Diskuse k článku

Jak zabránit erozi pravdy

Eroze pravdy je syndromem moderní doby v USA i v Česku a v obou případech vede k poklesu důvěry v politickou reprezentaci a rezignaci části populace na veřejné dění. To ohrožuje nejen společenskou debatu, ale také národní zájmy naší země. Návrat k normálu je velmi obtížný a měl by začít sebereflexí každého z nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Výborný rozbor současné situace.

Rozbor, který má v poslední větě pod článkem větu (článek vyjadřuje osobní postoj autora), která je sama o sobě erozí pravdy v článku obsažené. Uvedu příklad. Před týdnem jsem dostal dopis podepsaný ředitelem odboru MPSV ČR T. Machancem, ve kterém v zastoupení ministryně práce prohlašuje čtyřicetistránkový audit státního důchodového systému (slideplayer.cz/slide/13563954/), za "názor". Je to oficiální popření objektivních faktů, přestože existuje přímo v předloženém materiálu dostatek dat o jejich pravdivosti. Následně pan náměstek sděluje, že bude ustavena již čtvrtá (!) komise pro důchodovou reformu (předcházející komise byly Bezděkova komise, Poradní expertní sbor, Potůčkova komise). Tím ministerstvo práce jen říká, že ignoruje pravdu o státním důchodovém systému a místo rychlého a sofistikovaného řešení situace bude dále hledat řešení předem odsouzená k nezdaru. To všechno jen z toho důvodu, že bankovní lobby s penzijními fondy se nevzdává snahy o tunelování státního důchodového sy

0/0
18.3.2018 11:05

I. Patta 677

Re: Výborný rozbor současné situace II.

To všechno jen z toho důvodu, že bankovní lobby s penzijními fondy se nevzdává snahy o tunelování státního důchodového systému. V již zrušené variantě šlo o tunelování 10,7 % (3 % z 28 %), z odvodu sociálního pojištění každého klienta penzijních fondů.

0/0
18.3.2018 11:08