Diskuse k článku

Dnešní globální hysterie pod sebe montují nový ideologický podvozek

Výrobu na zeleno natřeného neomarxismu podporují globální kapitalistické struktury, jež se nejvíce podílely a stále podílejí na devastaci přírody a fyzického a duševního „těla“ člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 8.2.2020 7:34

"globální kapitalistické struktury, jež se nejvíce podílely a stále podílejí na devastaci přírody"

Ale vždyť to je polopravda, jako téměř vše, co slyšíme z úst politiků, novinářů a náboženských fanatiků. Jde o to, že největším nebezpečím pro přírodu a viníkem její devastace je jakákoliv podpora růstu počtu lidských jedinců na planetě Zemi. Tento růst totiž sebou nese i růst počtu odpadů, růst spotřeby dýchatelného vzduchu a pitné vody, nemluvě o ničení pralesů a mořských korálových útesů. Za to mohou kapitalistické (ale i socialistické a komunistické) struktury jen z menší části, ikdyž také. Hlavní příčinou je neúcta k přírodě samotných lidských spolků typu nemála politických stran a náboženských (církevních) institucí.. Devastaci přírody provádějí přímo lidé a ty struktury jim v tom pouze pomáhají.

J. Huml 8.2.2020 17:55

Mohu s Vami souhlasit, jen bych rad pripomel, ze lide a jejich struktury, tedy hospodarske, politicke i socialni, se dnes snazi sve destruktivni jednani omezit, a pokracovat a jednat v souladu s ochranou zivotniho prostredi. Proto prohlaseni podobna autorovu clanku o "ideologickem zelenem podvozku" svedci o jeho neschopnosti posoudit globalni realitu. Ekologicka aktivita smerujici k naprave prirodni devastace ma byti podporovana; autor se vsak snazi jen bagatelizovat.

J. Huml 8.2.2020 6:43

Autor, jako sefredaktor novin s historickou tradici, neni schopen ocenit soucasnou hospodarskou a politickou situaci v globalnim perspektu. Omezene, hlupakum libive mektani o na "zeleno natrenem kapitalismu, ktery se neomlouva", svedci o jeho naprostem nedostatku schopnosti posoudit realitu. Zadna omluva neni na miste; kapitalismus jedna, at se to nemyslicim kecalum jeho stylu libi, ci ne.

P. Čech 8.2.2020 7:40

Na "současné hospodarské a politické situaci v globalnim perspektu" není co cenit.Tato situace je pro lidské jedince a i přírodu již neúnosná a příroda se začíná očividně bránit. Zemětřesení, hurikány, války a nemoci všeho druhu jsou toho důkazem. V takové situaci a za takových podmínek není co cenit.