Diskuse k článku

Jak chceme vyvážet svobodu?

V neděli odvysílala soukromá televize Nova další díl seriálu „Kriminálka Anděl“, který není dokumentárním dílem, ale patří do ranku hrané tvorby. Toto je důležité předeslat, protože vzbudil odezvy ze strany politiků, duchem zarostlých v dobách, které sami uzákonili jako doby nesvobodné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Podívejme se na to z druhé strany.

to je pěkné, když onanym s prokomunistickými a proputinovskými žvásty má vercajk, který před pětadvaceti lety určitě vyznával, vložený ve vlajce EU

0/0
22.10.2014 12:14

J. Václav 261

Nesmysl, Sověti pracovali 30 let na tom,

aby se Afganistán stal součástí tábora socializmu a to se mu podařilo. Odpor k tomu byl čistě vnitřní, něco jako Pražské jaro v roce 1968, včetně následné invaze Sovětů, zlikvidovat vnitřní afgánský odpor proti komunizmu. Svádět to na CIA je hloupost. Afgánci prostě komunizmus nechtěli.

0/0
22.10.2014 12:48

J. Poděbradský

Re: Nesmysl, Sověti pracovali 30 let na tom,

jestli nekdo neco chtel nebo nechtel je vec druha, ale mluvil jste o zahajeni valky a tu zahajili 6 měsíců před následnou internacionální pomocí CIA, Babrak Karmal jen následně požádal CCCP o obranu před mudžahedíny alias Alkaida alias ISIL....... Byla to past na Sovety ze strany CIA a perfektně vyšla

0/0
22.10.2014 14:00
Foto

Jiri Janecek

Re: Podívejme se na to z druhé strany.

No, ja nevim, kolik presne procent nelegalni opiatu v Evrope ma puvod v Afghanistanu a kolik trhu drzi Kosovci... Ale pocet americkych sil v obou techto zemich je celkem vysoky a ja opravdu moc neverim tomu, ze vsechno se to prevazi v osobnich autech pres 3000 kilometru a zeme jako Iran, Irak, Syrie, Turecko... Kde v lepsim pripade neni poradna silnice, v horsim celkem neadekvatni tresty za drzeni omamnych latek...

0/0
22.10.2014 11:58
Foto

Jiri Janecek

No, proste se ukazalo...

... ze pani nabijecka policejniho ex-prezidenta je bl*a k*ava... (podle JSch tedy uz byvala...)

Pockat, asi mam flashback... To uz jsem nekde rikal... Aha, pod clankem pana Schneidera o neudeleni cestneho obcanstvi Frantisku Krieglovi... Prece jen jsou na svete nejake trvale hodnoty.

Novinkou je Hamacek...

0/0
22.10.2014 10:16
Foto

V.Hricák

O poslední větě vašeho článku,

pane Schneidere,přemýšlím už dost dlouho.Čtvrt století předvádíme světu,jak nefunkční může být demokracie v českém pojetí.Přesto jí učíme a násilím vnucujeme do všech možných koutů světa.Osobně zastávám názor,že skutečná demokracie končí u obcí s několika málo sty obyvatel.Tam se lidi navzájem ještě znají a mohou si vytvořit alespoň jakous,takous představu o kandidátech vstupujících do politiky.Všude nad rámec těchto obcí se už musíme spoléhat jen na práci novinářů.A ti,čest vyjímkám,jsou v Čechách děvky prodejné.

0/0
22.10.2014 9:48

J. Schneider

Co je malé, je pěkné,

se říkává - a já s Vámi souhlasím, že co je malé, funguje. Možná bych tu velikost obcí trochu zvýšil, u bývalých okresů by to ještě šlo, snad i u krajů by se dalo mluvit o dostupnosti informací o jednotlivých kandidátech.

Mimochodem, leckdo se třeba bude pýřit, ale i komunismus v malém funguje: kibbucy! Není to ale podle jedné šablony, je to flexibilní, ale základní myšlenka zůstává - a existují stále, a dokonce odmítají další lidi, protože vědí to, co jste napsal - tam to dokonce souhlasí i do počtu, že nejde o tisíce, ale o stovky kibbucniků.

A velké celky mají tendenci se rozpadat, protože také moc nefungují. I to je potvrzením Vašich slov.

0/0
22.10.2014 12:40
Foto

V.Hricák

S trochou nadsázky se o demokracii dá říct,

že to je systém,ve kterém dva blbci přehlasují jednoho chytrého.Nedaleko nás je obec s asi dvěma stovkama obyvatel.Bohužel,asi polovina z nich je jiného etnika.Jsem si vědom,že tím,co nyní napíšu,alespoň z části popřu sám sebe a svůj předchozí příspěvek,ale napsat to musím.Spolek lidí tam sestavil kandidátku,koupili prase,několik sudů piva a zahájili předvolební kampaň.Všude jinde ve světě by to asi nefungovalo,ale tam onen spolek volby přesvědčivě vyhrál.I taková je v Čechách demokracie.Zřejmě se přímo neobohacují na úkor obce.Jim stačí,že si zajistili slušně placená místa starosty a místostarosty v regionu,kde je 30% nezaměstnanost a více méně zařízli rozvoj vesnice,která se s předchozím vedením začala docela slušně rozvíjet.

0/0
22.10.2014 14:02

J. Poděbradský

politikaři!

Tady je názorně vidět jaké jsou priority nepolitiků, ale politikářů ! Jelita, kteří si o sobě myslí jáka že to jsou elita  nemají nic na práci, tak žvaní do nějaké filmové tvorby.... na východě Ukrajiny se dějí zvěrstva a co politikáři?  Státní rozpočet je bankrot, a co politikáři, důchodový systém je rozvracený , a co politikáři?  školství se už snad nedá nazývat školstvím , a co politikáři? průmysl a energetika bez koncepce a plánu, a co politikáři ?? A tak se dá psát hodně dlouho, ale ÚPLNĚ NEJDŮLEŽTĚJŠÍ JE POLITICKY ŽVANIT O  JEDNÉ VĚTĚ VE TELEVIZNÍM SERIÁLU ! Nehledě na to, že z hlediska vyššího principu mravního má rejža pravdu.....!!

0/0
22.10.2014 9:45

Vážený pane Schneidře,

je od Vás hezké, že bráníte pana Stropnického. Jeho případ je příkladem staré vojenské průpovídky " Když Pán Bůh dopustí i motyka spustí. Pan Stropnický nemohl vědět, když přijal roli, že bude MO. Na druhé straně co kdybyste se zamyslel nad jevem kriminality vysloužilých dobře vycvičených vysloužilců z Afghánistánu. Je to aktuální až se k nám začnou vracet vysloužilci ze Sýrie. A dále pane Schneidře co si myslíte o dokumentárním filmu o Pavlu Wonkovi. Posledně jste se tomu vyhnul, dnes jste Vy jediný znalý. Téma je plně otevřeno. Zajímavé je načasování! Mluvili o tom dnes na ČRO Plus v 9,00 Děkuji moc.

0/0
22.10.2014 10:42

J. Schneider

Nejen kriminalita,

ale i extrémně zvýšená hranice citlivosti, která může být po návratu z mise zdrojem patologických jevů, post-traumatický syndrom, a samozřejmě návyk na silové řešení problémů, který končí u exportu pravdy a lásky se zbraní v ruce ... ... ...

Vzpomínám si, jak východočeští policisté měli již počátkem 90-tých let problém se zajištěním vyděrače, z něhož se vyklubal příslušník "rychlé roty" (4.brigády). Se samopalem, a se spoustou porůznu poschovávaných chladných zbraní ve výstroji, funkční náloží semtexu ve skříňce v práci, odstaveným autem s ukrytou zbraní apod. Výtečně vycvičený specialista, který si ale naostro nebouchnul - a tak se začal nechat najímat na vymáhání dluhů (při němž toho moc nenamluvil)....

Jí si myslím, že to bylo dobře, že NOVA ten díl natočila a odvysílala, protože veřejnost má vládou zakrývané oči a je chlácholena, že se u nás nic takového stát nemůže. Samozřejmě, a už se i stalo. Vím o konkrétním případě, kdy k přepadení byla použita výzbroj pocházející z balkánské mi

0/0
22.10.2014 12:54

J. Poděbradský

Re: Nejen kriminalita,

ano, to je velký problém všech válěčníků, kteří si čichli ke krvi!!

0/0
22.10.2014 14:01

J. Václav 261

Navíc naši politikaři jaksi zapoměli,

že máme Radu pro televizní a rozhlasové vysílání, setskrametsky dobře placenou. Populizmus jako prase.

0/0
22.10.2014 12:40