Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Skřivan 13.5.2020 13:31

Rusko není říše zla. Je to jen zaostalá, autoritářská a nebezpečná země, která se celé 20. i 21. století snaží marně vzpamatovat z příšerné revoluce. Nelze s nimi jednat podle našich standardů, jsou na to příliš sebestřední a tupí, to (a mocenské choutky) mají společné s Čínou i s USA.

Jenže Rusko se neumí vyrovnat ani s pravdou, ať už o sobě samých (žurnalisté u nich to mají hustý) nebo o své historie. Neumí přiznat omyly, proto jen lžou a vedou propagandu R^ a občas útočnou válku, aby se mužik cítil důležitější a nemyslel na bídu. Je mi jich líto, ale ta jejich paranoia a překrucování reality se mi vyloženě hnusí.

J. Václavík 13.5.2020 15:01

Píšete pitomosti. Jak o minulosti, tak o současnosti Ruska. Zkuste si přečíst knihu Bůh synergie (něco na pospolne.cz).

M. Nespor 14.5.2020 8:20

A vy si klidne prectete celou knihovnu a stejne to je tak, jak to napsal pan Skrivan :)

T. Skřivan 14.5.2020 10:25

Našel jsem, četl jsem. Dokonalá ukázka tupé propagandy, překrucování faktů a vyviňování R^ přesně, jak jsem zmiňoval. Ubohost. Část o hladomoru na Ukrajině 1932-33 autor popisuje takto (02.05.2019: Zázraky ihned, nemožné na počkání 6 - Závěr) cituji:

"A když se to všechno sečte, i s těmi, co padli na delirium tremens, nebo zemřeli při dopravních nehodách, je to 882 510 obětí ukrajinského hladomoru! Vedle toho autor také připomíná: „Ukrajinští nacionalisté ve vedení Ukrajinské SSR hladomor usměrňovali tak, aby dopadl na Rusy a Malorusy.“ (Viz stať Ruský lid.)...

Ale pokračujme dále. ‚Ukrajinský hladomor‘ jako problém ‚vyrobil‘ Senát Spojených států amerických, když 21. 3. 1984 začal projednávat zákon na ustavení Komise pro vyšetření ukrajinského hladomoru. Bylo prostě potřeba SSSR zkompromitovat a dát diverzantům do rukou další šikovné argumenty. Prezident R. Reagan 12. 10. 1984 tento zákon podepsal5,

J. Václavík 14.5.2020 11:18

A proč tady necitujete to o té zfalšované výstavě fotek? Proč necitujete Borisova, nebo Steinbecka? Nehodí se do krámu? Vy tady manipulujete a lžete.

T. Skřivan 14.5.2020 11:56

Tak určitě ;) Helsinky zasypávali Rusové z letadel chlebem a zimní válku začali Finové! A samozřejmě Stalin byl kabrňák, jezdil na jednorožci a miliony mrtvých mu dodnes tleskají... jděte se vycpat pane lháři ;-D

T. Skřivan 14.5.2020 10:27

aby „podpořil studium a pomohl Američanům lépe pochopit sovětské zlo“. Odtud pochází onen gejzír tvrzení o ‚zlém Stalinovi a jeho kumpánech‘, kteří se tímto způsobem rozhodli povraždit Ukrajince – aniž by to nějak rozumně vysvětlili. Vznikl úřad, jehož účelem bylo ‚přifukování‘ počtu mrtvých. Ukrajinští nacionalisté (nebo spíše nacisté?) tehdy pouze neměli dost mozkových závitů na vlastní pohádky."

Ubohost, lž, manipulace, obviňování nepřátel (USA, Ukrajinci - nebo spíše nacisté?) a klasická ruská rétorika. Hnus velebnosti. Nejste ani osvícenej ani moc moudrej, pokud věříte takovým pamfletům. Jen papouškujete ruskou propagandu R^ jako užitečnej idiot.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajině

J. Václavík 14.5.2020 11:08

Prověřte si to a pak vykládejte.

T. Skřivan 14.5.2020 11:58

Věřit můžete v Boha, Ježíška a lesní duchy ;-D Pokud "věříte" i takovýmhle bludům a "názorům" naprosté menšiny jak ruských tak světových historiků (takže pravděpodobně lži), tak jste fakt tupec, co odmítá fakta, která se mu nehodí. Protože víra, názor... Nebo lhář a troll ;-) jeden z manipulárů. Tak jako tak s vámi nemá cenu ztrácet čas.