Diskuse k článku

Energetický dinosaurus Česko čelí špatné pověsti

Děsivá česká bilance ve spotřebě energie a obava z diplomatické izolace v Evropské unii jsou hlavními faktory, které vedou naši vládu k obratu a podpoře evropského cíle pro energetickou účinnost. Potvrzují to materiály, které má ČESKÁ POZICE k dispozici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Dobrota

Už komouši hovořili o nutnosti snížit náročnost

nešlo jim to a nezapomenutelný inženýr Klaus ve své neomylsné předvídavosti pokřtil obří rypadlo a posmíval se alternativním zdrojům.

Drahá elektřina spolu s její vysokou spotřebou zavinila delší průběh zotavování ekonomiky po roce 2008 a vedle privatizace způsobila jen 50% zvýšení HDP za stejnou dobu, kdy v Polsku vzrostl o 100%.

0/0
6.10.2014 14:18
Foto

V.Hricák

Víte,Klause jsem nikdy moc nemusel,

ale v jedné věci jsem s ním souhlasil.Ekologie,alternativní a obnovitelné zdroje energie jsou především dobrým byznysem pro velmi úzkou skupinu privilegovaných.Vyjadřoval se v tomto smyslu ještě v době,kdy jsme neměli ani potuchu,jakou morovou ranou se pro české daňové poplatníky jednou stanou solární elektrárny,nebo výroba biopaliv.

O statistikách vypracovávaných EU mám také své pochybnosti,stejně,jako o rovnosti jednotlivých členských zemích unie.Myslím si,že jsou silně tendenční a vypracované na zakázku.Např. Německé firmy přesouvají energeticky náročnou výrobu do zemí třetího světa,kde neexistují žádné emisní limity.Jim ubývá zplodin a nespotřebovávají ani tolik energie.Korunu tomu všemu nasadí,když tyto výrobky dovážejí do Evropy bez adekvátní celní zátěže a ještě naoko pranýřují otrockou práci dětí a nedodržování jakýchkoliv emisních limitů v oněch destinacích.V alternativních zdrojích vidím velmi dobrý doplněk.

0/0
6.10.2014 19:33
Foto

V.Hricák

pokračování

Se střízlivou podporou by se jistě dal najít rozumný kompromis mezi vloženými náklady,energetickou účinností a celkovými dopady na ekologii.

0/0
6.10.2014 19:36