Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 29.4.2018 17:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
EL je úspěchem českého národa.

Bylo by to jinak, kdyby místo "České republiky" bylo napsáno "Českého národa". Rozhodně úspěch EL nebyl úspěchem politiků, kteří Sazku, slepici snášející zlatá vejce pro sport a TV, nechali Hušákem vytunelovat a podruhé privatizovat, aby zlatá vejce snášela jinam - do soukromých rukou dle záměru politiků. Zákon č. 202 Sb. "O loteriích a jiných podobných hrách" pozměnili tak, aby výtěžek nešel do veřejněprávní oblasti.I tak ale ten příspěvek státu 4,5 mil. za rok nebyl zanedbatelný. A zahraniční sponzoři se ozvali, teprve až byla mistryní světa na snowboardu a oni na tom vydělali. Na jejím růstu se nepodíleli. Vyrostla tady, bydlí tady, čeština je její mateřština, má české rodiče a rodinu, naučila se v Krkonoších, je tedy "naše" a nikoli třeba Němka nebo Rakušanka. Máme ji rádi, je naše, dělá nám radost a jako národ jsme na ni právem hrdi. EL je úžasná.Navzdory politikům.

Můžu mluvit jen za sebe.

Jsem rád, že můj kmen je tak dobrý, že se dokáže vypracovat na světovou úroveň. Něco z toho odlesku totiž padne i na mě, ač jsem se na jejím úspěchu vůbec nepodílel. Je to věc příslušnosti k národu. Obdivuji Američana Lendla, světoběžníka Jágra, Angličana Petra Čecha, Američanku Simmonsovou. Jsou z mého kmene a to je ten zdroj mých sympatií. Obdivoval jsem třeba Rusa Salnikova, když na 1500m v každé stovce plaval pod minutu, což bývala nepřekonatelná hranice a on ji překonal 10x za sebou - ale tím to haslo, nebyl z mého kmene. I ten Franta JáSuTakŠťastný, který sice nebyl etalonem inteligence. je mi sympatičtější, než ta 15letá Američanka, která v téže době přeplavala kanál tam i zpět ve stejném, možná i v lepším čase. Je to prehistorická příslušnost ke kmeni - můžete to potlačovat jak chcete - je to tam. Karel Čapek, to je otázka srdce - mohli být i někteří lepší, ale tohle je můj národ, můj kmen. Ester Ledecká je tam rozhodně patří.

Nemá to nic společného se státní příslušností, ani

Študent zasloužilým vychovatelem

Student sociální a kulturní ekologie na FHS UK. Svůj odborný zájem orientuje na imaginace budoucností a jejich interakce se životním prostředím. V Centru pro otázky životního prostředí UK se jako editor podílí na chodu recenzovaného periodika Envigogika. Články s ekologickou tematikou publikuje například na platformě Enviwiki.

Kdo nečetl neuvěří. Mladík, který naprosto netuší (orientuje se na imaginaci budoucnosti - zjevně si studia platí z vlastní kapsy, aby českému národu nic nedlužil) Publikuje v "platformách" s impakt faktorem NULA, které snad nemají ani editora. Tak tento mladík ví, jaká mezinárodní brnkačka je vychovat dítě od porodu, přes plenky až k teenager a dovést dívku k mezinárodní úrovni. Dědeček Klapáč zjevně reprezentoval Fidži a táta s mámou převážně žili v USA, takže Študent má zaručeně pravdu. Až dostuduje imaginaci budoucnosti jistě bude požadovat zaměstnání odpovídající dosaženému vzdělání, ale nejlépe zůstane na škole nebo bude čerpat dotace a granty v periodiku

...

přežitek to rozhodně není, každý bude hrdý na krajany a rodáky, holt to tak je sociálním inženýrům, filosofům a murdlantům navzdory. S příspěvkem státu to nemá nic společného.

ad zničený Zimní stadion

To je jako s Nobelovými cenami. Z tisícovek nobelistů si budeme doma donekonečna omílat ty naše (všehovšudy) dva a vystačíme si.

Z desítek medailistů si daný národ si vybere toho "svého", jeho disciplina nabude planetárních rozměrů, ostatní zmizí. Třeba Němci či Korejci, by letos měli poskakovat o metr výš než Češi na staromáči.

To, jak sporné je tvrdit, že jde o náš úspěch ukazují třeba právě rychlobruslaři asijští. Až se tento stát nebo Praha zmohou na jeden jediný pořádný stadion kde lze trénovat děti, dorost, vcholově, až Sáblíková a spol nebudou muset jezdit kdoví kam, pak můžeme tvrdit, že jde o naše vítězství.

PS

Nezákonný demoliční výměr na historický Zimák na Štvanici dal na Odbor výstavby MČ Prahy v pátek odpoledne, v sobotu v devět se zakously bagry, do pondělka stadion poničily tak, že již nebylo o čem jednat (zde děkujme ODS, především poslankyni Udženii,ale druzí nejsou lepší).

Ano, je to i úspěch České republiky

Dnešní Respekt: "(příspěvky od státu) v případě Ester Ledecké po sečtení všech položek z veřejných zdrojů činí 4,8 milionů korun za rok 2017". Celkové náklady na jednu její sezónu prý činí 7 milionů. Ale především je hezké vědět, že při příznivé konstalaci může ve světě uspět i někdo, kdo se na prkně a na lyžích naučil ve Špindlu.

je to především její osob ní úspěch,

upřímně jí ho přeji, jsem hrdý že občanka ČR nás ve světě takto pozitivně proslavila, ale rozhodně to není úspěch státu - proč by měl být?! Proč bych měl jako malý dílek státu poskakovat s ostatními na náměstí "kdo neskáče není Čech"a psychologicky se přiživovat na úspěchu někoho jiného, a falešně posilovat umělé sebevědomí? Zvláště, když jsem pro něj osobně nic neudělal? Nechci a nebudu se podřizovat pravidlu, kterým mocní zabavují masy = "chléb a hry" - je to slabé, laciné a pokrytecké. Úspěch Ester Ledecké je úspěch konkrétního člověka zaplacený jeho vůlí, snahou, uměním, odříkáním a touhou uspět - nemám pocit, že je to i můj úspěch, spíš cítím, že bych se měl sám (měl jsem se sám) více snažit o svůj úspěch - ať už ve sportu či čemkoliv jiném. Nejsem přesvědčen, že podpora vrcholového sportu by měla být prioritou státu - určitě ne v době, kdy máme více a více obézní mladou populaci, kdy kluci neumí vylézt na strom, děvčata neudělají kotoul vzad, kdy celková fyzická úroveň mladé pop

Článek je úplně vedle

Samozřejmě, že Ester vděčí za svůj úspěch českému lidu. Český lid hojně navštěvoval srágoroidní muzikály otce Janka, a houfně si kupoval i Jankova neméně nevydařená cédéčka, čímž rodině poskytl prostředky, z nichž tato pak financovala sportovní růst dcery ještě v dobách, kdy kokakola a další nadnárodní sponzoři byli v nedohlednu :)

Re: Článek je úplně vedle

... a máte nějaké vysvětlení, jak se tyto, podle vás srágoroidní muzikály dostal na prkna v New Yorku a v Korei? Nebo jste sem jenom nablil závistivý příspěvek od neschopného a zakomplexovaného čecháčka?