Diskuse k článku

Ficova podpora Livie Klausové je projevem slabosti českých politiků

Výrok slovenského premiéra v rozhovoru pro iDnes.cz připomněl problém Česka od přímé volby prezidenta: začíná poloprezidentský systém?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kozák 2.5.2013 12:23

Co podsttné, to uniká

a to je zda l Klausová na fci velvyslankyně má schopnosti tuto fci vykonávat a to jako po stránce vzdělání, praxe a znalostí. Takové prdolení o diplomatických zvyklostech jsou jedině na h.... To dokázal J. Assange svým Wikileaks co tyto "zvyklosti" znamenají. L.Klausová to co dělala, dělala dobře. Stačí si jen vzpomenout její činnost co by členka dozorčích rad v ČEZu A ZVVZ. Za jejího působení byly tyto firmy vysoce ziskové.
M. Harmáček 30.4.2013 8:42

Nedokáži si představit paní Livii jako úředníka, zaměstnance

státní správy, podřízeného referentům v Černínském paláci,  člověka řídícího se složitými interními předpisy, člověka žádajícího o služební cestu, o dovolenou.......Tohle všechno chce paní Livie v 70ti letech  podstoupit?Spíše mi to připadá, že se stala nechtěnou hračkou, se kterou se přetlačují dva důchodci.
J. Kulihrach 1.5.2013 14:30

Určitě nechce, ví, že by to nepodstupovala

Určitě nechce. Také by to nepodstupovala. Dělala by si, co chce, a kdyby po ní něco chtěl Černínský palác, využila by své přímé linky k prezidentu Zemanovi. To je MZV jistě jasné a je mu jasné i to, že a) nad českou politikou na Slovensku by rychle ztratil vliv, ba i čistě informační dohled, byl by na vedlejší koleji, b) demoralizovalo by to blíže neurčitelný počet dalších velvyslanců, c) postupně by Černín mohl kontrolu nad zahraniční politikou klidně přesunout Hradu, protože fakticky by tam už stejně byla.Z toho hlediska by pro Černín skutečně bylo rozumnější zastupitelský úřad v Bratislavě zrušit a třeba tam paní Klausové ze státního dotovat nějaký Institut česko-slovenského bratrství, který by s velkým platem vedla. Jenže na takovém (zdánlivém) kompromisu se  Černín a Hrad jistě nedohodnou, právě proto, že se hraje vyšší hra. A také proto, že šéfová Institutu bratrství by neměla statut velvyslance se všemi jeho aspekty.
Šífák 30.4.2013 8:11

Upozornění

Je mi záhadou, jak se i někteří novináři dokážou nechat oblbnout debatou o tzv. poloprezidentském systému. Prozatím jsem si nikde nevšiml, že by byla porušována ústava ČR.  Pouze pozoruji, že naneúspěšném kandidátovi  na prezidenta republiky se začínájí projevovat léta. Jinak srozumitelně řečeno, začíná blbnout. I ministr zahraničí má za povinnost ctít ústavu a dodržovat zákony republiky. Ale zřejmě mu vlezla sláva do hlavy. Škoda.