Francie: Namísto matka a otec, rodič 1 a rodič 2. To není vtip

Francouzský parlament schválil nový školský zákon. Oběma komorami prošel i návrh měnící školní formuláře dle levicově liberálního kánonu. Záměrem prý bylo vyjít vstříc homosexuálním párům. Kdo však bude „rodič 1“ a kdo „rodič 2“?

István Léko 28.2.2019

Ptali jsme se lídrů: mají mít homosexuálové právo na adopci dětí? foto: Shutterstock

Ptali jsme se lídrů: mají mít homosexuálové právo na adopci dětí?

Francie prezidenta Emmanuela Macrona je zase o něco lepším místem pro život. Progresivní svět jásá. Pochopil bych oslavy, kdyby se konečně dohodlo hnutí žlutých vest a vládou a skončila série krvavých demonstrací, při nichž se vážně zranily desítky občanů i policistů. Nebo kdyby Macronův kabinet našel recept, jak zastavit katastrofální zadlužení státu, které brzy dosáhne sta procent vůči hrubému domácímu produktu. Ne, ne, to jsou maličkosti, máme tu otázky, které je třeba řešit okamžitě.

Parlament schválil nový školský zákon. Oběma komorami prošel kupodivu i návrh měnící školní formuláře podle aktuálního levicově liberálního kánonu. Namísto kolonek „matka“ a „otec“ se od nového školního roku budou rodiče zapisovat do kolonek „rodič 1“ a „rodič 2“. To není vtip. Záměrem prý bylo vyjít vstříc homosexuálním párům, což však vyvolalo odmítavé reakce konzervativní části společnosti. O tomto kreativním politickém rozhodnutí, jež zjevně mělo za cíl i nadobro skoncovat s k diskriminaci náchylnými přírodními zákony, se vášnivě diskutuje na sociálních sítích na celém světě.

Porážka reality

Dodatek k zákonu, který nese název Za školu plnou důvěry, byl schválen při prvním čtení navzdory nedoporučujícímu stanovisku vlády. Prý proti němu protestovali i ministr školství Jean-Michel Blanquer a předkladatelka zákona Anne-Christine Langová. Zavedení termínů „rodič 1“ a „rodič 2“ má za cíl „zakotvit v legislativě rodinnou diverzitu dětí“, vysvětlila autorka dodatku Valérie Petitová z Macronova hnutí Vpřed!.

Konzervativní část společnosti zuří a tvrdí, že politická korektnost porazila realitu. Objevují se už výzvy rodičům, aby se nezapisovali do kolonek, které vymazávají jejich identitu a odmítají rozdíly mezi pohlavími.

Pozitivně se k úpravě formulářů staví i Asociace rodin s homosexuálními rodiči. Mluvčí asociace Alexandre Urwicz se však obává, že formulace „rodič 1“ a „rodič 2“ vytvoří nesmyslný pocit „hierarchie v rodičovství“. Sám by byl pro návrh, který by zanechával tři kolonky: matka, otec, zákonný zástupce, což by asi bylo nejrozumnější.

Konzervativní část společnosti zuří a tvrdí, že politická korektnost porazila realitu. Například Ludovine de La Rochéreová, prezidentka organizace La Manif Pour Tous, označila návrh za „absolutně dehumanizující“, Tugdual Derville z Aliance Vita dodává, že jde o odmítání občanských práv. Objevují se už výzvy rodičům, aby se nezapisovali do kolonek, které vymazávají jejich identitu a odmítají rozdíly mezi pohlavími.

Oběť diskriminace

Propast mezi pokrokáři a konzervativci se opět prohlubuje. První skupina tvrdí, že jde o reformu, jejímž cílem je, aby stát nenutil nikoho někam se registrovat v rozporu se svou identitou. Druhá strana oponuje, že jde o další krok k oslabení identity křesťanské Evropy a o morální úpadek, protože přirozenost matky a otce se ruší ve snaze vyhovět nějaké sexuální menšině či takzvané progresivní ideologii.

„Rodič 2“ začne záhy vyvádět, že je obětí diskriminace. Vždyť taková hierarchie znamená, že někdo je druhořadý! A bude mít pravdu.

Obávám se, že se ve Francii brzy objeví další vážný problém. Kdo bude „rodič 1“ a kdo „rodič 2“? Protože „rodič 2“ začne záhy vyvádět, že je obětí diskriminace. Vždyť taková hierarchie znamená, že někdo je druhořadý! A bude mít pravdu. Řečeno s Patrikem Nacherem, kdo by chtěl být dvojkou, že? Vypadá to tak, že Macronova poslankyně Petitová svůj dodatek příliš nedomyslela. Alespoň bude vyzvána, aby předložila ještě progresivnější návrh.

V duchu si představuji situaci v dokonale pokrokové Francii, jak osoba s genderem, která porodila dítě, volá radostnou zprávu druhé osobě s genderem, která se na plození potomka spolupodílela: „Jsem neskutečně šťastná. Představ si, náš malý Jean konečně řekl první slovo!!!“ – „Skvělé. A co to bylo?“ – „Rodič jedna.“

Počet příspěvků: 27, poslední 5.3.2019 05:24 Zobrazuji posledních 27 příspěvků.