Diskuse k článku

Češi by měli chápat, že Den vítězství je pro Rusy výjimečným svátkem

Čeští občané by si přáli politiky nejen chytré, ale i moudré a rozvážné, kteří by byli pozitivními vzory. Zatím se to příliš nedaří. Proto teď vede neslavná „pražská trojka“. I ona by si ale mohla připomenout přísloví: „Neplivej do studny, možná se z ní sám budeš potřebovat napít.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Frank 18.5.2020 23:18

Je zajímavé, že ostatní národy, které tvořili rudou armádu nemají žádný problém s Koněvem. Dobře si uvědomují kulturní zaostalost rusáků a jejich panovačnost. Autor dobře ví, že Češi chápou velmi dobře, co je to ruská panovačnost a proto z drtivé většiny podporují odstraňování soch ruských vrahů. Autor ale potřebuje lézt rusákům do zádele, pročpak asi?

M. Frank 18.5.2020 23:18

překlep - národy tvořily

A. Martynov 22.5.2020 12:11

kulturně neodolatelný,: kdo jsi?. jaká vzdělávací instituce skončila?. kdo pracuješ? "ruští vrazi" nikdy nepřipomněli, že vaše země pracovala pro Hitlera a ze zbraní vyrobených ve vaší zemi zemřely miliony sovětských lidí

M. Frank 28.5.2020 20:09

Kdo jsem? Jsem potomek antifašisty, který bojoval proti Hitlerovi na západní frontě a kterého, spolu s dalšími členy rodiny zavraždili ruští vrahové! Rusáci nás neosvobodili, pouze nahradili jednu okupaci okupací druhou. Rusáci nejsou o nic lepší než fašisté, jsou naprosto stejní, nikdo v Evropě je nemá za přátele, všichni jimi pohrdají a právem!

A. Martynov 22.5.2020 12:13

культурно неотсталый: кто ты? какое учебное заведение закончилось? кем ты работаешь «Русские убийцы» никогда не напоминали, что ваша страна работала на Гитлера и что ми

S. Zapletal 15.5.2020 6:38

[>-]Velmi mě mrzí, že na takové věci jako je druhá světová válka a její konec mohou být tak strašlivé názory. Zřejmě od lidí, kteří válku nezažili. Bohužel došlo k tomu, že komunistický režim si udělal z dějin propagandu. Odchovanci tohoto režimu, z nichž se zde ozývá jistě mnoho (byť s ním nesouhlasili) velmi často reagují způsobem obvyklým v totáči. Věřte, že pamětníka, když pozoruje současnou naši společnost srdce bolí, když vidí tu sprostotu médií a mlčenlivost soudců, kteří by se měli starat o morálku. Potřebujeme novou ústavu a moderní vládní systém. Kde situace soudů bude postavena zcela jinak.

M. Pantlíková 17.5.2020 15:45

Máte pravdu - a je to velmi smutné. Jednání těch regionálních politiků, ale i těch, co jejich stupidní jednání (a chování) schvalují, včetně některých představitelů politických stran, těch, co se "zaštiťují" jakousi elementární českou hrdostí. Podle mne se ale nejedná o českou hrdost, ale o českou malost. A to, že si to většina občanů, budoucích voličů, nemyslí, se projeví v příštích volbách. Ti politici to asi nevidí, protože žijí v jakési bublině, která jim brání v rozhledu...

S. Zapletal 17.5.2020 19:31

Problém, vážená paní Pantlíková je v tom, že politik je ten, kdo je dobrý politik. Je málo těch co si přejí politika darebáka nebo hloupého. Jenže to je právě ten náš ústavní systém: politpartaje nám nabízí ke zvolení ty, co se líbí vedení politpartají. Navíc se přece málokomu slušnému chce vstoupit do té naší politické žumpy.

Jako na dlani to v těchto dnech vidíme v případě paní Schillerové. To nebylo náhodné, že každý den vycházel další dehonestující článek. To bylo zločinné spolčení ve snaze zesměšnit kvalitního, klíčového politika těchto dnů.

E. Dudková 14.5.2020 0:50

Dobré je to, pane Hezoučký, díky. Názor člověka schopného nadhledu a přemýšlejícího v souvislostech je osvěžující.

M. Kozák 13.5.2020 22:37

Výstižně napsáno. Zejména současným čecháčkovským rusofobům bych doporučuji si pomalu pročíst těm odstavec od toho it ek Cipola. Ale stejně ho asi nepochopí

K. Stržanovský 13.5.2020 20:59

Jak lze udělat naschvál někomu, když prostor před jeho ambasádou pojmenujete po jejich vlastním vicepremiérovi, který byl zákeřně zavražděn?? To je jako kdybychom si stěžovali, že v Berlíně udělají před naší ambasádou Rašínplatz.

P. 1 13.5.2020 17:51

Chápat můžeme ledasco, ale ne rusácké neomalené zasahování do vnitrostátní politiky, zvlášť když rusáci nejsou sto plnit ani zlomek toho co požadují po ČR. Mimochodem je zajímavé, že ty "ostatní národy", pro které je ten "den vítězství" taky důležitý nedostávají na rozdíl od rusáků hysterické záchvaty.

V. Kučer 13.5.2020 13:43

Rusové stále žijí druhou světovou válkou. Tu vyhráli a usnuli na vavřínech. Když jim dal Gorbačov glasnosť zjistili že Němci se mají lépe ačkoliv válku prohráli. Následoval rozpad sovětského impéria. A osvobození jsme dávno zaplatiti.

A. Martynov 22.5.2020 12:22

В заплатили? Чем? 140000 бойцов Красной Армии погибло в Чехословакии. Чем ты им заплатил? Вы в 1938 году ничего не сделали для защиты Родины, затем всю войну работали на Гитлера. Вы р&

T. Skřivan 13.5.2020 13:31

Rusko není říše zla. Je to jen zaostalá, autoritářská a nebezpečná země, která se celé 20. i 21. století snaží marně vzpamatovat z příšerné revoluce. Nelze s nimi jednat podle našich standardů, jsou na to příliš sebestřední a tupí, to (a mocenské choutky) mají společné s Čínou i s USA.

Jenže Rusko se neumí vyrovnat ani s pravdou, ať už o sobě samých (žurnalisté u nich to mají hustý) nebo o své historie. Neumí přiznat omyly, proto jen lžou a vedou propagandu R^ a občas útočnou válku, aby se mužik cítil důležitější a nemyslel na bídu. Je mi jich líto, ale ta jejich paranoia a překrucování reality se mi vyloženě hnusí.

J. Václavík 13.5.2020 15:01

Píšete pitomosti. Jak o minulosti, tak o současnosti Ruska. Zkuste si přečíst knihu Bůh synergie (něco na pospolne.cz).

M. Nespor 14.5.2020 8:20

A vy si klidne prectete celou knihovnu a stejne to je tak, jak to napsal pan Skrivan :)

T. Skřivan 14.5.2020 10:25

Našel jsem, četl jsem. Dokonalá ukázka tupé propagandy, překrucování faktů a vyviňování R^ přesně, jak jsem zmiňoval. Ubohost. Část o hladomoru na Ukrajině 1932-33 autor popisuje takto (02.05.2019: Zázraky ihned, nemožné na počkání 6 - Závěr) cituji:

"A když se to všechno sečte, i s těmi, co padli na delirium tremens, nebo zemřeli při dopravních nehodách, je to 882 510 obětí ukrajinského hladomoru! Vedle toho autor také připomíná: „Ukrajinští nacionalisté ve vedení Ukrajinské SSR hladomor usměrňovali tak, aby dopadl na Rusy a Malorusy.“ (Viz stať Ruský lid.)...

Ale pokračujme dále. ‚Ukrajinský hladomor‘ jako problém ‚vyrobil‘ Senát Spojených států amerických, když 21. 3. 1984 začal projednávat zákon na ustavení Komise pro vyšetření ukrajinského hladomoru. Bylo prostě potřeba SSSR zkompromitovat a dát diverzantům do rukou další šikovné argumenty. Prezident R. Reagan 12. 10. 1984 tento zákon podepsal5,

J. Václavík 14.5.2020 11:18

A proč tady necitujete to o té zfalšované výstavě fotek? Proč necitujete Borisova, nebo Steinbecka? Nehodí se do krámu? Vy tady manipulujete a lžete.

T. Skřivan 14.5.2020 11:56

Tak určitě ;) Helsinky zasypávali Rusové z letadel chlebem a zimní válku začali Finové! A samozřejmě Stalin byl kabrňák, jezdil na jednorožci a miliony mrtvých mu dodnes tleskají... jděte se vycpat pane lháři ;-D

T. Skřivan 14.5.2020 10:27

aby „podpořil studium a pomohl Američanům lépe pochopit sovětské zlo“. Odtud pochází onen gejzír tvrzení o ‚zlém Stalinovi a jeho kumpánech‘, kteří se tímto způsobem rozhodli povraždit Ukrajince – aniž by to nějak rozumně vysvětlili. Vznikl úřad, jehož účelem bylo ‚přifukování‘ počtu mrtvých. Ukrajinští nacionalisté (nebo spíše nacisté?) tehdy pouze neměli dost mozkových závitů na vlastní pohádky."

Ubohost, lž, manipulace, obviňování nepřátel (USA, Ukrajinci - nebo spíše nacisté?) a klasická ruská rétorika. Hnus velebnosti. Nejste ani osvícenej ani moc moudrej, pokud věříte takovým pamfletům. Jen papouškujete ruskou propagandu R^ jako užitečnej idiot.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajině

J. Václavík 14.5.2020 11:08

Prověřte si to a pak vykládejte.

T. Skřivan 14.5.2020 11:58

Věřit můžete v Boha, Ježíška a lesní duchy ;-D Pokud "věříte" i takovýmhle bludům a "názorům" naprosté menšiny jak ruských tak světových historiků (takže pravděpodobně lži), tak jste fakt tupec, co odmítá fakta, která se mu nehodí. Protože víra, názor... Nebo lhář a troll ;-) jeden z manipulárů. Tak jako tak s vámi nemá cenu ztrácet čas.

J. Rechnovský 13.5.2020 12:34

Češi nic "chápat" nemusí. Snažili se o to marně od 19. století. Rusové si musí zvolit sami jestli jsou jim bližší západní hodnoty nebo autokracie, nacionalismus a expansionismus. Nejprve se, pane Hezoučký, zamyslete nad rozdílem mezi osvobozením a obsazením...

J. Václavík 13.5.2020 15:02

Zjevně nic nechápete Vy. Nás čeká hromada práce.

P. 1 13.5.2020 18:09

Ale chápe... všichni chápou, že máš palici zaraženou mezi puťkovýma půlkama.

J. Václavík 13.5.2020 20:16

Nepotykali jsme si. A mimochodem, nemusíte dávat tak najevo nepřítomnost uvažování. Lobotomie?

M. Nespor 14.5.2020 8:25

Tak u vas se zjevne nepovedla.

Ale ja vas chupu, vy jste stejny Rus, kdyz nevite dal, tak aspon oponenty zacnete napadat a urazet.

T. Skřivan 14.5.2020 10:30

Jste jen troll, kremlobot nebo rusofilcka. Jen lžete ;-) a lžete a lžete.

J. Šilhan 13.5.2020 12:28

„Neplivej do studny, možná se z ní sám budeš potřebovat napít.“

A napadlo by kohokoliv použít tohle heslíčko jako argument proti kritikům třeba Německa? Nikoliv, citlivost a vnímavost bychom měli směřovat JENOM vůči Rusku - a nikoliv třeba vůči Ukrajině a dalším, kteří ve válce krváceli více než Rusové.

Proč vlastně bych měl být hezoučký ausgerechnet vůči Rusku? Jenom proto, že Rusko to nejhlasitěji požaduje a podporují ho ti nejulhanější čeští politici?