Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Herink 22.4.2021 22:44

Osobně je mi ČT lhostejná, díky internetu je řada jiných zdrojů. Co je ale jisté, tak je masivní infiltrace EU a USA hyperkorektností. Jediný pořad České sody, který klidně běžel v devadesátých letech (podle mě největší období svobody) by dnes nevybředl ze soudních sporů za urážky sexuálních a národnostních menšin. Ve filmu o islámských teroristech Bez slitování z r. 2010 se mluví o zasra.... Pakistáncích. Dovolil by si to někdo dnes? Přitom podle amerických pramenů (údaje EU se nedají dohledat) nejvíce teroristů se rekrutuje právě z řad Pakistánců a Afroameričanů.

V. Křepelka 17.4.2021 12:41

A to jsem si ještě vzpomněl, jak se během televizní krize před dvaceti lety objevila uvnitř objektu Kavčích hor záhadná ochranka česky nehovořících mužů neurčité národnosti sjednaná panem Pavlem Bobošíkem. Co tam tehdy ksakru vůbec dělal a lustroval někdo ten záhadný spolek. Takže Jana Bobošíková to asi tentokrát vzala přes kopírák, jenže s PČR.

V. Křepelka 17.4.2021 12:35

Takže když se objevila paní Hana Lipovská a její nominace Českou biskupskou konferencí následovaná řadou protestů, tak jsem tomu chvíli ještě nerozuměl. Ale vzápětí když jsem si přečetl několik článků spoluautorek Lipovská - Bobošíková, okamžitě mi nezbylo než říci "Panenko Maria, šlajfuj"

V. Křepelka 17.4.2021 12:31

Kde se objeví Jana Bobošíková, tak tam je průšvih. Kdysi jako moderátorka v ČT se mi líbila. Ovšem v televizní krizi před dvaceti lety, haňba blut. Měl jsem tehdy možnost sledování současně Bobovize s úděsnými kreaturami typu Dušice Zimové a tehdy naivně vypadající hlasatelky Dany Makrlíkové a oproti tomu současně vypnutou skutečnou ČT se stávkující redakcí. A to co předváděla Bobovize, z toho mi naskakuje husí kůže ještě dnes.

Potom kandidatura do Europarlamentu s bilboardy "Nebudu mlčet ani v Bruselu" Asi tam žádnou stopu nezanechala a v pokusu o opakovanou volbu si zaplať Pánbůh ani neškrtla.

Potom kandidatura na prezidenta potažmo nové politické subjekty typu Suverenita. Opravdu marginální výsledky v obou případech mi byly velikýn zadostiučiněním.

A nakonec vlámání se do Svazu bojovníků za svobodu v Lidicích. S okamžitým odchodem několika posledních přeživších dětí. Rozhašení tamnější základní organizace SBS, vyloučení paní Havlůjové atd.

Takže když se objevila paní Hana Lipovská a její n

B. Rudolf 17.4.2021 6:59

Předpokládám, že policejní ochrana měla paní Lipovskou chránit před fyzickým napadením. To znamená, že ti, kdo tuto akci schválili, vyhodnotili situaci tak, že jsou vážné důvody očekávat, že paní Lipovská bude během pobytu v České televizi fyzicky napadena. A nejen v prostorách České televize, ale dokonce i přímo během zasedání Rady České televize. To je velmi vážné obvinění relativně malého počtu osob fyzicky přítomných na onom zasedání Rady České televize a jeho zdůvodnění by mělo být doloženo.

Pokud chce organizovaný zločin řešit své problémy fyzickým útokem na dotyčnou osobu, málokdy to řeší fyzickým útokem za přítomnosti kamer České televize. A v této souvislosti připomínám: Zasedání Rady České televize mají být veřejná!

To znamená, že k odvrácení reálného nebezpečí fyzického útoku na paní Lipovskou by stačilo postupovat i v tomto případě standardním způsobem a ponechat zasedání Rady České televize veřejným. Možné osnovatele útoku na paní Lipovskou tedy bude přirozené hledat mez

V. Sobotka 16.4.2021 18:04

Souhlasím s Lipovskou a spol. v tom, že ČT neplní svou zákonnou roli, protože je silně zaujatá. A to se musí změnit. Včetně svého GŘ je v rukou starých struktur, které sice nevládnou, ale v ČT působí rozvratně a poškozují ty, kteří ve volbách dostali mandát vládnout. Pro naši opozici platí: Čím hůře, tím lépe. A to rozhodně není v zájmu našich občanů a naší země. A Lipovská proti tomu bojuje, ve prospěch našich občanů a naší země.

K. Gaman 16.4.2021 13:18

Celá tato diskuse je krásnou ukázkou rozdělení společnosti a také osobních animozit některých diskutujících.

J. Weiss 16.4.2021 10:36

Musel být vážný důvod? Důkazem je, že nějaký bývalý policajt se ve své kariéře nepotkal s opakem. To je dost slabý čaj. Třeba byl příliš bezvýznamný, aby přes něj šly politické kauzy. Ostatně jeho rada sledujte tok peněz vede k tomu, že akce té dámy byl hodně hloupý úlet, nic co by smrdělo. Policisté se mohli stokrát chovat profesionálně, jejich samotná přítomnost v ČT a na radě má potenciál vyvolat strach a dát celé hloupé banalitě dramatický rozměr. Dočkáme se příště ozbrojené policie v parlamentu, která by měla chránit třeba Okamuru před Kalouskem nebo Ferim?

F. Kusák 16.4.2021 12:28

Jestli někomu policie poskytne ochranu, má k tomu zákonné a vážné důvody. Tečka. Objekt ČT není svatostánek ani území cizího státu, tak nevím o čem je řeč váženy pane. Zkuste se zamyslet jen tak nad faktem, komu vlastně majetek ČT patří, a kdo jej spravuje a komu se zodpovídá, zejména, jestli je podezření, že tam má dojít k násilné trestné činnosti. Pokud je tento právní oříšek pro vás problém, zeptejte se nějakého dobrého a nezaujatého právníka.

J. Weiss 16.4.2021 12:36

...má k tomu mít vážné důvody. Problém je, že je nemá a koná na základě přání zmatené a politicky exponované osoby, která je vedena chorobnou nenávistí k instituci, která jí platí.

F. Kusák 16.4.2021 12:50

Ovšem ta instituce získává peníze z koncesionářských poplatků, které jsou vybírány podle zákona a mají sloužit k přesně definovaným účelům. A to bohužel neslouží. To se snažila dokázat radní paní Lipovská, nikoliv samozvaná, ale řádně zvolena Parlamentem ČR. Že se vám to nelíbí, je váš problém. Asi jako je můj problém, že bych celou slavnou ČT poslal do propadliště dějin, protože je stejně nereformovatelná a pro mě zbytečná. To se mně ovšem nepodaří a tak musím strpět nesmyslné politické aktivity a divné názory, jako jsou ty vaše. Bylo by to jedno, kdybych to neplatil a peníze věnoval raději charitě.

S. Rádl 16.4.2021 16:54

Zaprvé jak policie, tak Lipovská se shodují na tom, že ona o ochranu nepožádala.

Ta podle pana Weisse "zmatená a politicky exponovaná osoba" byla řádným procesem zvolena do Rady, což je orgán kontrolující ČT. Takže kde je to ohrožení demokracie? Já myslím, že hrozí od těch, kteří požadují tyto lidi z Rady odstranit.

U lidí spolupracující s ČT chápu obavy ze změn, které by jim mohly snížit příjmy a tak raději mlčí k tomu, že ředitel Dvořák má prokazatelně jiné příjmy z ČT, než ty plynoucí z jeho funkce, což je explicitně v jeho pracovní smlouvě zakázáno. Tím míním podíly z firmy, kde je spolumajitelem a která prokazatelně (i když Dvořák tvrdí bez jeho vědomí) dostávala zakázky od ČT. Nechápu to u lidí bez vazeb na ČT a i přes klesající úroveň ČT stále doufám, že pan Weiss by být jejich spolupracovníkem nemohl.

Z. Meisner 18.4.2021 6:35

Pan Schneider ve svém propagandistickém textu ví kdy mluvit jasně a kdy v podmínce. Nemusíme tak vysoko, až do ČT a exklusivní nepravdomluvné aktivistce Lipovské. Tušíte pane kolika nezákonným exekucím asistovala policie ČT a jak "fungují" její kontrolní orgány? Osobně jsem byl přítomen policjení ochrany exekutorky vybavené trojicí vlastních kriminálních vazounů která bez exekučního titulu ničila starší zhroucenou ženu vážící 50 kg. O nějakém "vyhodnoconání" u dvou pologramotných bezmozků netušících jak má zákonná exekuce vypadat nebylo možno hovořit. Přestože šlo formálně o exekuci vystěhováním, ještě v domě si vazouni mezi sebou rozebírali majetek. Nikoliv někde v Rusku, ale v centru Prahy, v České republice.

J. Schneider 17.4.2021 2:19

Dejme na váhu své policejní zkušenosti. Já jsem své popsal - co vy? Máte vůbec nějaké? Víte, že nulou se nedá dělit? V tom případě pište o tom, co znáte, a ne o tom, o čem nic nevíte. Moje důvody jsou dost pádné.

Vaše "logika" je zmatená, sledování toku peněz naopak vedlo k výhrůžkám, čili paní radní se trefila někomu do brňavky.

Nadto policisté nebyli přítomni na Radě, to lžete. Zůstali na chodbě, a kdyby je pracovníci televize neprovokovali, nikdo by o jejich přítomnosti nevěděl.

J. Weiss 17.4.2021 11:18

Milý policejní experta, přečtěte si, co o tom prohlásila dnes sama policie a uvažte, kdo z nás byl bliz pravdě.

J. Weiss 17.4.2021 11:19

Milý policejní experte, přečtěte si, co o tom prohlásila dnes sama policie a uvažte, kdo z nás byl bliz pravdě.

M. Kozák 17.4.2021 10:50

Milej zlatej, autor, jako většinou pálí ostrými , aly vy jen slepou ideo municí. Ano, autor má pravdu, sledujte tok peněz. To co začala pí Lipovská vypadá jen na začátek, ale protože se dá očekávat pokračování, tak se jí dostalo zřejmě takového upozornění. A v toku peněz čt je to asi velmi zamotané. Bylo by zajímavé kam a komu peníze tečou, kdo je všechno na výplatní listině a kdo se obává zveřejnění kolik stojí výroba programů, poměr nákladů přímých a režijních atd atd. Kdyby to někomu nevadilo, tak už by to bylo známo léta.

R. Johnová 16.4.2021 10:20

ČT zakódovat a ať si ji platí ti, kdo ji chtějí sledovat.

Pak si může ČT dělat, co chce a Radě i lidem to bude jedno.

P. Pruner 16.4.2021 8:52

Pan Schneider to napsal objektivně a srozumitelně. Je samozřejmé, že když Rada ČT začala dělat skutečně svou práci, takže křičí lidé přisátí na její cecíky, kteří mají strach, že penězovody budou řízeny jak se sluší a patří. Je třeba nahlédnout pod pokličku údajně veřejnoprávní televize, nikdo nesmí být nekontrolovatelný, nekritizovatelný či neodvolatelný. Zcela věřím, že Policie měla dobré důvody proč dát slečně Lipovské ochranku. Je třeba vyřešit jednostrannost zpravodajství ČT, není možné aby sloužila jen jedněm politikům a byla protivládním médiem - všechny politické strany mají právo být podle své síly také slyšet. Ti kteří nechtějí garantovat nestrannost zpravodajských pořadů ČT by měli odejít.

J. Schneider 15.4.2021 21:12

Možná, že byste si mohl můj text ještě dvakrát-třikrát přečíst, abyste alespoň zhruba pochopil, o čem píšu. Váš příměr je zcela mimo mísu. Nepochopil jste ani ten složitý schvalovací proces udělování krátkodobé ochrany. Policie pochopitelně chráněnou osobu doprovázela všude, nejen tam, kde jste si ji všiml svým předpojatým zrakem.

J. Kyselák 15.4.2021 23:08

Nemám zájem něco takového číst ani jednou, protože soudnému člověku muselo být od začátku jasné, že když na obzoru objeví osoby jako Bobošíková, Veselovský a k tomu se ještě přidá Ovčáček, tak se budou dít věci. To, že se k tomu "boji" o odvolání nepohodlného ředitele ČT Dvořáka přidala i policie, je varovný signál a jistě o to uslyšíme více. Když ne nyní, tak jistě po volbách, tak jak se nyní děje v USA. Tahle sehraná akce pro mdlé mozky ,kde presence policie v budově plné ochranek nemá jiný význam, než podpořit tuhle komedii, které mohou věřit jen tak malé děti, nebo jak vidno i bývalí policisté. Všichni dobře víme, že ta osoba tam byla dosazena jen za účelem dostat veřejnoprávní TV pod "palec" post-komunistické Mafie a to myslím zatraceně vážně. Něco podobného se nyní děje i ve Velké Británii, kde fanatičtí nacionalisté útočí na BBC, která podobně jako ČT zaujímá neutrální pohled na události a nebojí se poukázat i na negativa Brexitu. Buď nemáte potřebný nadhled, nebo jste součástí

K. Dvořák 16.4.2021 2:29

Prý "všichni dobře víme, že ta osoba tam byla dosazena jen za účelem dostat veřejnoprávní TV pod palec post-komunistické Mafie". Já to třeba nevím. Ani si nemyslím, že ČT je zrovna vzorem objektivity a neutrality. A pan generální ředitel, Petr "Popelníček" Dvořák, zjevně není zárukou, že se ČT takovýmto vzorem stane. Nemám silný názor na to, jestli má být odvolán, rozhodně ale nesmí být nedotknutelný. Není se co divit, že i náznak takové změny v instituci, která má obrovský vliv a kterou ročně proteče několik miliard, vyvolá kejhání potrefených husí. Když ale sleduji hysterii a těžko uvěřitelné sprosťáctví některých "osobností", zdá se, že ČT přirostla k některým srdcím a šrajtoflím víc, než je zdávo. A mně, jako ne zcela dobrovolnému přispěvateli do rozpočtu ČT, milo ...

J. Schneider 16.4.2021 11:04

Krásně jste se sám charakterizoval, proto je slovo "soudný" ve vašem případě nutno nahradit pojmem "člověk plný předsudků". Máte ve všem jasno, jen co omrknete naprosté nahodilosti, a věcí samou se už zabývat nemusíte. Na demokracii je příšerné to, že takoví lidé, jako vy, mají svým hlasem možnost eliminovat hlas někoho jiného, kdo se věcí důkladně zabývá a bez předsudků.

J. Schneider 16.4.2021 11:18

Krásně jste se sám charakterizoval, proto je slovo "soudný" ve vašem případě nutno nahradit pojmem "člověk plný předsudků". Máte ve všem jasno, jen co omrknete naprosté nahodilosti, a věcí samou se už váš bystrý mozek zabývat nemusí. Vaším ideálem je BBC, která zakázala Monty Pythony (jejichž skeče v dobách své bývalé slávy sama produkovala!). Holt, zjevil jste přemýšlení doby, kterou jsme chtěli všichni mít už za dávno minulou ...

M. Jandáková 16.4.2021 23:09

.."soudnému člověku muselo být od začátku jasné, že když na obzoru objeví osoby jako..., tak"...

TAK to je dobrá parodie na definici "soudnosti!" - ))

M. Jandáková 16.4.2021 23:10

.."soudnému člověku muselo být od začátku jasné, že když na obzoru objeví osoby jako..., tak"...

TAK to je dobrá parodie na definici "soudnosti!" - ))

J. Kyselák 15.4.2021 23:12

Veselý:-/

J. Kyselák 15.4.2021 20:57

Nesouhlas. Vše to bylo jen laciné, až dětsky naaranžované divadlo , které mělo pošpinit opozici.

Bývalý policista by takový laciný tah mohl prohlédnout. A kdo nakonec potřebuje ochranku, když ho pořád doprovází "battle ship" Bobošíková? Příklad, pokud bych chtěl pošpinit nepříjemného souseda, tak zavolám policii, že mi někdo vyhrožuje zabitím a potřebuji jejich pomoc.

Na souseda ani nemusím poukázat jak na podezřelého, protože všichni ví, že máme dlouhodobé problémy ohledně (na.př.)společného vjezdu. Bylo by ale zajímavé zjistit, odkud ten příkaz k přidělení policejní ochranky, navíc ve veřejných prostorách ČT, kde se nějaký útok dá těžko předpokládat vydal. Člověk nemusí být potomek Sherlocka Holmese , aby mu nějaké souvislosti nedošly.

F. Kusák 16.4.2021 12:40

K paní Bobošíkové nemám žádný vztah a co dělá a čím se živí, je mi naprosto jedno. Jen mi prosím věcně sdělte, čím se paní Bobošíková provinila. To, kromě vašich emocionálních výlevů, není jasné z vašeho příspěvku zřejmé. Také byste se měl zamyslet nad tím, zdali je v souladu s etickým kodexem média veřejné služby, aby generální ředitel ČT vyvíjel podobné podnikatelské aktivity ve vztahu ke společnosti, v které je vrcholným managerem. Nehledě na to, že by mě zajímala třeba manažerská smlouva pana GŘ, která mu jistě takovou činnost nepovoluje.