Diskuse k článku

Drobilovo „poučení z krizového vývoje“ na ministerstvu životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí bylo již dlouho zralé na zásadní reformu Made in ODS, řekl o své ministerské éře Pavel Drobil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr-Ham 27.10.2011 14:10

shrnutí základních fakt

 1) jestli někdo ještě po aféře climagate věří v existenci globálního oteplování, dokazuje tím, že jeho odbornost je na nule. A že buď na tom není moc dobře s inteligencí, nebo je zkorumpovaný.2) většina zaměstnanců ministerstva nikdy nebyli žádní odborníci, ale zfanatizovaní stoupenci ekolobby.3) MŽP je odpovědné za ztrátu desetitisíců pracovních míst.4) i kdyby přivedl Drobil lidi s lehce podprůměrným vzděláním a lehce podprůměrnými mentálními schopnosti bez znalosti problematiky, pořád by to byla změna k lepšímu.5) až po přečtení tohoto článku je mi jasnější kauza Drobil - Michálek. Teď to působí, že to byla akce úředníků, kteří si chtěli zachovat místečka. A možnost škodit. Takže můj závěr: Jednoznačně v tom Drobila podporuji. I když čistší řešení by bylo MŽP zrušit a nahradit je odborem na ministerstvu pro místní rozvoj. Odbor by neměl mít víc než pět zaměstnanců. Mimochodem, kdo hradí výplatu pana Klose? Česká pozice nebo MŽP? Skoro bych si tipnul na to druhé.
Hell 13.11.2011 17:17

Fakta jsou jasná, soudruzi.

Jsem rád, že někdo prokázal takovou správnou orientaci, jako čtenář petr-ham. Jistě poznal, že výplatu pana Klose financují zahraniční ideodiverzní centrály, kterým se nelíbí úspěšný polistopadový vývoj naší rozvinuté společnosti. Na minulé schůzi to bylo již řečeno soudruhem ideologickým tajemníkem, který nepochybně naznačil, jakým způsobem se lze z uplynulých měsíců poučit. Naše MŽP a SFŽP si přece těmito individui rozvracet nedáme!!!
Daniel Vondrouš 25.10.2011 9:28

Pro pana Kalinu fakta o MŽP

Nejdéle sloužícími politiky ve vedení MŽP byli František Benda (ODS), Miloš Kužvart (ČSSD) a Libor Ambrozek (KDU-ČSL), pouze tito tři působili v této funkci celé volební období a mohli mít  největší vliv na personální složení vedení úřadu. Ministr Drobil byl ale jediný v historii úřadu, který okamžitě po nástupu vyměnil celé vedení MŽP. Žádný z náměstků nebyl v té době členem žádné strany a všichni působili na vedoucích postech MŽP (náměstci, ředitelé odborů) již před příchodem Martina Bursíka. Drobil jmenoval do vedení MŽP výhradně členy z ODS (a v jednom případě TOP 09), kteří nesměli mít (a také neměli)  žádnou pracovní ani odbornou zkušenost v oblasti životního prostředí. Výjimkou z tohoto pravidla byla NM Bízková z ODS, která musela odejít za ministra Chalupy. Prosím o větší úctu k faktům.  
Judr. Marek Kalina 24.10.2011 18:10

RE:

Ale na MŽP žádní odborníci prakticky nebyli, tam byli hlavně pojašení ekologisté v dob vlády Strany zelených... A Drobil spoléhal třeba na pí Bízkovou, která jistě odbornicí je... Kde se bere myšlenka, že kdokoli je příslušník nějaké strany, tak musí být neschopné. A že ministerstvo potřeboval od jurodivých ekologistů vyčistit, to bylo nabíledni..
Judr. Marek Kalina 24.10.2011 17:42

RE:

Já nekritizoval ekologické myšlení, ale ekologistické - v tom je nebetyčný rozdíl...
Filias 25.10.2011 3:37

Co to je "ekologistický"? Ve

Co to je "ekologistický"? Ve slovníku cizích slov jsem to nenašel
John Dear 24.10.2011 12:48

Buďto nevidíte, nebo nechcete vidět realitu

Nedalo mi to, abych nezareagoval na Váš příspěvek: Buďto nevidíte, nebo nechcete vidět realitu. K tomu nemusím chodit na Paroubkův web (ani tam nechodím).1. Poslechněte si laskavě Drobilův projev. Nahraďte si všude ODS za KSČ. Zkuste se alespoň v myšlenkách vrátit zhruba o 21 let a více zpět do historie. No a máte projev, pod který by se tehdy mohl okamžitě podepsat třeba Miroslav Štěpán nebo Miloš Jakeš.2. Skutečně se Vám líbí "reformy" ODS, které provádějí její místopředsedové: Drobil - pokus o vytunelování 500 mil. Kč ze SFŽP, Vondra - Promopro - 750 mil. Kč vyhozeno fakticky za nic ? A to se tahle vláda nazývá protikorupční a rozpočtové odpovědnosti ! Cha, cha, cha !!!!!!!3. Už jsme to tady měli, kdy všichni vedoucí pracovníci museli být povinně v KSČ, tehdy žádný odborník neměl šanci bez stranické průkazky KSČ. Kvalifikovaní inženýři pracovali v uhelných skladech nebo jako čističi výloh, špatný krejčí byl ministrem ve vládě. K tomu každý ředitel podniku si musel myslet to co generální tajemník, každý vedoucí to co ředitel, každý mistr na dílně to co vedoucí atd. Jsem rád, že jsme se této schizofrenie zbavili. A ruku na srdce, nepřipomíná Vám to nápadně psychiatrickou léčebnu ? Opravdu tohle zase chcete ? Takže stačí se jenom zamyslet a nezavírat oči před realitou.------------------------------------------------------------
Judr. Marek Kalina 24.10.2011 14:32

RE:

JAká půlmiliarda? Nikde není žádný důkaz, že Drobil něco takového organizoval, resp. že by se to vůbec dělo... Takového něco prostě nebylo nikdy nic nezvěřejněno. Plácání nějakého podržtašky přece není žádným faktickým důkazem. Postupujte trochu exaktně a nepodléhejte jen domněnkám a drbům. Ani Vondrův podpis pod tou zakázkou není. To jsou prostě fakta. Těch je třeba se držet, ne domněnek... A znovu, na MŽP téměř žádní "nezávislí odborníci - úředníci" nebyli. To ministerstvo bylo doslova prošpikováno kamarilou zelených ideologů, proto je snad pochopitelné, že si ministr s olpačným přístupem potřebuje obsadit klíčové podřízené posty lidmi, kteří sdílejí jeho vizi. Co je na tom divného? Vy byste si nechal podřízený dav ve stavu, že by házeli Vašemu směru řízení klacky pod nohy??? Vždyť tak nejde řídit ani cirkus...
P.Petr 28.10.2011 10:01

ekologové na ministerstvu životního prostředí

Poněkud vám nerozumím, pokud ekologové jsou problémem na ministerstvu životního prostředí, pak bychom se měli zbavit i ekonomů na ministerstvu financí, učitelů na školství, ekonomů na financí a právníků na spravedlnosti. Samozřejmě je nahradit někým jiným, jedno kým, důležitá je správná stranická přislušnost. Už se těším až mi bude soudcovat řezník a důležité ekonomické reformy vymyslí učitel. Ale straník!
Judr. Marek Kalina 24.10.2011 9:42

Česká pozice, nebo Vaše věc???

Čím dál častěji u zdejších článků /a někdy i příspěvků diskutujích/ začínám mít pocit, že jsem snad někde jinde - obsahem a hlavně dikcí to připomíná Paroubčí Vaši věc.  Co je na tom, že se ministr /kterýkoli/ potřebuje obklopit lidmi, kteří jsou názorově na stejné vlně.- Speciálně na MŽP je historicky celá armáda zelenomyslných úředníků, kteří jsou poplatní burskíkovskému dogmatu... Tady vůbec nejde hovořit o nějakých "nestranných odbornících". Že s takovými nelze efektivně spolupracovat, to si asi není těžké domyslet. A přitom i v ODS jsou odborně způsobilí lidé, viz. např. ona Bízková. Ono ministrovat a nechat si soustavně házet klacky pod nohy partou ekologistů v pantoflích a khaki kočilích, to asi není to pravé.
Filias 24.10.2011 15:58

No jo - to je velký zločin -

No jo - to je velký zločin - být na MŽP a myslet ekologicky.
P. Smažák 24.10.2011 17:52

"obklopit se lidmi, kteří jsou názorově na stejné vlně..."

Takže vyhodit odborníky a nahradit je (korumpovatelnými) partajníky, to je podle Vás OK?Od MŽP bych očekával, že se jeho pracovníci orientují v přírodních vědách, neboť vědou ochrana životního prostředí nepochybně je.Vám by se tam zjevně líbili hoši, kteří umějí svižně naplnit partajní pokladnu. Ach jo.... (Pan Drobil měl už dávno nalehnout za rozbřesku na meč; místo toho pokračuje v kompromitování kdysi pravicové strany.)
Hell 13.11.2011 17:22

Pomoc je snadná.

Milý Marku, děkuji Vám za fundovaný projev vhodný k důkladnému studiu. Lidé by to měli číst povinně spolu s projevem pana doktora Drobila. Nebojte se, pravda se odhalí!
J. Mann 24.10.2011 9:01

Když slyším Drobila mám pocit

jako kdybych poslouchal Klemeta Gottwalda. Sledovat vystoupení na sjezdu ODS by bylo nad moje psychické síly, protože slyšet tolik lží a demagogie pohromadě, mohou snad vydržet jen totálně vypláchnuté mozky. Obsazovat posty straníky. to snad bylo za socialismu. Na další konferenci Drobil zřejmě navrhne uzákonění vlády jedné strany. Osobně doufám, že ODS skončí v dalších volbách v porpadlišti dějin a pokud ne, pak dobře nám tak.
John Dear 24.10.2011 6:55

Drobil se zřejmě zbláznil, nebo si vzal případ z Drábka (TOP 09)

A pak se občané diví, že státní správa je celá v rozvalu a skoro nefunguje, když lidé jako Drobil v ní páchají taková zvěrstva. Drobil asi následně vydá metodickou příručku pro ODS s novými modrými hesly: "Kdo není  člen ODS, nemá patent na rozum. Zkušené státní úředníky je nutno hubit jako škodlivý hmyz. Na vedoucí funkce na SFŽP se hodí jen správný občanský demokrat, který kudy chodil, tudy krad !". Ještě na státní vlajku umístit modrý tunel a do státního znaku místo lva dát modrou straku, a je hotovo !!!!!! Chtělo by se nad tím vším zasmát a říct, že ho asi navedl svazák Tolja Nečas.Situace je však mnohem vážnější, než na první pohled vypadá. A tak dovozuji, že Drobil se zřejmě zbláznil, nebo si vzal příklad z ministra práce Drábka (TOP 09). Drábek ve vší tichosti totiž prezentovaný Drobilův plán dovedl téměř do dokonalosti, a to ve vší mediální tichosti. Nikdo z novinářů o lumpárnách na MPSV, které provozuje Drábek s podržtaškou Šiškou, mediálně nejeví zájem. Nebo je snad celá věc "kryta" novináři šikovně "namotivovanými" TOP 09, a proto se o tom nepíše ?????? 
Filias 24.10.2011 15:57

Drábek a spol

Na to už nemají novináři kapacitu. Ti ani nestíhají mapovat korupční kauzy. Natož aby k tomu ještě přibrali standartní úřednickou neschopnost... A Drábek o tom taktně pomlčel.Ale nedivte se. Dosazení na posty na ministerstvu je skvělá odměna za podporu pro ty nejlepší řitní alpinisty. Kteří vám jako bonus pomůžou vyvádět finance z ministerstev na osobní účty a nemají u toho blbý kecy jako Michálek.Celé je to totiž vlastně strašně jednoduché. Šéf tam potřebuje lidi co mu do ničeho nekecají. A podřízení zase se chtějí celý den flákat a brát za to velký prachy. No a nechat tam nějakého nezávislého úředníka který tu práci dělá protože ho to baví a chce něco zlepšit?? Vždyť zabírá místo zasloužilému straníkovi co mě na sněmu určitě podpoří.
John Dear 25.10.2011 8:01

Vystihl jste to úplně přesně, díky !!!!!!!!!!

Díky, že jste několika větami vystihl přesně reálný stav věci. A kdo tvrdí, že to tak není, tak to buď nevidí, nebo spíše nechce vidět !!!!!!
P. Smažák 29.10.2011 8:59

Přesné - a hrůzné.

Touto cestou se Josefu Dobešovi již prakticky podařilo vyhladit všechny odborníky na MŠMT - a nahradit je nekvalifikovanými lidmi, kteří "jsou mu oporou".Děkuji autorovi a České pozici za statečnost, s níž se (sisyfovsky) snaží zlepšit tragickou českou situaci.