Diskuse k článku

Dvojí metr ODS: Dary vrací, půjčky zatím nikoliv

Co na příkladné vzplanutí ideálů občanských demokratů říká podnikatel Petr Mach?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Harmáček 11.4.2014 3:42

Komické bylo,

když pan Fiala ohlásil, že milion vrátí a že od teď budou v ODS přísně posuzovat dary nad 500 tis.Takže když to ta paní kadeřnice pošle znovu, třeba na 4x, tak stejné peníze v pohodě zase v ODS přijmou.....V konečném důsledku, ono se úplně všechno dá rozepsat, třeba až na sodovky :-)
Radical-Change 11.4.2014 0:11

Thatcheristické a Komoušské Bestie nesmí vládnout Evropě!!!

Nový předseda ODS Fiala se prohlásil za Thatcheristu! Každý,kdo jen trochu ví,co byla Čarodějnice Thatcherová zač,dá od ODS ruce pryč! Těm co neví,rád připomenu. Thatcherová byla bývalou premiérkou Velké Británie,za její vlády přicházeli lidé hromadně o práci a umírali hlady!!! A takovými šmejdy jako je Zahradil,který sedí za 18000 Euro měsíčně v Bruselu,kde pro nás nehne ani prstem,se nemá cenu ani zabývat! Ostatně není sám,v EP má ČR 22 zástupců a kdo o nich,či o jejich práci v Europarlamentu kdy slyšel? Nikdo! Protože oni nepracovali,ale flákali se a za celých pět let flákání se,dostali každý cca 30 milionů Kč!!!A závěrem,proti Thatcheristům,Liberálům a Komunistům,kteří nyní sedí v EP,je nutné rázně zvednout hlas a říci jim:UŽ TOHO VAŠEHO FLÁKÁNÍ BYLO DOST,JE NAČASE VÁS VYHÁZET Z VAŠICH VYPOLSTROVANÝCH ŽIDLÍ A NAHRADIT VÁS TĚMI,KTEŘÍ BUDOU,NAROZDÍL OD VÁS,SKUTEČNĚ HÁJIT ZÁJMY OBČANŮ ČR V EVROPSKÉM PARLAMENTU!!!http://www.youtube.com/watch?v=zTB3ds8gFxE
Tobul 10.4.2014 19:26

???

1)Mezi slušnými osobami se smlouvy uzavírají rukou podáním.2)Petr Fiala: "Abychom oslabili mediální tlak ... vrátíme celou částku"Jaroslav Kubera: " Důvodem vrácení daru nebyl tlak médií."...Nějak se soudruzi nedomluvili.
Milota 10.4.2014 5:46

Hodně chatrný doklad

Pokud pan Mach má k půjčce pouze tento pokladní doklad (viz. odkaz v textu), tak je z toho zřejmé, že předmětná částka pro něj znamenala drobné, které půjčil víceméně na čestné slovo. Mezi slušnými osobami se o půjčce sepíše smlouva podepsaná kompetentními osobami a částka se pošle z bankovního účtu. Pak má věřitel u soudu naprosto jiné důkazní postavení, o možnosti použití dalších záruk ani nemluvím. Takto hotovostně poskytnutá půjčka se dá snadno zpochybnit a modří kozervativci tomuto lákadlu neodolali (kromě toho byl Mach zavřený) a rozhodli se zachovat jako svině a půjčku nevrátit. Mohlo to ovšem všechno být úplně jinak a žádné peníze půjčeny nebyly. Z řádně vedeného účetnictví dlužníka by se okamžitě zjistilo, zda peníze přijaty byly, nebo nikoliv. U konzervativní politické strany v modrém provedení však nebezpečí řádně vedeného účetnictví jistě nehrozí. Zveřejněním tohoto "dokumentu" pan Mach dokazuje především svou prostomyslnost (a autor článku svou neznalost, mohl se s někým o tomto kousku papíru poradit), jinak jde spíš o dobový doklad divokých poměrů v éře klausovského kapitalismu bez existence špinavých peněz a vlčích vztahů v oblasti politiky propojené s byznysem. Snad jsem vlky moc neurazil.
Kiebitz 9.4.2014 22:51

Dar? Spíše kompro.

Pokud půjčuje gentleman, zejména v politice, má nezpochybnitelný doklad. Jinak na golfu si platit whisky může na čestné slovo. Marketingový stát ovšem i u stran vyžaduje byznys. Konečně vláda, jak to sleduji, spíše jen kšeftuje, než by vládla. Jeden by čekat jednoznačné zákony, průhledné, srozumitelné, vymahatelné, funkční... místo toho se hází miliardama jako hnojem z rozmetadla. Inu prázdné sudy nejen v případě diskutérů duní silně.