Diskuse k článku

Jak mluvit s BIS

V sobotu vydaly LN zprávu, že se bývalá první náměstkyně Hana Marvanová sešla se šéfem civilní rozvědky ohledně vlivu podsvětí na justici. V neděli ministryně Helena Válková uvedla, že jí k tomu žádné pověření nedala. Náměstek Jan Štern poté pro LN potvrdil, že „z úst paní ministryně zaznělo, aby v té věci náměstkyně s BIS jednala“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Zeman 421

Autor si asi plete rozvědku s kontrazozvědkou,

tedy BIS. :))

0/0
10.6.2014 22:15
Foto

J90i78b 65J57i63b 5474124227327

Dáma s nadhledem & pomstychtivá hysterka

Také jsem měl tu čest shlédnout v článku uvedené otázky VM a jen s úžasem jsem hleděl na paní Válkovou, která v nich když mluvila o Haně Marvanové, působila dojmem pomstychtivé hysterky…

Přitom do té doby jsem paní Válkovou vnímal jako zralou dámu s nadhledem… ta jako by se někam vytratila.

K článku samotnému není co dodat.

0/0
10.6.2014 19:51

Osobnost a činy paní Válkové mi připomínají

p. Špidlu Vysoce vzdělaný optimista, který není schopen vidět realitu vystouplé kostky v chodníku a tak si na ní při elegantní chůzi rozbije nos. Jsem zvědav jak se o ni Babiš postará? Když jsem slyšel v neděli Prachaře tak jsem si vzpomněl na Interview s Randákem, kde Randák předpovídal, že Babiš brzo zvolní a pak se uvidí. Skoro se mi zdá, že měl Randák dobré informace. Samozřejmě válka se nedá vyhrát jednou bitvou a ve válce se musí i ustupovat.

0/0
10.6.2014 16:14
Foto

V.Hricák

Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

ať se podívá,kdo je podepsaný pod rozhodnutím NS v případu rozhodnutí o nedotknutelnosti svaté trojice z ODS.Například.Na to si opravdu nemusím dlouhými penězi platit BIS.Inu jak se říká,kdo nechce vidět nevidí,kdo nechce slyšet neslyší.Osobně jsem ANO nevolil a pokud Válková a spol. nezmění přístup, měli by tak učinit i ti, co je volili.Můžou částečně napravit ekonomiku, můžou přidat na důchodech, ale pokud nebude napravena justice,nikdy tady nebude pořádek.Tu,po trpkých a v několika případech i osobních zkušenostech, považuji za nejdůležitější, a bohužel nejslabší článek české společnosti.

0/0
10.6.2014 5:53

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

NS pouze vrátil řízení do rámce právního státu. Policie a soudce v této kauze hrubě porušili zákony a vy tomu tleskáte? Vy byste jistě podepsal žádost o trest smrti pro Horákovou?

0/0
10.6.2014 7:17
Foto

V.Hricák

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Návratem k právnímu státu myslíte handlování přikryté zákonem?Kdy se kupčí s penězi daňových poplatníků a toto kupčení považuje NS "politickým jednáním" kryté poslaneckou imunitou?Pokud bych to jenom lehce přehnal,mohla by být poslaneckou imunitou beztrestná i vražda na půdě parlamentu.Když už je krytá loupež.

0/0
11.6.2014 6:36

J. Schneider

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Opakujete starou desinterpretaci. Výrok Nejvyššího soudu pouze znamenal, že vzdání se mandátu nemůže být součástí trestného činu, protože je kryto imunitou. Nejvyšší soud však připustil možnost dalšího trestního stíhání ve věci, bude-li splněna tato podmínka. Ozývaly se pak hysterické hlasy, že poslanci mohou ve Sněmovně loupit, vraždit a podobně. Chytlavé to bylo pro všechny zabedněné šiřitele blbých nálad. Kdo si však dal práci a popřemýšlel, zjistil, že výměra imunity předsedkyní NS je skvělá: imunitou je kryto vše, co nemůže dělat "prostý občan".

Jak to je potom s vražděním a loupením? Kryty imunitou nejsou, stejně jako korupce, protože těchto trestných činů se může dopustit každý občan. Co je tedy kryto imunitou, co nemůže udělat "prostý občan"? Nu, nemůže přijmout, vykonávat a eventuálně vzdát se mandátu. A to je kryto imunitou. Pouze a právě toto.

Což tedy znamená, že vypustí-li žalobce z konstrukce stíhaného trestného činu právě ono vzdání se mandátu, může pokračovat v krasojí

0/0
12.6.2014 1:05
Foto

V.Hricák

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Jestli si dobře vzpomínám,tak István požádal NS o nějakou definici,co je míněno jednáním kryté imunitou.Buď mi něco uniklo,nebo se nedočkal odpovědi.Nešlo o vzdání se mandátu.Osobně mi vadí,že to bylo výměnou za místa v dozorčích radách.A Kalouskovo argumenty,že vyměnili poslanecké platy za mnohem nižší,moc neberu.V českých zemích bývá častým zvykem,že platy v takových funkcích slouží spíš jako kapesné.Skutečný zdroj příjmů pak skýtá rozhodovací pravomoc dané funkce,která tak souběžně vytváří a živí korupční prostředí.Viz případ Aleny Vitáskové.

0/0
12.6.2014 6:30
Foto

K19a25r63e78l 17P45l60í81h91a74l 2549705358381

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Zdravím Vás p. Hircák. Obávám se, že podstatou vzdání se mandátu těchto tří poslanců nebylo získat teplé místečko výměnou za zvýšení daní (tak zněla oficiální verze), nýbrž má to širší spojitost s vyšetřováním korupce kolem ODS. Pro zajímavost: Šnajdr a Tluchoř seděli ve VZP v době, kdy ji přes víceméně účelovou firmu dojil Janoušek či se vydával časopis Pojištěnec. Situace je značně propletená, jak známo z kauzy Nagyová. Předpokládám, že vzdaní se mandátu mělo za úkol dostat tyto poslance zavčasu z očí a udržet vládu ještě chvíli u korýtka. Nevěřím ani omylem, že jim šlo o nezjištný boj o ryzí pravicové ideje (nízké daně). Ony náhradní funkce byly jakousi satisfakcí a řešením v zoufalé situaci než-li úplatkem.

0/0
12.6.2014 7:56
Foto

V.Hricák

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Díky za informace.Pokud je to pravda,myslím,že je o důvod víc,aby policie poskytovala více informací o vyšetřování politiků i v jeho průběhu.Jsem přesvědčený,že právě politici by se měli vstupem do politiky automaticky vzdát svého soukromí.Je to něco za něco.Pokud volají po ochraně svého soukromí,neměli do politiky vstupovat.Volič,potažmo daňový poplatník by měl mít právo na informace spojené s jejich výkonem.Zejména pak,jsou li vyšetřováni pro nějakou nezákonou činost.

0/0
12.6.2014 13:16
Foto

K58a41r69e69l 62P31l29í78h52a87l 2989185708561

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Pokud si dobře pamatuji, tak zpětně po provalení kauzy Nagyová vychází, že v době vzdání se mandátu už bylo podsvětí "napíchnuto". Předpokládám, že ryby v rybníce zaznamenaly jakýsi pohyb a vyplašily se. Všimněte si, prosím, že Janoušek je zatím u soudu především v souvislosti s dopravní nehodou, jinak ho očtř zatím nechávají v klidu. A na zabavené peníze u něj doma před rokem se už také zapomnělo. Zatím... Řekl bych (a tajně doufám), že na SZ nebudou až takoví troubové.

0/0
12.6.2014 16:41
Foto

V.Hricák

Re: Jestli chce ministrině Válková znát nějaká jména

Víte,já jsem se již smířil s tím,že nakradené peníze už daňový poplatník nikdy neuvidí.Pokud se máme ale odpoutat od minulosti,je nutné udělat nějakou pomyslnou tlustou čáru,od které by jsme se mohli odrazit někam k lepším zítřkům.A tou by měl být nějaký trest viníkům současného stavu a především očištění justice a policie.Měl by tím být vyslán jasný signál Janouškům a Ritigům,že tudy cesta nevede.Nebo to jednou doopravdy špatně dopadne.Myslím,že lidem je obecně vcelku jedno,zda žijí v komunismu,nebo kapitalismu.Je jim vcelku i fuk,zda žijí v EU,nebo mimo ní.Chtějí se mít prostě jenom dobře.Chtějí mít práci,za ní spravedlivou odměnu a trochu zábavy po práci.Jsem přesvědčený,že i lidem na Ukrajině by bylo jedno,zda budou v EU.Spíš jim šlo o to,že tam místní bosové kradli tak,že to položilo celý stát.V přiblížení se k EU tak pouze vkládali naděje na zlepšení stavu,který by EU za ně stejně nevyřešila.A jak to nakonec dopadlo vidíme.

0/0
13.6.2014 6:32
Foto

P53e34t43r 31P85o96r15a76d12y 7483524943139

BIS a korupční justice II

Když se soudíte, vše posvětí Nejvyšší soud, kde konkurzní věci má na starosti pan Krčmář (hádejte, čí je to manžel) - spoluautor insolvenčního zákona, ve kterém jsou ustanovení jinde v Evropě nemyslitelná (např. že insolvenční soudce nemá žádnou odpovědnost atd.). V Brně je ještě místopředseda soudu, pan Kozák, ten se hlásil na flek po Pořízkovi, což vyvolalo zděšení. Pan Kozák je stejná legenda jako Krčmářová (poznala to i např. Česká spořitelna), ministr Pospíšil se jej snažil sundat z taláru, ale nakonec sundali jeho (nástupce ministr Blažek, kamarád Kozáka, všechny žaloby na Kozáka stopnul).

BIS tohle všechno ví, komu to má referovat, když ti lidi na ministerstvu jsou svázáni s touhle skupinou. Vemte si jen odbor dohledu nebo odbor stížností - pánové Bednařík a Vodrážka - ti vše bezpečně stopnou. Chápu Marvanovou, že to bylo neřešitelné bez radikálního otřesu. Paní Válková je buď součástí systému (pak ji BIS nemůže informovat) nebo je jen ješitná a blbá k tomu.

0/0
9.6.2014 13:41

Vámi popisované procesy pane Mrazený,

přesně odpovídají teorii teorii katabolického kolapsu definovaného. Josephem Tainterem a Johnem Greerem . Stručně řečeno, katabolický kolaps je proces, v jehož průběhu společnosti ve stadiu úpadku kanibalizují svou infrastrukturu, aby naplnily své bezprostřední potřeby, a tím urychlují svůj vlastní zánik. Vztahy mezi zdroji, kapitálem, odpady a výrobou vytvářejí základ pro model kolapsu, v němž výroba nedokáže naplnit požadavky na obnovu existujícího kapitálu. Společnosti čelící takovým krizím po vyčerpání základních zdrojů riskují katabolický kolaps, cyklus pozitivní zpětné vazby, při němž se snižuje celkové množství kapitálu, který se postupně mění v odpad. Tento model bere v úvahu hlavní rysy historických příkladů rozkladu civilizací a nabízí paralely mezi procesy sukcese v mimolidských systémech a rozkladu lidských společností.

0/0
9.6.2014 19:15
Foto

V.Hricák

Re: BIS a korupční justice II

Pokud je vše pravda,nenapadá mne řešení.Změnu může provést pouze námi zvolený zástupce-politik.Ten se nedostane na volitelné místo bez podpory nejvyšších stranických špiček, které jsou ovšem ve vleku justiční mafie.Pokud se nějakým omylem do vedení resortu dostane člověk prahnoucí po nápravě, je okamžitě korumpován, kompromitován, zastrašen, nebo odejit.Asi začnu volit komunisty. Ne, že bych to považoval za správné. Ale alespoň to dává nějakou naději.Díky izolaci, ve které se po převratu ocitli, asi nemají na mafii vazby.Opravdu mne nenapadá žádné klidné řešení současného stavu.

0/0
10.6.2014 6:46

Re: BIS a korupční justice II

Ok

0/0
10.6.2014 11:24
Foto

P37e67t77r 60P92o33r59a22d94y 7183764973129

BIS a korupční justice

V textu pan Schneider píše, že konkrétní jména soudců BIS nezveřejnila. Není nutno, ta jména jsou všeobecně známé, největší kauzy dělá Krajský soud v Brně. Soudkyně Krčmářová (můžete si počíst i zde: http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/senator-soudkyne-kradla-i-v-brne20080730.html ) celou dekádu řídí "úspěšné" konkurzy. Jen v Brně je možné, aby insolvenční správce byl opakovaně jmenován předsedou soudu (pan Pořízek) ke stále stejnému insolvenčnímu soudci (byť zákon vyžaduje nahodilost při jmenování). Jen v Brně je možné, aby správce prodával majetek za půl procenta tržní ceny a kupcem byl kamarád správce. To všechno lze, protože to má punc zákonnosti, ty konkurzní majetky se prodávají v dražební kanceláři, kterou ovládá paní Koutná (manželka policejního prezidenta Zlínského kraje). Když se někdo ozve, začne ho stíhat státní zástupce napojený na uvedené lidi (příbuzensky či majetkově). Když se soudíte, vše posvětí Nejvyšší soud, kde konkurzní věci má na starosti pan Krčmář (hádejte,

0/0
9.6.2014 13:40

uz i schneider pochopil

kam patri soudružka valkova .. bravo

0/0
9.6.2014 12:21

J. Václav

Zakopaný pes je venku

to je jisté a zapáchat bude hodně dlouho paní ministryni Válkové hned pod stolem. Myslím, že právě nyní by se měli angažovat ti žvanící poslanci, kteří se chytají kdejaké pitomosti, aby se prezentovali. Je jedno, zda tomu rozumí, či ne, hlavní bude, že pes bude stále smrdět. Moc bych si přál, aby z toho zamrzl úsměv hlavně stále se přiblble smějícímu premierovi Sobotkovi, protože myslím, že on bude právě tím antouškem, který se pokusí psa opět pohřbít. Hanu Marvanovou mám léta rád a tentokrát u mně klesla, od takových problémů se neutíká.

0/0
9.6.2014 12:04
Foto

V.Hricák

Re: Zakopaný pes je venku

Třeba neutekla.Třeba jí někdo upozornil,že má zatím živé a zdravé děti,nebo vnoučata.Každý člověk má slabé místo a tahle sorta lidí se hned tak něčeho nelekne.Mnohdy může dělit lidský život  od smrti pouze mlčení.

0/0
11.6.2014 6:42
Foto

J96a85n 70K91u69l54i37h61r70a28c12h 9453202457286

Očista výkonu práva je nejdůležitější ze všech kroků

Tři poznámky, které vyústí v to, proč je očista justice a emancipace odvážných, morálně čistých a nezkorumpovatelných státních zástupců a policistů klíčová pro reformu státní správy a mnohem důležitější než Zákon o státní službě, jakkoliv nesnižuji jeho význam. Zákon bez očisty systému výkonu práva je k ničemu, bezzubý. Očista výkonu práva ruku v ruce se zákonem, který by chránil státní správu před masovou výměnou pracovníků s každou výměnou na špici úřadu by byl největší impulz, který české ekonomice ze strany politiků lze dát. O ostatních dopadech pro českou společnost ani nemluvím.

1. Exekutivní nezkušenost je problém vždy, když na vysoké místo ve státní správě přichází někdo zvenku,  z prostoru mimo existující vazby, s výjimkou těch, kteří ve státní správě dříve působili a se ctí odešli. Potřebnou zkušenost nelze nabýt  spoluprací se státní správou z jakékoliv úrovně: ani z akademické oblasti, ani z poradenství pro vládu, sokonce ani ze Senátu a PSP. I H. Marvanová se na překvapení

0/0
9.6.2014 11:27
Foto

J95a48n 12K40u72l90i88h58r73a71c31h 9353212967186

Pokračování 1

na překvapení,

která ji v exekutivě čekala - překvapení, vyplývající z podstaty a

charakteru fungování, nikoliv z morálních aj. rysů konkrétních úředníků -

stěžovala. Korupční síť v pozadí  této nezkušenosti dokonale využívá, protože ona má fungování státní služby v malíčku! Konflikt mezi dostatkem zkušenosti s chodem státní správy a nepropojeností s korupční sítí tu existuje a existovat bude. Zákon o státní službě ho má omezit ztížením výměn úředníků . Pokud tomu ovšem nebude předcházet podstatné odstřížení vlivu zákulisní mocenské sítě

na státní službu a skutečným potrestáním všech porušení zákona, bude

zákulisní síť reformě státní správy radostně tleskat:  její tykadla na úřadech se stanou  skoro nevyhoditelnými! 2. V rámci ústřední státní správy je proto, ač si můžeme myslet, co chceme, ministerstvo spravedlnosti v současnosti naprosto klíčové! Samozřejmě, ministerstvo financí je ještě důlěžitější, protože vždy může utnout peníze na jakoukoliv smysluplnou činnost, a tím ji zastav

0/0
9.6.2014 11:37
Foto

J94a24n 74K17u51l44i52h56r33a82c40h 9253882737316

Pokračování 2

a tím ji zastavit. (Ukrojení rozpočtu nepohodlným je

standardní nástroj z kapitoly 1.1.1. , jak paralyzovat příliš akční útvary,

úřady nebo jednotlivé ministry. "Zlobíš,  přijdeš o rozpočet. Pak

můžeš jedině žvanit, bez peněz nic jiného neprovedeš. ) Uplatňuje se to hodně,

protože proti vyhozením oblíbených osob se veřejnost občas bouří, zatímco o

jejich paralyzaci odnětím rozpočtu se ani nedozví.  (I tiskovku by museli dělat na chodníku, čemuž zase městská část umí zabránit, anebo v hospodě, kterou si sami zaplatí, což pak ovšem státní úřady rády kvalifikují jako porušení zákona o nakládání s infomacemi, na soukromé akci mluvili o aktivitách ministerstva.)  Tedy ač se pro rozjezd hospodářství mohou někomu zdát klíčové veřejné investice, někomu jinému lepší zákon o veřejných zakázkácha někomu lepší dokončení infrastruktury a pro někoho otevření trhů,  v současnosti vše z toho bude bez možnosti spolehnout se na spravedlivý výkon práva hluché. Větší investice potečou dál do stejných záku

0/0
9.6.2014 11:47
Foto

J24a12n 58K88u80l58i98h32r39a36c18h 9373962297476

Dokončení

do stejných zákupisních sítí, důraz

na infrastrukturu dodá těmto sítím zakázky a případná 50. verze Zákona o veřejných zakázkách bude (opět) aplikována tak, aby dále přihrávala těmto sítím, anebo zcela paralyzovala systém. Bude se jen dál zvyšovat příjmová nerovnost v české společnosti, nic víc. Pokud jde kvalitu vzdělávání jako klíčovou pro dlouhodobý rozvoj společnosti, bez výše uvedeného se také nezlepší nic. Nekompetentní lidé kompetentní rozhodnutí neudělají a státní správa, která z principu nemá být kompetentní - zákulisí v ní potřebuje kombinaci všehoschopných doplněných o vatu neschopných, kompetentní rozhodnutí v zájmu celé společnosti neudělá.

3. Z tohoto hlediska je alarmující,

že do čela MSp byla postavena kádrová rezerva komunistů, žena která si

přihlášku do KSČ podala s nástupem tuhé normalizace(!!!!!) a dnes sedí na

prameni klíčových změn pro budoucnost ekonomiky a společnosti. Své myšlení odhalila u V. Moravce dokonale.

0/0
9.6.2014 11:59