Diskuse k článku

Čechy zajímají obnovitelné zdroje více než jejich senátor

Centrum pro otázky veřejného mínění se zeptalo na finanční podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE): 68 procent pro, proti pouze 20 procent. Pokud je u nás veřejná podpora OZE na úrovni vyspělých evropských zemí, bylo by načase odstartovat i komunitní energetiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Autor je buď demagog

nebo mu schází elementární znalosti. Stačí se podívat na energetický mix zemí OECD, abychom zjistili, že OZE jsou stále marginální a představa, že nahradí v dohledné době klasické zdroje, tzn. uhlí, plyn a jádro, je nesmyslná. A to ani tam, kde jsou mimořádně vhodné podmínky pro OZE, např. pro elektrárny vodní , příbojové nebo větrné či fotovoltaické. Nemám nic proti tomu, aby se u nás v daleko větší míře využívaly tyto možnosti, ale vše je dáno místními podmínkami a dobrou ekonomickou rozvahou. Pro domácnosti a nevýrobní firmy to jistě má smysl, ale tvrdit, že mohou hrát u nás zásadní roli je lež, kterou musím odmítnout. A Německo bych raději nechal být. Myslím, že toto rozhodnutí bylo dáno spíše politickými než technickými úmysly. I přes významný rozvoj OZE je stále cca 70 % elektřiny vyráběno v tepelných a jaderných elektrárnách. Tamější znečištění ovzduší v důsledku spalování uhlí je značné a jeho spotřeba klesá jen pomalu. Je také nutné si uvědomit, že se mění i struktura průmys

0/0
2.11.2016 14:12

Re: Autor je buď demagog

průmyslu a Němci se snaží omezovat energeticky náročnou výrobu. To ale neznamená, že se tato produkce nepřesouvá třeba jinam. Mnoho lidí pracuje s chybnými nebo špatně interpretovanými údaji a psát oslavné články tohoto typu je velmi nezodpovědné. Spotřeba energie by se měla významně snižovat hlavně úsporami a přechodem na nové technologie, které tolik energie nepotřebují.

0/0
2.11.2016 14:21