amerických! To ale trvalo, než jim to došlo, že!

M. Kozák 30.4.2021 11:02

Děsím se s Janem Schneiderem, když na podkladě zpackaného vyšetřování čučkařů z Bis se v mediích dostávají ke slovu rusofobové a výsledkem je rasistické trojčení dělného lidu ! No pěkný náběh , který se už tu jednou objevil v padesátých létech. Také se sepisovaly petice s požadavky na tvrdé tresty tu pro Horákovou, nebo Slánského! Ách jó....

P. Čech 1.5.2021 8:52

Máte pravdu, pane Kozáku. Ono na každé věci je nejhorší, když se ke slovu dostává věřící spodina, ať je v ní zastoupen kdokoliv. Lidé, kteří nepřemýšlí a přemýšlet odmítají. Jim stačí, že věří.

M. Kozák 30.4.2021 11:00

Děsím se Janem Schneiderem, když na podkladě zpackaného vyšetřování čučkaři z Bis se v mediích dostávají ke slovu rusofobové a výsledkem je rasistické trojčení ! No pěkný náběh , který se už tu jednou objevil v padesátých létech. Také se sepisovaly petice s požadavky na tvrdé tresty tu pro Horákovou, nebo Slánského! Ách jó....

P. Křivka 30.4.2021 8:35

Opět tleskám (a je to hrůza, že ani právníci nerozlišují mezi podezřením a faktem!)

I. Štípek 29.4.2021 22:06

Výborně!

J. Farda 29.4.2021 20:44

Scheinerovy bláboly a la Rudé Právo - nikdo ty petenty nesvolává do Kapličky a nikdo od nich nenechává podepisovat prezenční listiny. Co ale čekat od zhrzeného exšpiona a rusofilního zemanovce Scheinera?! Rv

J. Schneider 30.4.2021 11:15

Díky za váš příspěvek, ale vážně! Není pro mě lepší vysvědčení, než když mým odpůrcům zbývají jenom nadávky, protože se jim nedostává argumentů.

J. Farda 1.5.2021 8:06

Dobrý den pane Schneidere, omlouvám se za překlepové zkomolení Vašeho jména - a technická - to, co Vy považujte za nadávky a já za fakta, užívá co naruby fakta běžně vaše strana ruso, zemano, klauso a obecně komunobolševofilská. Mějte se, přeji hlavně Vám v téhle, čínským virem zkur.... době, hlavně zdraví. :-)

J. Jaroš 4.5.2021 18:08

Vážený pane Schneider,, obávám se že situace je horší než píšete. Trestní stíhaní lze zahájit dle §160 odst. 1 tr. ř. nasvědčují-li prověřováním zjištěné a odůvodněné skutečnosti tomu, že byl spáchán trestný čin a je-li dostatečně odůvodněn závěr, že jej spáchala určitá osoba rozhodne policejní orgán neprodleně o zahájení trestního stíhání. Z vyjádření vámi citovaného policisty je pak nutno dovodit závěr že neexistují ani odůvodněné skutečnosti. a prověřování dle, §158 odst. 1 tr. ř. zůstalo dosud bezvýsledné. Je mi smutno.

S. Melichar 29.4.2021 17:21

Ale není pravdou, že Češi neznají rozdíl mezi podezřením a usvědčením, jenom musí jít o jiný případ. Například desetizápasový flastr Kúdely za to, co údajně řekl, tam se celý (český) národ proti neodůvodněnému trestu poprávu postavil. Ale jak jde o médii neoblíbeného prezidenta, tak jde logika (a rozum) stranou.

K. Gaman 29.4.2021 9:55

Pan Šilhan ve své reakci uvádí, že se pan Schneider "notoricky mýlí," ale nepředkládá důkaz v čem. Mluví o mnoha pravdách a obhajuje tu "svou" pravdu, zjevně čerpanou z článků v mediích a poslechem mluvicích hlav v televizi. Přitom mu unikla důležitá a relevantní pravda, o které lze těžko pochybovat - pan Schneider ji uvádí, když cituje ředitele NCOZ Jiřího Mazánka: „Výsledkem šetření jsou nepřímé důkazy, nedostatečné k zahájení trestní stíhání." Tož toto je pravda, to ostatní jsou je spekulace a konstrukce, které slouží k osočování prezidenta a k dalším krokům, které velmi vyhovují jisté části politiků.

P. Čech 29.4.2021 8:42

Prezident "zpochybnil výsledky šetření okolností útoku na muniční sklad ve Vrběticích“.

Kdo něco takového prohlásil ukazuje jen na to, že neumí česky a nebo projev prezidenta neslyšel. Prezident totiž právě k šetření vyzval a nakonec prohlásil "padni komu padni". Je zde také výzva k používání rozumu. Ta je na místě. Na používání rozumu však neukazuje v článku zmiňovaná petice. Jde spíše, velmi mírně řečeno o nerozum. Nerozum nenávistných individuí, kteří prohráli ve volbách a nejsou schopni toto strávit. Hlavně, ře mají neustále plná ústa demokarcie, přičemž ukazují jen to, že neví, co to je.

J. Šilhan 29.4.2021 0:09

Měl jsem o Vrběticích pochybnosti, ale už je nemám. Notoricky se mýlící pan Schneider je kompasem v čase nejistity - pravda je opakem toho co hlásá, největšími lháři jsou ti, které obhajuje.

Č. Berka 29.4.2021 15:40

Opak toho, co pan Schneider hlásá je to, že šetřit policie nemusí, protože viníka už máme. Pokud se ve Vrběticích skladovaly s dělostřeleckými náboji také letecké světlice- což je 250 kg těžká bomba se 70 kg fosforu v sedmi rorách, které z bomby vyletí a snášejí se na padácích, tak bych nevylučoval nic, když sklad nejdřív hořel a až pak začal vybuchovat. Naštěstí stačili hasiči od skladu ujet.

J. Schneider 30.4.2021 11:19

Též za váš názor děkuji. Kdybych napsal, že odpůrci toho, co píšu, nemají argumenty a jsou předpojatí, nemusel by mi to nikdo věřit. Váš příspěvek je proto velmi cenný: argumenty nemáte a jste předpojatý.

P. Čech 1.5.2021 8:34

Pochybnosti vždy existují tam, kde věc není řádně, jednoznačně a nezpochybnitelně prokázána. A tak je tomu i s kauzou Vrbětice. Ony neexistují jen dvě verze, což tvrdil prezident Zeman, ale možná tři a nebo ještě více, což avizovala ministryně spravedlnosti, paní Benešová. Jena verze existuje jen v hlavách Hamáčka a Babiše a těch, kteří tomu věří. Asi se brzy budou divit, pokud věc nebude zametena pod koberec a přísně před občany utajena, jako je tomu u mnoha věcí jiných.

P. Pruner 28.4.2021 23:03

Výstižně napsáno. Prostě pravda bolí. Někteří lidé se samozvaně považují za držitele té jediné pravdy a vidět v tom podobnosti s padesátými léty 20.století vůbec není přehnané, jen v těch trestech byli tenkrát soudruzi důslednější.

Někteří lidé mají problém akceptovat jasné fyzické důkazy pokud se jim nehodí do jejich ideologie a ještě se drze tváří dotčeně.

J. Šilhan 29.4.2021 0:10

V moderní době neexistuje jediná pravda. Právě naopak, nabídka pravd je veliká a lze si z nich vybrat jako na trhu.

P. Čech 29.4.2021 8:49

Pravda byla ,je a bude mezi množstvím lží a polopravd vždy jen jedna. Člověk, jako živočišný druh byl obdařen vlastním rozumem a schopností tuto jednu pravdu odhalovat. K tomu však musí používat mozek a ne být líný přemýšlet. Mezi ty lidi, které přemýšlení bolí a kteří místo toho raději přejímají ideologie politických stran jako jedinou pravdu patří právě ti petenti, které zmiňje autor. Nic proti tomu, jen ať si své petice organizují. Nakonec z toho stejně nic nebude. Smutné však je, že se toho chápou přitroublí novináři a takové hloupé petice v tisku popularizují.

A. Jaroš 29.4.2021 9:05

Pane Čechu, já jsem tak nějak vypozoroval , že každý má tu svoji pravdu, kterou někdy až zuřivě - v lepším případě jen - v diskusi hájí. Není tedy problém mít tu svoji pravdu, je problém naučit se žít s cizími pravdami a nezbláznit se z toho.

V. Sobotka 29.4.2021 15:00

Bohužel se všemi pravdami žít nelze. Např. s pravdou A. Hitlera. Některé pravdy jsou i v rozporu s naší ústavou, a to když potlačují právo na svobodný názor. Názor prezidenta "Budiž vše vyšetřeno" je napadán zcela protiústavně, přestože (nebo právě proto) dává prostor všem vyšetřovacím scénářúm kromě scénářů prosazovaných politicky na úkor jiných potlačovaných scénářů.

P. Čech 29.4.2021 19:15

Mně se zdá, že mnoho lidí zaměňuje dva zcela rozdílné pojmy. Pravdu a názor. Pravda je jen jedna, zatímco názorů může být na jednu věc více. Je logické, že každý hájí svůj názor, bohužel se najdou tací, kteří hájí skupinové názory (politické ideologie) někoho jiného. Rozumný člověk je schopen přistoupit na názor někoho jiného (jednotlivce) pokud jej tento pomocí argumentů přesvědčí, že se mýlí. Za argumenty ovšem nepovažuji napadání a nadávání do soudruhů a pod. Ještě je možno podotknout, že kromě pravdy a názoru existuje ještě jedna podobná věc a tou je politická ideologie. Ta nemusí být, a obvykle není, pravdou, ale může se stát názorem. Bohužel obvykle názorem nesoudných lidí, kteří se k vlastnímu názoru nechtějí pomocí vlastního myšlení dopracovávat a raději se vzdávají své svobody rozhodování a přejímají" pravdy" zejména politických stran a hnutí. ˇA štvou lidi proti sobě a to je navýsost špatně.

P. Křivka 30.4.2021 8:40

Bohužel, tu jedinou pravdu zná jen Bůh. V tomto lidském světě je pravda vždy něčí a pravda bez přívlastků neexistuje. Takže když uslyšíte slovo pravda, vždy se ptejte, čí pravdu měl mluvčí na mysli - zda pravdu Ježíše nebo Hitlera.