Diskuse k článku

Cílem digitální daně je zaplnit státní pokladnu

V Česku je více vlastníků nemovitostí než plátců DPH. Proto se asi zavede digitální daň. Nejprve na pěti procentech, a možná se časem dostaneme i na desátek, který digitální firmy přesunou na své zákazníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 11.6.2021 20:49

Digitální daň je zcela logickým opatřením v dnešním novém světě, kde je nadbytek kapitálu a výrobních kapacit a kde je nedostatek možností prodeje a investic. Daní se tedy dnes to nejcennější, přístup k zákazníkovi, přístup na trh. Měly by se danit také zvlášť zahraniční investice, protože přístup zahraničního investora na jakýkoliv trh je dnes velkým darem zahraničnímu investoru. Je to svět, který je zcela nový a který většina ekonomů nechápe.

Mimochodem, proto podle mého názoru udělala Velká Británie obrovskou chybu, když se sama odřízla dobrovolně od trhu Evropské unie.

T. Vykoukal 11.6.2021 15:16

Chlapec, dříve než začne psát inteligentně argumentačně se tvářící články na objednávku, by si měl přehrát tu nejpodstatnější věc: digi obři vydělávají všude, kam se podívají ale daně neplatí nikde. Je o čem dále diskutovat?