Diskuse k článku

Andrej Babiš přestane být problémem, až prohraje ve volbách

Ve svobodném demokratickém režimu nevládnou lepší, vyvolení ani morálnější, ale zvolení. Proč by mělo mít přání 280 tisíc demonstrantů větší váhu než 1,5 milionu voličů, kteří si vládu Babiše přáli? Proč by měl kvůli svým nevoličům zklamat a zradit své voliče? Přejí si demonstranti posílit moc prezidenta Zemana?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I ten Svěrák

Že by se projevovala stařecká demence?

0/0
14.7.2019 12:32

Re: Tak důvody,

ANO 2011 spolu s SPD pohodlnou většinu v poslanecké sněmovně. Chce to jediné. Aby Babiš dostal konečně rozum a s Okamurou se spojil. Na to, že by sám získal ústavní většinu může zapomenout. Něco takového volební systém podle zásad poměrného zastoupení dovoluje jen teoreticky. Leda že by se mu podařilo prosadit přímé volby poslanců ve většinovém systému, což zatím nelze předpokládat.

0/0
13.7.2019 17:05

Re: Tak důvody,

Máte pravdu. Všechny akce t.zv. demokratické opozice (ODS, TOP 09. KDUČSL, Pirátů a STAN)proti předsedovi vlády jsou jen politickým divadlem, kterému se u nás vzletně říká "volná soutěž politických stran". Některé plitické strany a občanské hnutí se této hnusné politické hry ani neúčastní. Nemají to totiž zapotřebí. Mají svůj program pro občany, což ta t.zv. demokratická opozice v zásadě nemá. Občané již totiž mají dost ideologických žvástů, na které mohly politické strany nalákat voliče tak před 50-100 lety. a program AntiBabiš není žádným programem, ale zoufalým přešlapováním na místě.Jednoznačně se to odrazilo i ve volbách, kdy jmenované strany a hnutí obdržely dohromady pouhých 38,4% hlasů voličů. Rozumný člověk by se z toho poučil. Ne tak představitelé zmíněných politických stran a hnutí. neustále vytahují na Babiše, Zemana a Okamuru další a další vymyšlenou a novináři vyrobenou špínu a odrazují si tak další a další voliče. Jsem docela zvědav na příští volby, kdy odhaduji pro ANO

0/0
13.7.2019 17:00

Re: Arogantní hlupák.

Pane Franku, to s tím Hitlerem je takové demagogické klišé. Hitlerova cesta k moci trvala více let a byla doprovázena různými skandály a aférami. Meziválečná doba v Německu byla všechno možné jen ne demokracie a problémy v ekonomice byly extrémní. Inflace dosahovala i stovky procent. Do toho obrovská nezaměstnanost. A štvanice na židy, což tedy nebyla výsada jen Německa. Právě nedostatek demokracie a absence kvalitní opozice umožnila nástup nacizmu. Je mně líto, že si tyto dějinné okolnosti neuvědomujete.

0/0
13.7.2019 16:37

Re: Tak důvody,

tím státu méně na daních a odvodech.

0/0
13.7.2019 16:27

Tak důvody,

proč nezvolit A. Babiše a jeho hnutí mohou být principiální, např. je to zbohatlík (?), podnikatel (není demokrat), vlastník médií, člověk, který vládne silou atd. Jenže ono se zatím nic moc nepotvrdilo. Spíše naopak. Pak přichází v úvahu věcné důvody. Causa Čapí hnízdo. To je směšné, protože i když lze možná pochopit podstatu jakéhosi údajného podvodu, pak důkazy jsou více než chabé. Státní zástupce váhá, protože předat případ soudu, znamená další zpolitizování, ale nikoliv trestné a na soudní verdikt budeme čekat mnoho let.

Rovněž konflikt zájmů A. Babiše s čerpáním dotací (hlavně nárokových) je nesmysl. Agrofert je ve svěřenském fondu a zatím nikdo neřekl, jak by mohl předseda vlády ovlivnit přidělení dotací. Nic takového v auditu není. Je to jen v obecné rovině, takže se jedná o absurdní divadlo pro veřejnost. Spíše by mohly správní orgány (třeba finanční úřad) poukazovat na to, že Agrofert nečerpal nárokové dotace a tím záměrně snížil hospodářský výsledek společnosti a zaplatil

0/0
13.7.2019 16:26

O. Hedonix

Je to reklama, ne článek. Přemýšejte, proč asi... všichni dokola opakuji , že nejde o popírá i výsledku voleb, ale opakování prostého faktu, zme je nepřípustné , aby vládl trestně stíhaný defraudant, soudem opakovaně potvrzený agent StB.

Ale s reklamou nelze vést dialog !

0/0
12.7.2019 21:07

Re: ANO už NE

Demostranti jsou politiky ODS, TOP 09, KDUČSL, Piráty a STAN, novináři a jejich médii, neziskovou organizací a bůhví kým ještě zmanipulovaní jednoduší lidé. Rozumně uvažující a hlavně konající člověk totiž nevyřvává po náměstích někým jiným předříkávaná stupidní hesla. Mám za to, že ti demonstranti nepláčou na nesprávném hrobě. Oni pláčou sami nad sebou, ikdyž si to neuvědomují. Pláčou nad svým neukojeným egem a nad tím, že" jejich" politické strany ostudným způsobem prohrály ve volbách a že prezidentské volby nevyhrál "jejich" kandidát, Jiří Drahoš. Nedokáží se smířit se skutečnou realitou a svůj vztek si vybíjejí vyřváváním po ulicích. To jim ovšem k ničemu smysluplnému nepomůže.

0/0
12.7.2019 13:30

J. Schneider

Výborný článek,

ale jak vidno, i ty elementární demokratické zásady jsou k nepochopení, když jdou citům "proti srsti". K přezkoušení námitek proti čemukoliv je dobré využít zrcadlové metody, totiž postavit si je proti sobě, zdali by i pak to bylo něco, co bychom označili za legitimní. Toto pravidlo je staré tisíce let a řídí se jím všechny vyspělé kultury či civilizace: "Nedělej druhým co bys nerad strpěl sám." Kdysi to krásně prakticky vyjádřil politik Pavel Bratinka, když byl ministrem, v rozhovoru s členem opoziční strany: "Budeme se snažit nastavit takový systém, aby nám vyhovoval i v době, kdy budeme v opozici." Takové velkomyslné přemýšlení je těm demonstrantům cizí. --- Ostatně, odpor vůči Babišovi vyvrcholil poté, co 6.6.2019 přijala Sněmovna usnesení č.653 "k nezaplaceným podnikům privatizovaných vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992-1998" a požádala vládu, aby navrhla účinnou změnu zákonů tak, aby bylo možné zločiny způsobené při privatizaci stíhat a potrestat, aby nedošlo k jejich proml

0/0
12.7.2019 12:21

Re: ANO už NE

Předseda vlády si může dovolit vše, co mu dovolují zákony této země a zejména ústava. Tyto věci ovšem těm pouličním vyřvávačům stupidních hesel nic neříkají. Ti jen vykřikují to, co jim někdo jiný nakukal. Vlastní myšlení žádné. A kdo je "mdlého rozumu"? Nikoliv většina národa, byť by si to prezident možná přál, ale zejména ta výrazná menšina, která vykřikuje po náměstích a ulicích. Takovým, člověku nedůstojným způsobem, projevují "svůj" názor jen méněcenní jedinci, kteří to jinak, rozumně, neumí.

0/0
12.7.2019 12:17

Re: Arogantní hlupák.

Naopak, autor má pravdu. Na těch demonstracích byli skutečně druhořadí umělci a nechyběli ani ti, kteří podepsali Antichartu. A nebo chcete snad tvrdit, že Bára Štěpánová, Jan Hrušínský, Jitka Čadek Čvančarová a jim podobní jsou prvořadí umělci? Skutečně prvořadí umělci již zemřeli a ti, kteří se tomuto označení blíží (Donutil, Vyskočil, Hanzlík, Vetchý) na pouličních demonstracích nevyřvávají. nemají to totiž zapotřebí. A Milion chvilek pro anarcii? Představitelé této neziskové organizace (Mikuláš Minář, Jan-Jakub Zévl a Benjamin Roll) vůbec nevědí, co chtějí. Vědí snad jen to, co nechtějí a nedejbože, aby toho dosáhli. Potom by byli bezradní, protože co mají chtít jim nikdo neřekl.

0/0
12.7.2019 12:11

Jak to vidím já.

Autor má praqvdu v tom, že ve skutečné demokracii vládnou ti zvolení. Aby však mohli být zvolení musí nejprve kandidovat. Kdo však u nás kandiduje ve volbách do poslanecké sněmovny a do zastupitelstev krajů měst a obcí? Nikoliv ti, kteří nám následně vládnou, ale jejich politické strany a hnutí. Ty (ta) byť zvolené(á) sice vládnou, ale nikoliv ve jménu občanů. Nezastupují totiž demokratickou většinu občanů. Zastupují jen a pouze své členy a voliče, jichž je vždy nikoliv demokratická většina, ale výrazná menšina. Zde je popřen základní demokratický princip vlády většiny občanů a jejich většinové občanské vůle. Tady je zakopaný pes nefunkčnosti našeho politického systému, který jakkoliv může jako demokratický vapadat, demokratickým ve skutečnosti není, protože zásadně popírá výše zmíněný základní demokratický princip. A tak jsme opět u té "chytré" horákyně, jejímiž zásadami se řídí česká (a nejen česká) "demokracie". A Andrej Babiš? Ten za prvé není žádným problémem (problémem je snad je

0/0
12.7.2019 11:59

Arogantní hlupák.

Autor se hned v úvodu odkopává slovy - druhořadí umělci. Pro mne je to vyjádření arogantního hlupáka a jakékoliv další názory i argumenty jsou zbytečné. Čím tak významně autor převyšuje ty druhořadé umělce? Co o nich ví? Je mu třeba známo, kolik lidí v ČR získalo Oskara? Autorova reakce na demonstrace ukazuje, jak moc jsou potřebné, již proto, že nenechávají v klidu příznivce totalitních sil. I Hitler se dostal k moci volbami.

0/0
12.7.2019 11:12
Foto

Ivana1

Re: ANO už NE

A už je to tu zase. Nejsem volič Babiše, ale jedno je jisté. Článek není proti nikomu slušně ani neslušně zaujatý. Článek popisuje fakta, která "nekoblihy a neovce" nechtějí nebo nemohou pochopit jelikož je jejich rozum zastřený vztekem a nenávistí k vítězi voleb. Neovce si sice myslí, že ne "všichni jsou úplně tupí a žerou mu ty jeho lumpárny a úplatky formou rozhazování peněz všude a všem", ale na druhé straně jsou neovce voliči stran demobloku, které se v minulosti chovaly ještě hůře než A.B. a tak umožnili jeho vzestup jako "odplatu" ovcí za zklamanou důvěru a systematické obelhávání. Ovce nyní volily menší zlo. A nakonec: ovce rozhodně nejsou ty, které tuto společnost rozdělují a nerespektují demokratické principy. Jsou to neovce, které jsou na sebe patřičně hrdé za to, že nyní následují svoje pasáky, kterým dřívější ovce přebehly do jiného stáda k jinému pasákovi. A tož teda teď fakt nevím, kdo z těh dvou stád je opravdu hloupější. Jestli to jsou ovce nebo pyšné neovce.

0/0
12.7.2019 9:04

Re: ANO už NE

Článek není proti demonstrantům, ale popisuje jisté principy demokracie. Takže spíše vypadá,že demonstranti pláčoiu na nesprávném hrobě.

0/0
12.7.2019 8:23

ANO už NE

Článek je proti demonstrantům celkem slušně zaujatý, byť má v mnoha bodech pravdu. Autor ale očividně nechápe, že těm všem neovcím šlo hlavně o to, ukázat tomu gaunerovi, že úplně všechno si dovolit nemůže, a že ne všichni jsou úplně tupí a žerou mu ty jeho lumpárny a úplatky formou rozhazování peněz všude a všem. Bohužel v tomto musím dát za pravdu Zemanovi, který před léty prohlásil, že většina národa je "mdlého rozumu". Byť si Zemana nevážím víc, než mouchy, která mě obtěžuje, v tomto měl bohužel pravdu.

0/0
12.7.2019 5:47

ANO

0/0
11.7.2019 22:54