Diskuse k článku

Jak se Stiglitz ani Krugman nemýlili

Dva nositelé Nobelovy ceny za ekonomii před řeckým referendem shodně naznačovali, že Řekové odmítnou reformní návrhy ECB a MMF. Podle Josefa Stiglitze eurozóna nikdy nebyla demokratickou institucí. Paul Krugman se domnívá, že vytvoření eurozóny bylo osudovou chybou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Je velmi neinteligentní,

označovat ECB a MMF za viníky stavu, do kterého se Řecko dostalo. To se tam totiž dostalo vlastní vinou a vlastními svobodnými rozhodnutími! A vyvozovat z toho, že je Eurozóna nedemokratická, jak činí pánové Stiglitz a Krugman je známkou čehosi nedobrého v myslích těchto pánů. Řecká politická reprezentace nikdy nedospěla k úvaze, že udržet řeckou životní úroveň jen na turistickém ruchu a malozemědělství a při míře svinčíku v hospodaření a státní správě je nemožné a je třeba s tím něco dělat. Místo toho platila renomované instituce, aby jí fixlovaly statistiky a na rozhazovačný život si brala úvěry. Teď to prasklo a Řecko musí platit. Není na tom nic nedemokratického a poškozujícího. Je to normální stav. Dluhy se platí a je normální je platit. Pokud kdokoliv, byť nositel Nobelovy ceny, tvrdí cokoliv jiného, mluví z cesty!

0/0
10.7.2015 16:37
Foto

Starec

Re: Je velmi neinteligentní,

Řecku vládne zkorumpovaná elita jako každému závislému státu (včetně České republiky). Neúměrné dotace sloužily i ke zkorumpování řeckých mas - představte si vojenskou diktaturu ve strukturách EU. Proč musí být Řecko členem EU? Protože musí být spolehlivým článkem NATO. Spolu s Tureckem tvoří "zátku", která může snadno blokovat ruskou černomořskou flotilu v Černém moři. Stalin by určitě Československo, Maďarsko a Rakousko (do r.55 sovětská armáda držela východní Rakousko i s Vídní) za Řecko nebo Jugoslávii vyměnil. A ani dnes NATO (USA) Řecko "vyměnit" nehodlá. Proto sledujeme absurdní politicko-ekonomickou komedii. Evropa Řecko v EU a Eurozóně udrží. Pokud možno penězi, nikoli "černými plukovníky".

0/0
17.7.2015 19:51