Ceska Pozice

Epilog. Anděl a démon v jedné duši

Jako by do psychologie bílého muže byla zabudovaná nějaká forma schizofrenie. Závěrečný díl seriálu Benjamina Kurase.

foto: © ČESKÁ POZICE, Richard Cortés, iPad2Česká pozice

Vážené čtenářky a vážení čtenáři. Přinášíme epilog seriálu Benjamina Kurase, který vycházel od počátku existence ČESKÉ POZICE, od prosince 2010.

Dříve, než se do posledního dílu začtete, dovolte, abychom Vám sdělili: Už od příštího pátku začne ČESKÁ POZICE zveřejňovat nový seriál Benjamina Kurase nazvaný O světě bez padouchů.

Se svým břemenem povinností vůči světu má bílý muž jeden zásadní a stále se opakující problém: Co jednoho dne vymyslí pro záchranu a pokrok světa, to druhý den obrátí v jeho ničení.

Jako by do psychologie bílého muže byla zabudovaná nějaká forma schizofrenie. Anděl a démon v jedné duši. Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina. Bez kontroly nad tím, která z obou bytostí kdy převládne. Co v okolí či v událostech tu či onu probudí k činu. Na pospas náhodám, manipulacím, fanatismu, lenosti, rozmarům. Dá se vůbec léčit? Dokážeme ještě vymyslet nějaký lék, který bychom nepřetvářeli v jed?

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.