Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 28.5. 2018 10:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Rozumne

Konecne rozumny clanek tykajici se Marxova vyroci. Autor na rozdil od naproste vetsiny ceskych ideologu pravdepodobne neco od Marxe cetl. Jenom prosim opravte to mnozstvi gramatickych chyb. Shoda podmetu s prisudkem vam na muj vkus az moc casto nevychazi..

Re: Rozumne

Na rozdíl od vás já toho Marxe dokázal i číst a porozumět tomu co čtu. Rozhodně se s vámi neshodnu v tom, že článek je rozumný. Naprosto ten článek ukazuje na to, že je už na řadě mladá generace, která hledá na komunismu to dobré, ačkoliv vůbec netuší, co to je. Kolik vám je let a jaké zkušenosti s komunismem máte, já netuším. Mohu vás ale směle přidat k neomarxistickému hnutí současnosti. To totiž chce přebírat vládu nad myšlením lidí a obnovovat ideologické směry komunismu. Vám doporučuji, abyste znovu začal číst toho Marxe a pořádně se snažil ho nastudovat. Možná byste pak vysvětlil všem, kde lze u Marxe nalézt opak kolektivismu, přístup k individualitě. Tou se totiž Marx vůbec nezabýval. On jen popisoval kolektivní "dobro", které chtěl vtáhnout do vyšší úrovně. Jeho následovníci to dokázali realizovat až do hrůznosti. Pod záštitou kolektivního alibismu se následně odehrály ty nejstrašnější vyvražďování a sociální útlak. Individualita byla naprosto diskriminována v zájmu kolektivních

Re: Rozumne

...v zájmu kolektivních záměrů.

A teď mudrujte a rozumně!

Re: Rozumne

Neomarxismus má s Marxem společná jen ta čtyři písmena. Neomarxismus je popřením Marxe či šílenou karikaturou. Pro Marxe je společnost závislá na výrobních vztazích- ty neomarxismus vůbec neřeší. Podle Marxe je silou, která uskuteční společenské změny organizovaná dělnická třída- u "neomarxistů" jakési spiknutí intelektuálů, kteří se o tu masu pracujících vůbec nestarají a věnují se okrajovým skupinám v nezměněných vztazích. To, co Marx považoval za naprosto ZÁSADNÍ, to "neomarxismus" naprosto ignoruje. Marxe by z toho trefil šlak - ať už Marxe obdivujeme či zatracujeme, je naprosto zřejmé, že z Marxe "neomarxismus" téměř nic nepřebírá. Stačí si přečíst Marxovu Kritiku Gothajského programu, kde sžíravě kritizuje naivitu požadavků na spravedlivý stát.