Diskuse k článku

Bez finanční pomoci by nacisté dodnes jen řvali v mnichovské pivnici

Na článek historičky Evy Hahnové V Česku se řeší hlavně Mnichov a odsun. Přinášíme 9 milníků války, které mezi klíčovými událostmi často chybějí zareagoval Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fohl 12.6.2020 15:55

Nelze zapomenout samozřejmě také i na spolupráci Stalinovy Ruské říše s nacistickým Německem i ve vojenské oblasti před Druhou světovou válkou!

J. Fohl 12.6.2020 14:15

Zmutovaný disident Jan Schneider zase perlí! Tento politický ostrovid by se mohl v rámci tohoto tématu třeba také zabývat intenzivní spoluprací Stalinova Ruska s nacistickýn Německem před Druhou světovou válkou, zejména pak v hospodářské oblasti! Ale to se mu očividně nebude moc hodit do jeho Kremelského krámu, neníliž pravda!

V. Novák 29.5.2020 13:29

1) Co to má společného s Katyní?

2) Desky - byly dvě, jedna na památlu Poláků, jedna sovětských obětí NKVD - byly odstraněny na příkaz lokální prokuratury, protože byly na budovu umístěny bez dokumentace.

3) Odstranění vyvolalo značnou nevoli i v Dumě i ve vládních strukturách.

J. Kouba 25.5.2020 10:39

Jenže on ten pakt relativizován už byl kontextem, v němž vznikl (podobný měli už všichni rozhodující hráči, pro nedovtipné).. - Opominutí kontextu je všude, kde kavárna argumentuje, to se dá potkat téměř pravidelně. -

J. Šilhan 20.5.2020 10:03

"internet" není novinařina

J. Hanousek 20.5.2020 0:44

Zdrojů je na iternetu dost. A používat Google snad umíte. Nicméně vy jste asi zdroj trollení, jinak to po těch negativních komentech nevidím.

J. Hanousek 20.5.2020 0:42

Nevím, kde berete informaci, že Německo nedisponovalo vojenskou silou. V té době mělo celkem slušné počty na slušný lokální konflikt. Nehledě na to, že po půlroce obsazení našeho území se těžko sjednocovala munice a vojenská technika ukořistěná na našem území. Naše výzbroj měla v plánech na obsazení Polska jen epizodní roli. Plán na obsazení se psal rozhodně několik měsíců předem, Němci si to z rukávu nevytáhli z ničeho nic .

J. Šilhan 20.5.2020 0:36

V článku není uveden jediný zdroj (kromě knihy, kterou autor sám zpochybňuje).

J. Hanousek 20.5.2020 0:29

Hitler moc dobře věděl, že Francie ani Británie do konfliktu nepůjde. Po smlouvách o neútočení a nakonec i po Mnichovském diktátu tobylo jasné.

J. Hanousek 20.5.2020 0:22

Jste teda dost zapletený nebo popletený ? Asi jste oprášil propagandistické útoky svazáků z dob minulých. Myslím, že vaše připomínání bude jen na úrovni časopisu Hrom . Nic jiného totož z toho vašeho přednesu nekouká.

J. Hanousek 20.5.2020 0:14

Byl bych v klidu. Šilhán je jen zhrzen, že někdo podává pravdu bez obalu. Vykladači nové pravdy se nevzdávají. Vše co je v článku je doloženo a jeho vztekání jen dokresluje jeho ubohost.

M. Kozák 19.5.2020 22:31

Jé, nyní jako klinický psychouš, amatér. Typnu si frojdiján, dle výhodu, že? Ále vždyť je to jedno. Důležitá je koordinace, že. Ty ostatní otázky jsou irelevantní, že. No jó, ale ony furt tu jsou....

J. Šilhan 19.5.2020 16:51

Kdyby se pan Schneider spletl jednou, byla by na místě slušná diskuze. Ale pan Schneider lže opakovaně. A výše zmíněná lež (a manipulativní srovnání s bombardováním přehrady) je tak okatý výsměch kvalitní novinařině, že tím pan Schneider čtenáři říká zcela otevřeně: považuji tě za hlupáka. Ostatně právě pánové Léko a Schneider mistrují všechny ostatní - a zde ukazují právě svou vlastní profesní mizérii.

P. Aron 19.5.2020 11:40

Pane Šilhane tohle má být diskuse ? Vždyť vy místo argumentů se jen vztekáte a urážíte.

P. Aron 19.5.2020 11:38

Pane Schneider, hezký článek s obsahem souhlasím. Jen mě mrzí, že se tak opíráte do paní Hahnové. Vaše články se doplňují a nejsou v rozporu.

J. Vašíček 19.5.2020 6:56

Závěr:

V původním příspěvku jsem upozornil, že Schneider je nedůvěryhodný manipulátor a jako příklad jsem uvedl to nejhnusnější, při čem jsem ho tu za téměř 10 let nachytal. V textu z loňského září píše o deportaci obyvatel okupované části Polska jako o dobrodiní a „zapomíná“ na Katyňský masakr. To nepřímo potvrzuje, že píše na zakázku a zadání pro něj poněkud předběhlo dobu, v Rusku lze podobné snahy o zamlčování či dokonce popírání sledovat až s půlročním zpožděním.

Navíc jsem odpověděl na dotazy, týkající se mého původního příspěvku. Pan Novák snad už pochopil, že od roku 2010 se toho v sebeprezentaci Ruska hodně změnilo. Nejsem si jist, že vy jste pochopil vůbec něco, ale to už je mimo mě. Máte-li potřebu další edukace, obraťte se sem: http://rsvk.cz/75-let-pobede/proekt-doroga-pamyati/. Možná přijde i kouzelník, ale pozor na projímadlo!

Sbohem (pro vás spíš Спутинoм).

J. Vašíček 19.5.2020 6:54

2. pokračování

M.K. Aspoň jeden důvod z těch vašich jasných, by byl?!?

J.S. Stačí nahlédnout do Berijova doporučení Stalinovi (https://cs.wikipedia.org/wiki/Katy%C5%88sk%C3%BD_masakr#/media/Soubor:Katyn_-_decision_of_massacre_p1.jpg). Důvody byly nejspíš i strategické, ale to už bych vás zahltil.

J. Vašíček 19.5.2020 6:52

1. pokračování

J.V. Současný přístup Putinova Ruska ke Katyňskému masakru je součástí státní doktríny Velké Rusko. Do ní se taková patálie jako Katyňský masakr nehodí. Jeho důvody jsou (poté, co Gorbačov nechal zveřejnit dokumenty) vcelku jasné....

M.K. Jó kdy a kde byla deklarována ta vaše doktrína Velké Rusko a jak s tím koreluje Katyň, he?

J.S. Zkuste číst i něco jiného než Sputnik: ...............

M.K. Jó ten jejich odkaz jetak na úrovni jpp, mých otázek se vůbec ani nedotk!

J.S. Aha, tak nečetl. Takhle vám to asi spíš sedne https://www.youtube.com/watch?v=bZzh6NfWK4I

J. Vašíček 19.5.2020 6:49

Z klinického hlediska bylo zajímavé sledovat vaše samonabuzování. Pro odhad diagnózy už to ale stačilo (erektilní dysfunkce?). Kromě toho zjevně máte potíže s porozuměním češtině (o jejím použití nemluvě), na rozdíl od toho prvního problému vám s tímhle mohu pomoci stručným shrnutím:

M.K. Pozn k té koordinaci. Patrilo k ní i pozdější napadení Polska Sověty? Jak se vysvětluje to 14 -ti denní zpoždění?....

J.V. K pozn. ke koordinaci:

Pokud proti sobě postupují dva armádní fronty, je základní koordinací dohoda o linii styku. Předem dohodnutá linie v případě oboustranného napadení Polska byla tvořena řekami Narew, Západní Bug, Visla a San.....

M. Kozák 18.5.2020 23:15

Jó ještě dodatek. Až skončí v TV abba, evokuje aneta na r 68 v Fr na tzv MBT, také tam byly čtyry Švédky a z nich jedna Aneta. Jo a málem bych zapomněl. K té četbě, doporučuji Y. Slzkone Židovské století. Už chápu, proč je Putin tak zadobře s Izraelem.

M. Kozák 18.5.2020 22:59

Aha, takže zase prd. Hele rozuměj von vůbec co je tázací věta? Pokud jó, tak slušnost velí na ní odpovědět. Odpověď nula, takže buď neschopnost, nebo neslušnost. Račej si vybrat co jsou zač. Jó ten jejich odkaz jetak na úrovni jpp, mých otázek se vůbec ani nedotk! Je jich upozorním vebaci maj z Rusů po II. SV děsnej mindrák a podle toho i reagují!  Závěr, tak tedy kouknu na ten jejich špuntík 

J. Paleček 18.5.2020 20:25

Pane Vašíčku nedokázal, zkuste to vy. Zato mám dnešní večerní zážitek z ČT24, který přesně odpovídá vašemu popisu manipulativních technik kterých se trollové dopouští.

Dozvěděl jsem se, že ke dnešnímu dni je na tom v Evropě s koronavirem nejhůře Rusko a to přes to že počet nakažených se tam již několik dní snižuje a v počtu úmrtnosti na 1 milion obyvatel jsou 12 zemřelými 65 na světě. Pro informaci Mekka EU Belgie má 784 zemřelých. I za předpokladu, že každý má jiný způsob započítávání je rozdíl nebetyčný. Jenže okolo Belgie se chodí po špičkách.

J. Šilhan 18.5.2020 18:11

A Vy jste bombardování Plzně od v průběhu války zamlčel z neznalosti nebo tato fakta zamlčujete záměrně?

V návaznosti na Vaše předchozí agitky se můžeme ptát dál. O paní Allbrightové jste lhal z ignorantství nebo jste k tomu dostal pokyn? Fakta o prokázaném novičoku v domě Skripala jste zamlčel kvůli vlastnímu diletantství nebo jste za to dostal zaplaceno? (Víte moc dobře, o kterých článcích píšu - ale když budete prskat, zdroje Vaší svazácké novinařiny připomenu.)

J. Šilhan 18.5.2020 17:59

co se mu hodí do krámu.

J. Šilhan 18.5.2020 17:59

"Ale do obrovské Škodovky se ne a ne trefit – až na konci války, jako by byla zakletá."

Jan Schneider lže jako když rudé právo tiskne. Škodovka byla samozřejmě zasažena mnohokrát (přinejmenším od roku 1943). No a srovnávat zásah přehrady - kterou lze identifikovat neomylně z dálky a podle toho zamířit bomby - se zásahem továrních budov těžko odlišitelných od městské zástavby, může jen sebevědomý diletant. Gratuluji, pane Léko, k novinářské laťce, kterou jste nastavil proklatě nízko - rozlišovat přehradu a město je patrně nebezpečně progresivistické, kdežto srovnávat nálet na vodní plochu a hustou zástavbu je znakem vlasteneckého konzervativismu, že?

Je skutečně obtížné brát vážně prokázaného lháře Schneidera, který opakovaně ve svých agitkách prezentuje jen ta fakta, která se hodí kremelskému vidění světa. Jednodušší je brát jeho články jako primárně lživé - kdykoliv začnu trávit čas ověřováním jeho konspiračních teorií, ukáže se, že buď lhal nebo pečlivě vyselektoval fakta podle toho,

J. Vašíček 18.5.2020 6:19

https://www.gov.pl/web/diplomacy/mfa-statement-on-removal-of-plaques-commemorating-polish-officers-and-other-victims-murdered-by-nkvd-from-the-building-of-former-nkvd-headquarters

J. Vašíček 18.5.2020 6:08

Zkuste číst i něco jiného než Sputnik:

https://www.theguardian.com/books/2016/oct/03/all-kremlins-men-mikhail-zygar-review-inside-court-vladimir-putin

M. Kozák 17.5.2020 22:03

Ať čtu jak čtu, tak jsem se odpovědi nedočkal. Jen obehranou mantru o execírce, kterou maj rady khaki mozky celého světa. No co se dá dělat když to profi dějepravec neví. Zkusím svou hypotézu. Sověti čekali zda VB a FR dodrží smlouvu a Němce napadnou. Kdyby dodrželi smlouvu a Hitlera napadlo v plné síle, tak by Sověti třeba zaútočili na Hitlera také, protože by si spočítali, že Vb a F r nevyhrožovali válkou s židobolševismem. Ale jak viděli, že břiti dávají přednost dodržet smlouvu o přátelství a spolupráci s Hitlerem, tak Sověti tu svou také dodrželi. Pche.

Jó kdy a kde byla deklarována ta vaše doktrína Velké Rusko a jak s tím koreluje Katyň, he? A zase otázka. Aspoň jeden důvod z těch vašich jasných, by byl?!? Jó ten Putin je asi fakt i rafinovaný, když hledá další dokumenty, že, aby je mohl zatajit, když budou nepříznivé! Tyvoe, voní jsou prosiravej!

M. Pantlíková 17.5.2020 15:04

R^ Díky.

R. Sobotka 17.5.2020 13:27

Stazeni americkych aktiv z Nemecka po vypuknuti krize neni zadne blouzneni, to je snad v kazde ucebnici ekonomie

https://www.theguardian.com/global/2011/nov/24/debt-crisis-germany-1931

Investice tam zustaly, ale zeme sla stejne ke dnu a Nemci si zvolili za kanclere Hitlera.

https://voxeu.org/article/financial-crisis-and-right-wing-extremism-germany-1931-33

Jeste jednou si prectete, co jste napsal. Mozna uz vam dojde, ze to cele vcetne nadpisu je nesmysl.