Diskuse k článku

Fischer odvolal Radka Šnábla, klíčového odborníka na arbitráže

Aktualizováno. Důležitý spolupracovník exministra financí Miroslava Kalouska řídil spory se státem, ve kterých se hraje o desítky miliard. Jak dopadnou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka13 20.8.2013 22:02

Nějak se z toho vytrácí to zásadní

Argumenty typu, že pan Šnábl je jediný a že za něho mluví žádná prohraná arbitráž a že je to všechno komplot, jsou liché. Pan Šnábl je pravomocně odsouzený za to, že chtěl na dani podvést stát. Tento pán, nemůže hájit zájmy státu. Nejen proto, že je nedůvěryhodný, byť by byl geniální. Ale proto, že pokud nemáme stejně dobrého člověka, který je bezúhonný, dejte republiku Šnáblům. Je to totiž pak už jedno.
Pepan25 17.8.2013 20:12

Konečně

Nic jiné se nedá říct. Poslední dobou to totiž už fakt přeháněl, motal se do kauz, po kterých mu nic nebylo a tvářil se, že se nikomu nemusí zodpovídat, protože účel světí prostředky.Jinak obhajobou Zajíčka, který se víc zajímal o politiku než o svoje náměstkovské povinnost, také autor názorně ukazuje, na čí straně stojí ... :-/
Martii3711 17.8.2013 12:32

To je dost síla. Já který

To je dost síla. Já který nesnáším pražské kmotry a tady mě nějaký pisálek z TOP 09 bude osočovat? Prostě ty vztahy tam vidím velice krásně  Odsouzený podvodník Schnabl byl instalován aby pomáhal Kalouskovým kamarádům získat peníze a tím i provize pro Kalouska.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 14:24

Budu se snažit Vám tedy věřit

Nicméně Váš předpoklad kulhá. Oni arbitráže vyhrávali. Stát tedy chránili. Jaké provize a z čeho? Z právního zastoupení? Vždyť pokud by šlo o zisk pak daleko výnosnější by bylo nějakou tu arbitráž prohrát a před tím v ní na žalující straně získat pozici.
Martii3711 17.8.2013 10:08

Nevěřím, jsem přesvědčený, že

Nevěřím, jsem přesvědčený, že se jedná o komplot Kalousek - Šnábl-Štáva-Háva atd.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 10:15

A já jsem zase přesvědčený, že tu neztrácím čas s diskutérem,

nýbrž s námezdní silou pana Hrdličky, která píše dle manuálu.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 10:00

Myslíte, že audit prokáže, že ČR prohrála arbitráž kterou

v nedávné minulosti deklarovala coby vítěznou? O to tady přece hlavně jde. A pokud argumentujete tak, že : "se už objevují zprávy":-), pak vězte, že je obecně známé to, že na ruku solárním baronům šel za svého ministerského předsednictví pan Fischer, pro svou známou zásadovost přezdívaný Želé.
Martii3711 17.8.2013 9:34

A audit může prokázat, že

A audit může prokázat, že prostě Šnábl lže. Já bych byl zdrženlivý v tom, že Šnábl pracoval dobře. Už se objevují zprávy, že hrál na ruku současným solárním baronům; že 6 měsíců nereagoval na důležitou věc atd.
Martii3711 17.8.2013 9:32

Pravomocně odsouzený člověk

Pravomocně odsouzený člověk za daňové podvody v souvislosti s kšefty s výherními automaty je tedy co???????,
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 9:20

Což je i jeden z důvodů proč by měl být rozumný člověk poněkud

zdrženlivý, než někoho jiného nazve zločincem.
Martii3711 17.8.2013 9:10

Neznám podrobnosti. Člověk

Neznám podrobnosti. Člověk vždy slyší jen propagandu. Kdo ví jak to je.
Martii3711 17.8.2013 8:29

Připomeňme, že Šnábl v roce

Připomeňme, že Šnábl v roce 2008 dostal dva roky vězení s podmínkou na tři roky a musel zaplatit peněžitý trest ve výši 300 000 Kč. Proti rozsudku se několikrát odvolal a předložil údajně nové důkazy. Ty ale odvolací vrchní soud loni zamítl, a ministerský poradce tak zůstává odsouzeným.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 9:06

Mám pocit, že podobně jako u jiných lidí hovoří za pana Šnábla

výsledky jeho práce. To je to podstatné. A nula prohraných arbitráží ze strany státu je hodně výmluvná.
Martii3711 17.8.2013 8:27

http://aktualne.centrum.cz/do

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=772063
Martii3711 17.8.2013 8:25

Vy tedy říkáte, že to není

Vy tedy říkáte, že to není pravda? Píši jen pravdu. Lze dohledat. Vše. Vaše výlevy jsou frustrací. Zkuste použít vyhledávač a zadejte si třeba nějaké vyhledávání pro odsouzení Radka Šnábla, atd.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 8:24

Vy pracujete i v sobotu, když je tak hezky?

Jak to máte honorované? Hodinovka? Nebo od kusu?
Cruton 17.8.2013 18:35

Soudíš podle sebe, propagandistický hňupe?

Co takhle nějaký argument?
Martii3711 17.8.2013 8:07

Zločinec Šnábl

Šnábl je pravomocně odouzený kriminálník myslím že na dva roky podmíněněně za daňové podvody při kšeftování s výherními automaty s Ruskem. Proběhlo to tiskem, lze to dohledat.Navíc pravděpodobně podvádí s vysokoškolským diplomem. Je to Kalouskův kamarád a Kalousek se ho vždy zastával, že je to expert a že ho nutně potřebuje.Nakonec ho musel propustit ale zůstal poradcem. Překvapuje mě tedy, že byl zase ve funci přímo na ministerstvu.Kalousek je blízký kamarád kriminálníka Štávy, která je stíhán v řadě zemí včetně Švýcarska a nesmí tam. S Českem vede arbitráž, že prý mu Česko překazilo kšefty s krevní plamou. Jde o desítky miliard. Kalousek se svého akmaráda vždy zastával a vždy ho chtěl vyplatit. Koneckokonců vily mají v Bechyni vedle sebeKozel zahradníkem
Ctenarcp 17.8.2013 7:49

Narovnání mezi státem a KÝM?

Trik, který stále funguje. Spindoktoři posunou mediálně těžiště problému žádoucím směrem. Pan Šnábl zachraňuje stát. V mlze ale zůstane, kdo uplatňuje nárok a jak se k jeho držení dostal. A pan Kalousek je přítelem pana Šťávy, který chce vydělat na tom, že nic neprodal. A pana Hávy, který státu pomáhal se zbraňovými obchody.       TRANSAKČNÍ PROVIZE KALOUSEKStrategie tvořené omezeným počtem osob mívají zřetelný rukopis. Čím více operací, tím čitelnější: Podle Insideru luxusní byt nejprve koupil Kalouskův přítel a tehdy mocný šéf Omnipolu Richard Háva. Záhy jej prodal Kalouskovu švagrovi Lubomíru Kašákovi, podle kupní smlouvy z roku 1999 za 6,5 milionu. Pouhý den předtím vystavil Kašák své sestře Radce Kalouskové směnku na stejnou částku, tedy 6,5 milionu, a byt jim obratem za 15 tisíc měsíčně pronajal. http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=746964
Thlavac 17.8.2013 7:37

bod dvě

Činnost a odvolání pana Šnábla je zjevně hodně komplexní problém a bez znalostí potřebných detailů těžko soudit.Důvod k odvolání č2 - tedy, že neskákal jak advokáti protistrany pískali - to je teda perla.
17.8.2013 7:16

A nebyl Šnábl

klíč pro mafiány ??
Ctenarcp 17.8.2013 8:28

Stát si najímá jako experty osoby obchodující

"s veřejnými statky".David LibigerBaier postupně v úřadu a jemu podřízených organizacích rozmístil i své blízké spolupracovníky. A tak se Ambrozkovým náměstkem stal Pavel Labounek, jenž dříve pracoval pro Baierovy společnosti Star či Wero Group. "S panem Baierem se známe od roku 1998 v rámci mého působení ve funkci ředitele ostravské filiálky GE Money Bank," přiznal HN Labounek.Další Baierovi lidé ovládli Státní fond životního prostředí. Za Ambrozka byl jeho šéfem Andrej Mudray, který severomoravského rodáka Baiera učil v astronomickém kroužku. A jeho koněm byl i náměstek na fondu David Libiger, Baierův obchodní partner, jenž také prošel firmou Star. "S Martinem Baierem jsme se ale v roce 2007 názorově rozešli," popsal Libiger HN vztahy s Baierem.http://www.enviweb.cz/clanek/polit/83548/skutecnym-sefem-ministerstva-byl-lobbista-baierhttp://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoby/david-libiger/2010Jsou nejbližšími spolupracovníky poslanců. Jako jejich asistenti mají otevřené dveře do sněmovny i do státních úřadů. A zároveň vlastní firmy, kde mohou svoje kontakty výborně zhodnotit. Hned u tří nových poslaneckých asistentů není jisté, jestli pro politiky nepracují hlavně kvůli svému soukromému byznysu.Například David Libiger, jeden ze tří asistentů sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldyny. Libiger je zároveň spolumajitelem úspěšné firmy na získávání státních dotací. Takže spojení s politikem pro něj může být výhodné. "Ano, udělá si kontakty a ty mají svou hodnotu. Ale není to z mé strany žádné: šup a tady přiletí zakázka," brání se Foldyna.http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:MS8IgCQVFFIJ:zpravy.ihned.cz/c1-45771740-dari-se-jim-podnikat-asistovat-poslancum-se-muze-vyplatit-jeste-vic&client=firefox-a&hl=cs&gl=cz&strip=12013http://ekonomika.idnes.cz/poradce-ministra-dopravy-libiger-dqa-/ekonomika.aspx?c=A130816_210935_ekonomika_ert
Jklamo 17.8.2013 1:59

par komentaru

"...Včera jsem z práce odcházel asi v sedm večer a ještě včera jsem opakovaně mluvil s ředitelkou kabinetu ministra..." Dle elektronickeho dochazkoveho systemu MFCR (volne dostupneho vsem zamestnancum) pan Snabl odchazel z prace ve tri odpoledne (bez indikace, ze by mela nasledovat nejaka pracovni schuzka).   Co se tyce te vychvalovane novely zákona o obnovitelných zdrojích, ta je bohuzel plne ve stylu "solarnim baronum na penize nesahat, ale nove hrace do hry nepoustet". Co se tyce solarnich elektraren, zastavuje podporu novych (dotovana vykupni cena je aktualne na 15% te z roku 2010), solarni dan se sice prodluzuje (ze by skoncila letos myslim asi nikdo necekal), ale snizuje se sazba z 26 % na 10 % a osvobozeni jsou nove elektrarny spustene v roce 2009. Realne tedy z 6,4 mld. vybranych v roce 2012 bude v roce 2014 mozna tak 2 mld. (tedy statni rozpocet -4,4 mld rocne, solarnici +4,4 mld). Dale je tam pak ono "fasadni" zastropovani prispevku, kdy stat "zlevni elektrinu" prispevkem ze statniho rozpoctu (tedy bud vice zdani nebo se vice zadluzi), tam je efekt statni rozpocet -4 mld rocne. Novela obsahuje i pozitivnejsi veci, ale stin pristupu "solarnim baronum na penize nesahat" rozhodne neprekrocila, nevim tedy, nakolik ji je mozne vydavat za uspech.
Petr Hovorka Rozladěný Člověk 17.8.2013 8:23

A co bude dál?

Myslím, že je jedno v kolik pan Šnábl odcházel z práce. Posoudit, kdo v tomto detailu mluví pravdu a kdo případně lže nejde. Co není jedno je fakt, že ČR, tedy MF, tedy oddělení pana Šnábla, mělo v posledních letech ve své práci nezpochybnitelné výsledky. ČR neprohrála žádnou arbitráž. Po letech, kdy byla snadnou kořistí, se dokázala účinně hájit. Nový pan ministr financí, z vlády jež nezískala důvěru, se rozhodl lidi jež mají tuto obranu v popisu práce rozprášit. A důvodem má být to, že člověk odpovědný za obranu státu údajně nepřišel na domluvenou schůzku. Podivné. Pan ministr financí nabídl pana Šnábla i s jeho vědomostmi volnému trhu. Pokud jste o střevech ministerstva financí tak dobře informován, že víte třeba to, kdo a kdy opustil pracoviště, předpokládám, že tedy víte, jak pan ministr ošetřil, aby se pan Šnábl nespojil s těmi jež chtějí státu pomocí arbitráží pořádně pustit žilou. O jeho služby bude jistě velký zájem. Mohu se Vás na to zdvořile zeptat? Co nyní brání panu Šnáblovi aby si založil poradenskou firmu a své služby trhu nabídl? Předpokládám, že když uměl velmi účinně řídit obranu státu bude umět stejně efektivně řídit i útok na jeho peníze. Kdo pak ty peníze státu dá? Poplatníci jako vždy. Nebo myslíte, že je poskytnou sponzoři pana Fischera?
Karabeg 16.8.2013 20:33

Skoro

jako ve Scorsesseho "Kmotrovi"...kde Michael Corleone angažuje jako svého konsiliera kluka z ulice,který má hlavu a koule nacházet řešení jako advokát způsobem uličního rváče...mě to taky smrdí. Pan Želatina jedná svůj formát příliš drsně...
I. Léko 16.8.2013 20:17

Další velmi inteligentní

Další velmi inteligentní pohled. Díky. Po reakcích těch placených diskutérů je to radost číst. Děkuji a přeji hezký víkend.
Census 16.8.2013 20:15

V tomto sporu těžko býti

V tomto sporu těžko býti arbitrem. Není pochyb o tom, kdo je to Kalousek a jaké lidi asi umísťoval na klíčové pozice. Pokud je pravda, jak tu kdosi nadhodil, že Šnábl je pravomocně odsouzený podvodník s DPH, pak je skutečnost, že zastával takto vysokou funkci, neuvěřitelná. Na druhou stranu se zdá, že zrovna se "solární mafií" Kalousek a spol. nic společného nemají a je to právě Fischer, kdo jim podezřele (a oni jemu) jde na ruku. Celý solární podvod se, pokud vím, upekl za jeho premiérování a nyní za něj firma, které se snad celý spor okolo této problematiky také týká, hradí formou donace jeho volební dluhy. Je docela možné, že zrovna v tomto případě jinak klientelismem prolezlý Kalousek měl opravdu zájem na tom, aby tento stát solární arbitráže vyhrál, už jenom proto, aby zacelil díry související s jinými (vlastními) tunely. V tomto případě se jednalo o konkurenční bandu, na kterou si hodlal došlápnout. Protože ale jde o pořádné peníze, řádově desítky miliard, konkurenční banda nelenila a výsledek se záhy dostavil v podobě pádu celé vlády kvůli v zásadě (ve srovnání s daleko závažnějšími kauzami, které koalice ustála) nepříliš závažné záležitosti (nepřímá korupce formou trafik je zde zcela běžná a přeplácení metres a rodinných příslušníků ze státních peněz také a až doteď to nikomu nevadilo). A na závěr malá skromná dedukce. To, že je někdo svině, ještě neznamená, že svině není i ten druhý.
Ctenarcp 17.8.2013 7:53

Málokterý životopis

osvětluje vztahy v zákulisí české politiky, kde krvácí státní kasa, lépe, než ten patřící Vladimíru MlynářoviV letech 2005–2007 pobýval na stipendijním pobytu v USA. V roce 2006 z Unie svobody vystoupil. Potom se zabýval podle svých slov „konzultační činností“ v oblasti telekomunikací a eGovernmentu. Byl šéfporadcem premiéra Jana Fischera (kde pracoval na živnostenský list, což v roce 2009 kritizoval např. Petr Nečas) a nyní pracuje ve finanční skupině PPF. Jeho přestup z veřejného do soukromého sektoru vyvolal v médiích otázku, jestli by neměly být tyto přestupy možné až po určité době.[9] Jeho nástup do skupiny PPF byl spojován s úsilím o získání obří státní zakázky na sanaci starých ekologických zátěží za desítky miliard korun.[10]http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Mlyn%C3%A1%C5%99Vladimír MlynářJan DobrovskýJan Fischer
Karabeg 16.8.2013 20:02

není vůbec zač:-))))..myslel

není vůbec zač:-))))..myslel jsem to upřímně..
I. Léko 16.8.2013 19:40

Konečně normální reakce.

Konečně normální reakce. Díky.