Diskuse k článku

Česká diskuse o islámu: Sedm unikátních témat

Islám vyvolává debaty v celé Evropě, ale ty české jsou v mnohém výjimečné. Jednu zásadní otázku však naše mediální produkce dosud neotevřela: V čem současné české protiislámské aktivity odrážejí širší evropské tendence a v čem naopak jsme originální? Nepomůže nám sice lépe chápat muslimy, ale určitě sebe sama.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
13.9.2015 20:52

vědomí nepatřičnosti projevů na veřejnosti

Pan autor, zřejmě žijící v universitní bublině mimo realitu, by měl nějakou dobu žít třeba na předměstí velkých francouzských, belgických nebo anglických měst, t.j. v zemích kde aplikovali multikulti doktrínu.

Pak by nemohl psát plytké fráze typu "Nejde o to, že by Češi byli xenofobnější

než jiné národy, ale o fakt, že v zahraničí si lidé zpravidla bývají

více vědomi nepatřičnosti xenofobních projevů na veřejnosti."

Ono "vědomí nepatřičnosti projevů na veřejnosti" těch lidí je totiž strach, že budou označeni multikulti bolševiky za nácky a xenofoby + částečná rezignace a lhostejnost protože islamizace jejich zemí již nezvratně započala a vlastně je jen otázkou času kdy bude dokončena.  V soukromí jsou většinou značně radikálně proti islámu.  Zaplaťpánbůh že Češi ještě mají v sobě averzi proti bolševickým praktikám a nenechají se okřikovat a zastrašovat nálepkováním a nebojí se veřejně říci svůj názor.

K. Vyšata 13.9.2015 17:25

Neměli bychom se radši, než planě

jeden druhého nálepkovat, začít věnovat problému, který nám v budoucnosti hrozí? Myslím až budou Němci postupně vytlačováni muslimskou většinou ze své země. Kam půjdou? Do Francie, která bude muslimská o pár let dřív ne, Britanie se určitě vzmůže a zavčas omezí muslimizaci země a ani německé imigranty nějak moc vítat nebudou. Tak zaplaví nás, snad až bude nejhůř dostaneme někde za Sibiří kousek země na přežití až zase nás německá vlna vyplaví na východ.

Convidado 13.9.2015 12:42

Odpor není fobie

Nebojím se ani Arabů ani islámu. Prostě o ně nestojím a jejich náboženství nepotřebuji.

Tatana 12.9.2015 15:49

Ale naše zkušenost s Islámem je jiná,

1/ Po staletí jsme s islámem přicházeli do vojenského kontaktu, bojovali jsme střídavě úspěšně s islámem v Uhrách, Rakousku, Bosně a Hercegovině, Sedmihradsku i na Moravě.

2/ S vyznavači Islámu jsme žili po staletí v jednom státě, který si uměl poradit se začleněním vyznavačů tohoto nánoženství , když pro všechna náboženství na svém území stanovil stejný rámec - duchovní musí kázat v místním jazyce / v Uhrách maďarsky, v Rakousku německy, /. Vídeňská universita obnovila letos katedru islámu, doufám, že pražská bude na stejném základě následovat. Kázání duchovních, kteří tuto universitu neabsolvují, nejsou v Rakousku povolena.

3/ Všechny církve v R-U měly přísně zakázán transfer peněz z a do zahraničí, například pravoslavné kostely v lázních byly stavěny z darů přicházejících věřících a místních obyvatel, kterým příchod cizinců přinášel zisk - lékařů, hoteliérů i městské rady, která stavbu zastřešovala.

J. Tínek 12.9.2015 14:28

Cancy a blafy

můžete si s nimi vytapetovat svůj byt. Do mého vás však nepustím.

J. Václav 12.9.2015 10:32

Kolik jich ukamenujeme ?

Ukamenujeme 100.000 českých žen ? Určitě nejméně tolik se jich dopustilo cizoložství. Kdo nám potom bude vařit ?

J. Ráž 12.9.2015 10:04

Co jsou skutečné hrozby

Skutečnou hrozbou nejsou lidé "rozumnými" publicisty, akademiky a intelektuály označováni jako xenofobové, či islamofobové.

Skutečnou hrozbou jsou právě tito "rozumní", kteří vždy v historii byli nositely zbabělosti, která je neprávem přisuzována našemu národů. Tito " rozumní" se nepřipojili ke stavovskému povstání v roce 1620, tito "rozumní" nabádali k umírněnosti české buditelé v roce 1848, tito "rozumní" mírnili protirakouské postoje v roce 1918 a stáli "za bukem" až když to "nerozumí" vyřešili. "Rozumní" volali abychom se nebránili a přijali rozhodnutí mocností z Mnichovav roce 1938, "rozumní" odsoudili odpor proti sovětské okupaci v roce 1968 a přidali se k normalizaci, stejně jako bránili razantnímu postupu proti komunistům v roce 1989.

A teď tito "rozumní" brzdí odpor proti islamizaci a rozdávají dehonestující nálepky všem, kdo podle nich "nerozumně" proti invazi muslimů do Evropy protestuje!

Starec 11.9.2015 17:07

Jen jedno téma

Vede se diskuze o organizované masové imigraci z blízkého a středního východu, nikoli o islámu. A téma, které determinuje odlišnost českého přístupu k této organizované masové imigraci od přístupu národů západní Evropy je jen jedno: Hrozba ztráty národní identity. Kdy naposledy Rakušanům, Bavorům, Sasům, Durynkům hrozila ztráta národní identity, kultury a jazyka? V Čechách ještě žijí aktivní účastníci takového dějinného vývoje. Česká státnost (v rámci Československa) byla v roce 1918 obnovena vlastně náhodou, když západní mocnosti nechtěly východní Evropu (včetně Pobaltí, Běloruska a západní Ukrajiny) ponechat Německu nebo Rusku. Proto také 20 let po té Československo a s ním českou státnost vymazaly bez mrknutí oka z historie (to neudělal pan Hitler). V této souvislosti je úsměvné, jak česká televize vytahuje na světlo již téměř zapomenuté exponenty rozbití Československa z počátku 90.let, aby moralizovali a poučovali národ, jak má na aktuální dění ve své vlastní zemi "správně" nahlí

J. Poděbradský 11.9.2015 16:42

muslimove

meli bychom je privitat tak aby se citili jako doma!! „Ale já je přece nemůžu je ponižovat, mlátit je a sekat jim hlavy a ruce a mlátit ženy, aby se cítili jako doma.“

J. Cervenka 11.9.2015 15:24

islamofobie

oblibeny termin "islamofob" zni jako by se jednalo o nekoho, kdo se boji neceho co nezna. Kdo zna islam, cetl koran vi o saria a tedy odmita skutecne nebezpeci muslimu se neasimilovat a praktikovat opresi zen a vymyvani mozku u deti by nemel byt nazyvan islamofob ale , bohuzel, realista. Koran narizuje zabijet atheisty ( ale ne zidy, nebo krestany) V Cechach je asi 70 -80% atheistu.

Tatana 12.9.2015 16:06

Re: islamofobie

Useknutá ruka zlodějova visí dodnes v kostele sv. Jakuba na Starém městě.

Po válce se mnoho žen na Slovensku odmítalo nechat fotografovat na doklady, pobuřovalo je i to, že musely sundat různé čepce a šátky.

V tom problém není - problém je, že naše zákony , ale hlavně zákonodárci, nejsou připraveni přijmout skutečně demokratický právní rámec pro soužití různých kultur.

Mohou náboženským skupinám zakázat transfer financí - ale začnou se bouřit katolíci, židé, kdejaké sekty.....

Mohou zakázat kázání osobám, které nezískaly vzdělání na universitách EU a nemají nostrifikované diplomy, nemluví česky...

Jenže všechny tyto zákony musí někdo oprášit, /platily za R-U/, předložit patlamentu a prosadit. Bělobrádkovci ale dělí restituční kořist a "na blbosti" čas nemají, komunistům to zase nikdo neodsouhlasí,ANO nemá lidi....

J. Schneider 11.9.2015 14:11

Brilantní, díky

K tomu selskému rozumu "odborníků na islám" lze jen ocitovat apoteózu GWB od Douglase Feitha: "... víte, velcí experti na určitou oblast se občas fundamentálně mýlí ... GWB má větší vhled díky jeho znalostem lidské existence a smyslu pro historii, díky znalostem motivace přinucení, touhy po svobodě a participaci na samosprávě, než jakého jsou schopni mnozí z těchto jazykových expertů a expertů na historii a kulturu." (The New Yorker 9.5.2005)