Diskuse k článku

Je třeba se německé dominance Evropy obávat, nebo se na ni těšit?

Na článek Václava Makrlíka Směřuje současná Evropská unie k říši národa německého? zareagovali Jakub Kučera a Lukáš Rejzek. Dle nich obsahuje zajímavá fakta a myšlenky, ale i sporná tvrzení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Zapletal 16.5.2020 6:46

nialistického postavení a neobyčejně hbitě obsadilo všechny naše velké podniky a dokonce i supermarkety s potravinami. Výsledkem je obrovský příjem do pokladny Německa, u nás z oněch zhruba 500 md ročně jen z dividend, většinou západních firem, když nepochybně největší podíl z této částky má Německo. Je otázka, do jaké míry vlastně Německo ekonomickým pánem Východní Evropy už je. (A dělá to chytře: dát u nás v době koronaviru zaměstnancům bývalé Śkodovky 80 000 tuzéru není jen tak).

Nesmíme zapomenout ani na to, že po druhé světové nacistická tajná služna nedoznala změn a v egyptsko-izraelské válce převzala veškerou egyptskou protižidovskou válečnou propagandu. A že jí to šlo! Jak známo, v krizových chvílích ani tak nerozhodují občané, ale ony stálé, vlastenecké instituce.[>-]

S. Zapletal 16.5.2020 6:06

Nevím jakého věku jsou diskutující pánové. Zda si pamatují druhou světovou. jesliže nikoli, pak se obávám, že jde o snílky. Abych ovšem nebyl podezříván, že jsem předpojatý uvedu, že si myslím, že chápu počínání USA i Německa. není pochyb, že Německo po druhé světové si USA vybraly jako četníka budoucí Evropy, pochopitelně svého četníka. Bylo to v zájmech USA. Němci za to dostali úžasnou ekonomickou podporu, využili toho, že "nesměli" mít silnou armádu (ovšem třeba první dělostřeleckou raketu Honest John už měli v armádě kolem roku 1958, tedy po málo více než po deseti letech po válce).

Poznal jsem se s několika významnými německými manažery. Němci využili velkorysosti Američanů úžasně, výsledkem je jejich dnešní postavení. Ovšem situace se značně změnila po sjednoscení Německa, proti němuž neobyčejně brojila paní Tatcherová. Nešlo ani tak o Východní Německo samé, ale o to, že pádem "Říše zla a jeho východoevropských satelitů", jak se vyjadřoval Reagan se Německo vyhouplo do pozice novodobého , unesme to aspoň na chvíli, neokolo

J. Šilhan 15.5.2020 17:03

Všimněte si, že pan Makrlík si svůj článek vystačil s hesly nacistů, Karlem Velikým a Sňatky z rozumu, kdežto autoři tohoto článku se pachtí se zdroji a zastarale se snaží opřít názory a tvrdá čísla.

Budoucnost patří panu Makrlíkovi - alespoň tady u pana Léka.