Diskuse k článku

Dědictví Václava Havla: Vyjednavač a smiřovač

Lidé, kteří exprezidenta Václava Havla, jemuž by bylo 5. října 83 let, dobře osobně znali, ho považovali za nezaujatého člověka, který dokáže vyslechnout a posoudit i názory, s nimiž nesouhlasil, argumentovat a vysvětlovat, a především řídit diskusi, v níž si strany vysvětlí svá stanoviska a nějak se dohodnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jelínek 12.10.2019 13:48

Problém je v tom, že dnes zatím nemáme nikoho, kdo by měl kvality Václava Havla!

J. Tachovsky 12.10.2019 23:29

To neni problem. Jeho "kvality" nas staly docela dost. Radeji meli nechat Dubceka, aby domluvil predani moci.

F. Kusák 15.10.2019 11:36

Myslím, že to tak není a házet všechny naše omyly, neschopnost a hloupost, které jsme se tehdy dopouštěli na hlavu jediného člověka, je absurdní. Čtu-li myšlenky V. Havla ještě dnes, pak jsou svěží, diskutabilní i podnětné. Jiná věc je jeho zbožštění lidmi, kteří se jen pasou na jeho osobnosti a využívají jeho slávy. Nechci jmenovat.

J. Paleček 15.10.2019 17:51

Myšlenky V. Havla možná byly svěží, ale nepoužitelné a někdy hodně elastické.

F. Kusák 17.10.2019 11:14

Asi jste je moc nečetl. Ale jinak, já také netvrdím, že vše, co udělal a řekl Havel, je geniální. Spíše naopak. Jenže filosoficky vzato, takový žádný neexistuje. A když někdo řekne, že tam měl být A. Dubček, mám kopřivku. Asi neví, kdo byl Dubček a jaký život po svém pádu prožil. Ale je to jen a jen můj názor, nic nikomu nevnucuji, a hlavně, dnes už je to minulost se spekulací. A to nemám rád.