Diskuse k článku

Chybná doporučení Romana Jocha

Jochovým článkem „Proruská klaka v europarlamentu“ se line nevyřčený předpoklad, že v EU existuje evropský lid se společně sdílenou identitou, a tudíž se dění v europarlamentu odehrává jako na národní úrovni. Polemizuje Vojtěch Navrátil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pokračování

zanechaly nejen své geny. Lidé v Evropě žijící mají tedy nejen společné geny, ale jsou směsicí výše uvedených kmenů, jejich kultur, zvyků a mají společnou historii.  Liší se pouze tím, že mluví různámi jazyky. Společný jazyk však není ukazatelem příslušnosti k nějakému jednomu národu. Anglicky mluví američané, australané, Britové,  a mnoho jiných t.zv. "národů". Jsou známy i jiné t.zv. národy, které mluví více jazyky. Tedy, vrátím-li se na začátek, pokud někdo chce lidem něco říci, neměl by používat pojmy, které nic konkrétního neříkají, poněvadž nejsou nikde definovány. Pokud však mohou vyjadřovat více významů, je to ještě horší.

0/0
11.5.2014 12:15

Re: Nedefinované pojmy.

Děkuji. Nahoře je dáno, že příspěvek může mít 5000 písmen. Bohužel to není pravda.

0/0
11.5.2014 12:08

J. Křivan

Re: Nedefinované pojmy.

Pane Čech, ne Vaší vinou utekla z Vašeho příspěvku pointa. Zkuste to napravit.

0/0
11.5.2014 10:07

Nedefinované pojmy.

Celý článek je postaven na dvou , nikde nedefinovaných pojmech. Na pojmech, které jsou často používány politiky a novináři, aniž by se tito pokusili vysvětlit jejich vnitřní obsah. Vysvětlit tak, aby tyto pojmy byly jednoznačné a vyčerpávající. Těmito pojmy jsou "lid" (zde evropský lid) a "národní úroveň". Pojem "evropský lid" je nicneříkající a to proto, že stejným je i základní pojem "lid". Kdo je to lid? Občané států?Všichni lidé ve státě žijící? Tedy i cizinci s dlohodobým či trvalým pobytem? Nebo dokonce i délepobývající turisté, momentálně se v daném státě vyskytující?. Co je to "národní úroveň"? Je to úroveň jednotlivých států, tedy občanská? O jaké národnosti se zde mluví? Co je to vlastně národ?Opět nikde nedefinovaný (přesně a jednoznačně) pojem, který zvláště v Evropě nemá žádný smysl. Vezmeme-li v úvahu, že se během minulých staletí Evropou prohnaly všelijaké kmeny (Bójové, Keltové, Germáni, Frankové, Římané, Osmané, Slované, Hunové, Mongolové, Židé a mnohé a mnohé další), které zde

0/0
11.5.2014 8:01