Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 16.5.2020 22:27

omlouvám se, toto spadlo někam jinam...

J. Vašíček 16.5.2020 22:21

Aha, tak ono to bylo do brňavky, co?

Sleduji vaše aktivity od doby, kdy jste ještě s Lékem v ČP zatloukali, že vás pase Babiš. A od té doby, co se živíte dezinformacemi, píši pod vaše články jen proto, abych upozornil na vaše manipulace, polopravdy a špinavé metody při útocích na ty, kdo s vámi nesouhlasí. Zatím jste nezklamal, vaše agresivní reakce většinou předčily i ty nejubožejší příspěvky pod článkem.

Noty mám v tomto smyslu srovnané a ze stupňující se nervozity vašich reakcí usuzuji, že vám to už i dochází.

J. Šilhan 18.5.2020 18:11

A Vy jste bombardování Plzně od v průběhu války zamlčel z neznalosti nebo tato fakta zamlčujete záměrně?

V návaznosti na Vaše předchozí agitky se můžeme ptát dál. O paní Allbrightové jste lhal z ignorantství nebo jste k tomu dostal pokyn? Fakta o prokázaném novičoku v domě Skripala jste zamlčel kvůli vlastnímu diletantství nebo jste za to dostal zaplaceno? (Víte moc dobře, o kterých článcích píšu - ale když budete prskat, zdroje Vaší svazácké novinařiny připomenu.)

J. Hanousek 20.5.2020 0:22

Jste teda dost zapletený nebo popletený ? Asi jste oprášil propagandistické útoky svazáků z dob minulých. Myslím, že vaše připomínání bude jen na úrovni časopisu Hrom . Nic jiného totož z toho vašeho přednesu nekouká.

M. Kozák 16.5.2020 18:16

Pozn k té koordinaci. Patrilo k ní i pozdější napadení Polska Sověty? Jak se vysvětluje to 14 -ti denní zpoždění? A při tom napadení Sověty podlo kolik vojáků obou stran? A proč se ti Poláci raději nevzdávali Němcům? Když věděli, s bolševiky mají nevyrovnané účty? Proto se v Rusku asi snaží najít důvody, co a proč v Katyni došlo k masakru? Zamlčovat, či popírat je nyní nesmysl a Rusové nejsou zrovna z uma sedšij!

J. Paleček 16.5.2020 20:58

Přehledná mapa hranic Polska po 1ww až do roku 1945. Existují i jiné stejné, ale tahle je nejpřehlednější.

https://novorossia.su/sites/default/files/genocid_302.jpg

J. Vašíček 17.5.2020 8:13

K pozn. ke koordinaci:

Pokud proti sobě postupují dva armádní fronty, je základní koordinací dohoda o linii styku. Předem dohodnutá linie v případě oboustranného napadení Polska byla tvořena řekami Narew, Západní Bug, Visla a San. Rudá armáda ji dosáhla 28.září 1939. Již 22. září však německé a sovětské velení uspořádalo v Brest Litevsku dodnes slavnou společnou vojenskou přehlídku. V porovnání s tím jsou ostatní vaše otazníky irelevantní.

Současný přístup Putinova Ruska ke Katyňskému masakru je součástí státní doktríny Velké Rusko. Do ní se taková patálie jako Katyňský masakr nehodí. Jeho důvody jsou (poté, co Gorbačov nechal zveřejnit dokumenty) vcelku jasné. Jejich předstírané hledání může být ekvivalentem zamlčování.

V. Novák 17.5.2020 9:59

Ten současný přístup Ruska ke katyňskému masakru je co?

Společná tryzna Putina a Tuska u památníku v Katyni?

Nebo co?

J. Vašíček 18.5.2020 6:19

https://www.gov.pl/web/diplomacy/mfa-statement-on-removal-of-plaques-commemorating-polish-officers-and-other-victims-murdered-by-nkvd-from-the-building-of-former-nkvd-headquarters

V. Novák 29.5.2020 13:29

1) Co to má společného s Katyní?

2) Desky - byly dvě, jedna na památlu Poláků, jedna sovětských obětí NKVD - byly odstraněny na příkaz lokální prokuratury, protože byly na budovu umístěny bez dokumentace.

3) Odstranění vyvolalo značnou nevoli i v Dumě i ve vládních strukturách.

M. Kozák 17.5.2020 22:03

Ať čtu jak čtu, tak jsem se odpovědi nedočkal. Jen obehranou mantru o execírce, kterou maj rady khaki mozky celého světa. No co se dá dělat když to profi dějepravec neví. Zkusím svou hypotézu. Sověti čekali zda VB a FR dodrží smlouvu a Němce napadnou. Kdyby dodrželi smlouvu a Hitlera napadlo v plné síle, tak by Sověti třeba zaútočili na Hitlera také, protože by si spočítali, že Vb a F r nevyhrožovali válkou s židobolševismem. Ale jak viděli, že břiti dávají přednost dodržet smlouvu o přátelství a spolupráci s Hitlerem, tak Sověti tu svou také dodrželi. Pche.

Jó kdy a kde byla deklarována ta vaše doktrína Velké Rusko a jak s tím koreluje Katyň, he? A zase otázka. Aspoň jeden důvod z těch vašich jasných, by byl?!? Jó ten Putin je asi fakt i rafinovaný, když hledá další dokumenty, že, aby je mohl zatajit, když budou nepříznivé! Tyvoe, voní jsou prosiravej!

J. Vašíček 18.5.2020 6:08

Zkuste číst i něco jiného než Sputnik:

https://www.theguardian.com/books/2016/oct/03/all-kremlins-men-mikhail-zygar-review-inside-court-vladimir-putin

M. Kozák 18.5.2020 22:59

Aha, takže zase prd. Hele rozuměj von vůbec co je tázací věta? Pokud jó, tak slušnost velí na ní odpovědět. Odpověď nula, takže buď neschopnost, nebo neslušnost. Račej si vybrat co jsou zač. Jó ten jejich odkaz jetak na úrovni jpp, mých otázek se vůbec ani nedotk! Je jich upozorním vebaci maj z Rusů po II. SV děsnej mindrák a podle toho i reagují!  Závěr, tak tedy kouknu na ten jejich špuntík 

M. Kozák 18.5.2020 23:15

Jó ještě dodatek. Až skončí v TV abba, evokuje aneta na r 68 v Fr na tzv MBT, také tam byly čtyry Švédky a z nich jedna Aneta. Jo a málem bych zapomněl. K té četbě, doporučuji Y. Slzkone Židovské století. Už chápu, proč je Putin tak zadobře s Izraelem.

J. Vašíček 19.5.2020 6:49

Z klinického hlediska bylo zajímavé sledovat vaše samonabuzování. Pro odhad diagnózy už to ale stačilo (erektilní dysfunkce?). Kromě toho zjevně máte potíže s porozuměním češtině (o jejím použití nemluvě), na rozdíl od toho prvního problému vám s tímhle mohu pomoci stručným shrnutím:

M.K. Pozn k té koordinaci. Patrilo k ní i pozdější napadení Polska Sověty? Jak se vysvětluje to 14 -ti denní zpoždění?....

J.V. K pozn. ke koordinaci:

Pokud proti sobě postupují dva armádní fronty, je základní koordinací dohoda o linii styku. Předem dohodnutá linie v případě oboustranného napadení Polska byla tvořena řekami Narew, Západní Bug, Visla a San.....

J. Vašíček 19.5.2020 6:52

1. pokračování

J.V. Současný přístup Putinova Ruska ke Katyňskému masakru je součástí státní doktríny Velké Rusko. Do ní se taková patálie jako Katyňský masakr nehodí. Jeho důvody jsou (poté, co Gorbačov nechal zveřejnit dokumenty) vcelku jasné....

M.K. Jó kdy a kde byla deklarována ta vaše doktrína Velké Rusko a jak s tím koreluje Katyň, he?

J.S. Zkuste číst i něco jiného než Sputnik: ...............

M.K. Jó ten jejich odkaz jetak na úrovni jpp, mých otázek se vůbec ani nedotk!

J.S. Aha, tak nečetl. Takhle vám to asi spíš sedne https://www.youtube.com/watch?v=bZzh6NfWK4I

J. Vašíček 19.5.2020 6:54

2. pokračování

M.K. Aspoň jeden důvod z těch vašich jasných, by byl?!?

J.S. Stačí nahlédnout do Berijova doporučení Stalinovi (https://cs.wikipedia.org/wiki/Katy%C5%88sk%C3%BD_masakr#/media/Soubor:Katyn_-_decision_of_massacre_p1.jpg). Důvody byly nejspíš i strategické, ale to už bych vás zahltil.

J. Vašíček 19.5.2020 6:56

Závěr:

V původním příspěvku jsem upozornil, že Schneider je nedůvěryhodný manipulátor a jako příklad jsem uvedl to nejhnusnější, při čem jsem ho tu za téměř 10 let nachytal. V textu z loňského září píše o deportaci obyvatel okupované části Polska jako o dobrodiní a „zapomíná“ na Katyňský masakr. To nepřímo potvrzuje, že píše na zakázku a zadání pro něj poněkud předběhlo dobu, v Rusku lze podobné snahy o zamlčování či dokonce popírání sledovat až s půlročním zpožděním.

Navíc jsem odpověděl na dotazy, týkající se mého původního příspěvku. Pan Novák snad už pochopil, že od roku 2010 se toho v sebeprezentaci Ruska hodně změnilo. Nejsem si jist, že vy jste pochopil vůbec něco, ale to už je mimo mě. Máte-li potřebu další edukace, obraťte se sem: http://rsvk.cz/75-let-pobede/proekt-doroga-pamyati/. Možná přijde i kouzelník, ale pozor na projímadlo!

Sbohem (pro vás spíš Спутинoм).

M. Kozák 19.5.2020 22:31

Jé, nyní jako klinický psychouš, amatér. Typnu si frojdiján, dle výhodu, že? Ále vždyť je to jedno. Důležitá je koordinace, že. Ty ostatní otázky jsou irelevantní, že. No jó, ale ony furt tu jsou....

V. Novák 17.5.2020 12:26

Netřeba relativizovat - pro západní "demokracie" se Německo stalo salonfähig teprve s nástupem Hitlera k moci. Pro SSSR tím partnerem přestalo být.

Od přijetí SSSR do SN v roce 1935 až do srpna 1939 usiloval SSSR o kolektivní bezpečnost, definici agresora a smlouvy o účinné společném zásahu proti němu. Bohužel SN prokázala neschopnost jakkoli agresora omezit na příkladu italské agrese proti Etiopii. Koneckonců - jak se mohly Británie nebo Francie vymezit proti zemi, která dělala totéž, co ony, jen o něco později a blíže a viditelněji?

Ještě v srpnu 1939 navrhoval SSSR aspoň Británii a Francii smlouvu o společné obraně - jenže Britové jen zdržovali a Francie nedokátzala dohodnout s Polskem průchod pro RA, aby mohla otevřít druhou frontu. Poláci se raději pokoušeli dohodnout s Německem o společném útoku na SSSR a celé dohadování skončilo na rozdílu mezi jejich lačností a schopností. Terve když se Stalin přesvědčil, že s demokraty se dohodnout nelze, dal pokyn k podpisu Paktu M-R.

BTW - j

J. Kouba 25.5.2020 10:39

Jenže on ten pakt relativizován už byl kontextem, v němž vznikl (podobný měli už všichni rozhodující hráči, pro nedovtipné).. - Opominutí kontextu je všude, kde kavárna argumentuje, to se dá potkat téměř pravidelně. -

V. Novák 15.5.2020 17:57

Je třeba rozlišovat o jaké Německo se ve které době jednalo - až do roku 1933 se Výmarská republika snažila o demokracii a americké půjčky jí mohly pomoci s ekonomikou a tedy potlačením extremistických názorů, hnutí a stran zleva i zprava. Když je lidem dobře, neblázní a nedělají revoluce ani pogromy.

To bylo ovšem období, kdy bylo Německo otloukánkem Evropy a nikdo v Evropě - kromě jiného otloukánka SSSR - s ním nebyl ochoten jednat, natož uzavírat smlouvy. Teprve s nástupem Hitlera, který s demokracií zatočil velmi rychle, se najednou Německo stalo "salonfähig" a evropské mocnosti i podmocnosti, ať demokratické nebo diktátorské (jako Polsko a všechny pobaltské) mu začaly nadbíhat.