Diskuse k článku

Evropa snad oslepla?

Byl to džihád, který v době Karla Velikého vedl k vytvoření Evropy. Povede džihád ke konci Evropy, jak ji známe ve 21. století?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Islamistická expanze..
Vážení,rád bych od vašich teoretických bodů přešel k praxi. Tak se ptám kdo a proč zavraždil filmaře Theo van Gogha? Kdo zaútočil na "dvojčata" a proč? Co hrozí tomu, kdo konvertuje od islámu? O tom, jak je islám "přátelský" ke druhým náboženstvím dost napovídá film Fitna od Wilderse. Mimochodem naše vláda ho nepustila do naší republiky protože je extremista. Když jsem viděl, a ty pořady kdysi byly i na ČT, představitele muslimů v ČR s jejich medovými slovy, docela jsem se naštval. Měl bohužel pravdu v tom, že muslimové mají hodně potomků a už tím nás dostanou. Jak vidíme všude okolo, soužití s jinou kulrurou přináší jen zádrhele, viz vraždy muslimských dívek, které chodily s křesťany v Německu apod. I kancléřka Merkelová připustila, že multikulturalismus nefunguje. Když Švýcaři v platném referendu odmítli výstavbu minaretů, plivalo se po nich. To je ta tolerance? Ne, to je nahrávání muslimům. Teď by dokonce muslimové v Evropě chtěli své věřící soudit podle práva šárija a chtěli by ho uzákonit ! To už je vrchol drzosti!Nebuďme,proboha,tak tolerantní, střezme křesťanské hodnoty!   
0/0
25.12.2011 8:46
Foto

J62i42ř16í 72K97o36p28i35s 1986527583451

"střezme křesťanské hodnoty"
To je krásné, ale jaké to jsou??? Okrádání jeden druhého? Závidění si? Vraždění se? Pomlouvání se? Urážení se? Sobectví? Egocentrismus? Lhaní? Fetování? Obžerství?  Zneužívání dětí? Lenost? Atd. - to vše jsou bohužel hodnoty (souhrnně se tomu říká svoboda) větší části současné západní populace, která představuje křesťanství a ten, který se těchto praktik neúčastní vše mlčky trpí (co kdyby při kritice přišel o své výhodičky) případně je dehonestován jako směšný a utopistický idealista pokud proti těmto "hodnotám" veřejně vystoupí. Západní společnost je morálně zdegenerovaná! Kdo má tedy za tyto hodnoty bojovat?Nějak se nám totiž z toho křesťanství vytratila skromnost, slušnost, poctivost, láska k bližnímu svému, pomoc bližním a potřebným, vzájemná spolupráce (nemyslím při tunelování) a další.Bohužel, ale v tomto případě platí "keci nemají cenu" a jen čas ukáže surovou pravdu.Například jsem si nevšimnul, že by naši církevní hodnostáři, až na pár výjimek, vystupovali kriticky například proti Kalouskovi. A že i on je z velké části spoluautorem tohoto současného morálního a společenského marastu není pochyb. Že by si kupoval odpustky (církevní to vynález pro utišení svědomí)? Na druhou stranu se předvádí v kostele jaký že to je křesťan.Současní "křesťanští" vůdci křesťanských národů totiž dělají vše pro to, včetně úspěšného zotročování a ožebračování spolukřesťanů (http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=724875#utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=position-4), aby se Islám mohl v Evropě úspěšně rozvíjet. Jak tedy bojovat proti rozmachu Islámu, když je nutno bojovat na dvou frontách jak proti muslimům, tak proti "křesťanům"? Tenhle boj v podstatě nelze vyhrát! Nejprve by totiž bylo nutno léčit příčinu morálního úpadku společnosti a místo glorifikace separovat veškeré "křesťany" na okraj společnosti a pak je teprve možno "bojovat" proti islamizaci EvropySlovy klasika - potěš nás pánbůh!
0/0
25.12.2011 22:37
Foto

Vladimir1950

Ano, střezme křesťanské hodnoty !
Má reakce je krátká. Pokud by se dodržovala základní křesťanská pravidla, obsažená v desateru, myslím, že by svět určitě vypadal jinak. Vím, že je to utopie, ale co kdyby všichni začali tato pravidla uplatňovat u sebe? Možná by k nějakému posunu mohlo dojít.Co se týká islámu, nové zprávy z Nigerie, kde zas islám zaúřadoval by mohly některým chabým mozkům ozřejmit jeho nebezpečnost.Islám je prostě superhrozba na druhou, za tím si stojím!
0/0
26.12.2011 18:25
Foto

J74i68ř23í 75K40o22p47i52s 1656947103131

V rámci prosazování křesťnaství
docházelo též k pogromům a vyvražďování nevěřícího obyvatelstva. Z toho plyne pouze jediné. Vše člověk může zneužít ve svůj prospěch. Problém současné doby je ten, že se poukazuje na instituce, organizace, skupiny, nejrůznější "ismy" a ne na konkrétní jednotlivce, kteří za stav společnosti reálně mohou a kteří ho zneužívají. Pokud lidé nezmění myšlení a přístup k problému, tak nepomůže žádný systém.
0/0
27.12.2011 12:17