Diskuse k článku

Dědictví solárního průšvihu znemožňuje dosáhnout bezemisní energetiky

Stát bude muset už v tomto desetiletí podpořit další solární a větrné elektrárny a bioplynové stanice – i dostavba jaderné elektrárny Dukovany může vyžadovat peníze z rozpočtu či od lidí. Někdo by měl říct, proč se to dělá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Šumová 6.7.2020 8:17

Tady se bavíme pořád o fosilních palivech verzus zelená energie z obnovitelných zdrojů. Ale bez fosilních paliv nás JENOM zelená energie elektřinou neuživí. Proč se všichni tak vyhýbají diskusi o jádru???? Je to jediná energetická cesta, která neplundruje přírodu a je schopná utáhnout naši energetickou spotřebu. Musí se hlídat - samozřejmě a taky se hlídá. Všechny země, které používají jádro to dělají, a snaží se důkladně. Kolik havárií na jaderných elektrárnách vzniklo skutečně vlivem fyzikálních procesů? A za kolik může šlendrián jedinců? Ale dokud někdo nevymyslí něco stejně účinného jako jádro bez emisí, tak nemá smysl se o tom bavit. A jestli si někdo myslí, že to obyčejní lidé neví, mýlí se. My obyčejní jen prostě musíme platit vyúčtování ČEZ a tím také všechny ty prachy, které schramstli zelení a politici s OZE a jejich cenovými kličkami z minulosti vime? Máme na tuto blbost taky zákony.

R. Kučerová 2.7.2020 13:41

Než budete s nadšením podporovat OZE, tak se podívejte na dokument Planeta lidí z tohoto roku. Dá se najít na Youtube. Zjistíte, že za OZE je ještě větší drancování přírody a jako vždy jde o peníze. O přírodu a životní prostředí jde, bohužel, až na posledním místě.

V. Šťastný 2.7.2020 7:58

Bezemisní energetika je mýtus a chiméra. Pokud chceme elektřinu užívat tak, jako dosud, tedy 24 hodin denně, 365 dní v roce, tak prostřednictvím OZE k tomu cesta rozhodně nevede, a nejen to. Ve chvíli, kdy by snad OZE získaly v sítích dominanci, bylo by na nich držet stabilitu dodávek. To nelze bez gigantických investic do technologií ukládání energie, ať už by šlo o baterie, přečerpávací elektrárny, či jiných. Pokud by to vůbec fungovalo, nemohlo by to být jiné, než pekelně drahé a příslušně s tím, by se prodražila i dodávaná energie.

J. Václavík 1.7.2020 12:49

Autor má pravdu. Máme tady další pokus obnovit tunel.

J. Svoboda 1.7.2020 0:16

Souhlas, jen drobné upřesnění:

Klíčový z hlediska tzv. solárního průšvihu nebyl konec roku 2010, ale léto 2009. Tehdy se hrálo o jednovětou novelu zákona, která by umožnila zrychlit pokles dotací tak, aby byl úměrný poklesu cen solárních panelů. Tehdy se lámal chleba a vyhráli ti, co neměli na rozumné výši zájem. Ať už proto, že na tom chtěli vydělat, nebo proto, že to mínili použít jako bič na OZE, potažmo Zelené.

P. Selinger 30.6.2020 23:17

Zelené šílenství nazývané bezemisní energetika je zločin !

M. Kudrna 1.7.2020 21:03

Nerad to říkám, ale jste hlupák. Ale na druhou stranu, dejte se na politiku, tam se svými názory budete vynikat.

I. Lyčka 2.7.2020 10:40

Co kdybyste místo urážek vysvětlil pánovi jeho omyl, abychom se mohli pokochat vaší genialitou?